שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הקול או כלום: להתאהב בזכות תוכנית רדיו מקומית

  האם ניתן למצוא אהבה דרך הרדיו? מסתבר שכן. עשרות זוגות כבר עשו זאת, הודות לתוכנית ההיכרויות של שמוליק טיאר. שרית בראל פגשה אותו לשיחה על אהבה ועל ההבדלים בין המאזינים הרווקים למאזינות הרווקות

  "בר אקטיבי", זו התחושה שעלתה בתוכי כשישבתי בתחנת הרדיו, מול שמוליק טיאר. שדרן הרדיו המפורסם, מנחה את תוכנית ההיכרויות "לאב מי בלילה" ב-102 FM, ומאפשר לרווקים ורווקות להתקשר לאולפן ולחפש אהבה בשידור חי.

   

  עוד בנושא:

  זה מדעי: נשים מעדיפות גברים עם קול עמוק  

  מצאו אהבה וזוגיות מעל גלי הרדיו

  הצלחה או כישלון תלויים במיתרי הקול

   

  שמוליק רואה את הפרטים המוזנים מראש על כל מאזין שמתקשר: את הגיל שלו או שלה, את המקצוע ומקום המגורים, ולא מהסס לדובב את המאזינים, לגרום להם להיפתח ולחשוף למאזינים האחרים את הציפיות שלהם, מבני הזוג העתידיים.

   

   

  בעוד מאזין או מאזינה מציגים את עצמם, אלה הממתינים על הקו מקשיבים, ואם השיחה נשמעת להם מעניינת ויש התאמה, הם מועברים לשיחה פרטית, בה רק הם המשתתפים, רק הם קובעים את החוקים.

   

  מאזין יקר, מה תרצה לשתות הערב?

  האולפן עצמו נראה כמו חמ"ל תקשורתי קטן. עשרות מאזינים לא מפסיקים להתקשר והרושם שמתקבל הוא שהכל קורה כאן ועכשיו, באולפן הקטן והשוקק חיים הזה.

   

  במהלך השידור ישבתי והקשבתי לכל המתרחש, הצצתי בשליטה של שמוליק והרגשתי כאילו שאני נמצאת מול ברמן בבר הומה אדם, כשהאווירה חמה ומבעבעת, והוא, הברמן, מג'נגל ביד רמה ומגיש לכל אחד מהמאזינים את המשקה האהוב עליו.

   

  יותר מכך, אם המאזין לא הצליח לבטא בבהירות את רצונו ולתאר את אופיו בצורה מושכת, שמוליק עושה כל שביכולתו כדי לגרום למאזין לצאת מהאזור הנוח שלו, ובכל זאת לנדב פרט אחד או שניים על אישיותו.

   

  שמוליק משוכנע שאפשר למצוא אהבה על בסיס רדיופוני: "מאזינים שומעים את הקול אחד של השני וממש מתלהבים. התכנית עונה על צורך מסוים ולכן מאוד מצליחה. יש אנשים שאוהבים לסנן על פי מראה, וכל היום בוררים תמונות באתרי היכרויות או בפייסבוק, ואחרים מסווגים אנשים על פי הקול שלהם".

   

  כמו ברמן בבר אקטיבי. שמוליק טיאר ()
  כמו ברמן בבר אקטיבי. שמוליק טיאר

   

  לדברי שמוליק, "נשים וגברים שונים בבחירה שלהם, ורואים זאת גם בתכנית. נשים בוחרות על פי אינטואיציה, מונעות על פי הקול והוורבאליות של הגבר לו הן מקשיבות, ואילו גברים רוצים לדעת בעיקר איך את נראית".

   

  "כמו כן, נשים לא יעברו לשיחה פרטית עם גבר מבלי לדעת מי הוא ואיך הוא נשמע. לעומת זאת, לגברים אין בעיה, הם יעברו מיד לשיחה פרטית עם אותה אשה, גם אם קודם לכן היא לא הציגה את עצמה".

   

   

   

  "חשבתי שניפגש לקפה ולא נתראה יותר"

  בעודנו משוחחים והנה דייט בשידור חי, מתרחש למול אוזני. חזי אהב את השיחה הפרטית עם מיכל. הוא קבע איתה מתחת לביתה, והם מתקשרים לשמוליק בזמן השידור כדי לדווח מהשטח שהם מרוצים גם ממראה עיניהם, ומתכוונים להמשיך משם.

   

  שמוליק סיפר שמקרים כאלו קורים כל הזמן, ושהוא כל פעם מתרגש מחדש. הוא הפנה אותי לשלי ודובי, זוג ספציפי שריגש אותו במיוחד. שלי היא רווקה בת 33 מחולון, ואילו דובי הוא בן 34 מרמת גן, גרוש פלוס ילדה.

   

  שלי הייתה מאזינה פאסיבית שנהגה להאזין למשדרים אך מעולם לא עלתה לשידור בעצמה. "יום אחד אזרתי אומץ", היא מספרת. "שמוליק הציג אותי, ומאחר ואני כבדת ראיה ציינתי זאת כבר בתחילת השיחה, על מנת למנוע אכזבה או הפתעה עתידית. דובי עלה לשידור לאחר שהצגתי את עצמי, ופספס את הפרט הזה עלי".

   

  דובי מוסיף: "בחרתי בשלי כי אהבתי את הקול שלה וגם בגלל אזור מגוריה שהיה קרוב אלי. כשעברנו לשיחה פרטית ונודע לי שהיא כבדת ראיה, לא רציתי לפגוע בה ואמרתי לעצמי שלמען הנימוס, ניפגש לקפה ולא נתראה יותר".

   

  דובי לא תיאר לעצמו שהפגישה תהיה כל כך מוצלחת: "קבענו שאאסוף את שלי מביתה בחולון ונלך לבית קפה באזור מגוריה. שלי מצאה חן בעיניי מיד. היה כיף גדול, הייתה כימיה, הזמן עבר במהירות ומצאתי את עצמי מרגיש שאני רוצה להיפגש איתה שוב".

   

  שלי מצידה, לא פיתחה ציפיות: "התרשמתי מדובי לטובה. שמעתי בקולו שמדובר באיש טוב, בעל אישיות מיוחדת. מאחר ואני כבדת ראיה, חוש השמיעה שלי מתחדד כשאני נפגשת עם אנשים, ואני מסוגלת להרגיש גם התנהלות, הליכה מהירה או עצבנות. דובי היה נינוח".

   

  שלי ודובי לקחו את יחסיהם צעד נוסף ולבסוף עברו לגור ביחד. היום הם חוגגים שנה של זוגיות נפלאה. שלי משתפת: "לא חשבתי שאמצא אהבה דרך התכנית, אבל למדתי שמי שמחפש תמיד מוצא. למדתי שלא צריך לפחד להשתמש בכל פורמט לצורך כך, כי הרצון לקשר חזק מהכל. אז אל תוותרו!".

   

  דובי מוסיף: "בדרך כלל אנחנו מונעים מתבניות ומרצון לתדמית כשרה, ולכן פחדתי מהפגישה עם שלי ולא ראיתי בראשי כל עתיד, אבל המפגש הראשוני איתה הוכיח לי שאסור לפסול אנשים מראש. יותר מכך, היום אני מבין ורואה את החוזק שלה, ולומד ממנה כל יום מחדש".

   

   

   

  "המאזינים הם המשפחה שלי"

  "השאיפה שלי", אומר שמוליק, "היא לחבר בין אנשים, והחיבור הזה בא לידי ביטוי בתכנית אמיתית ואותנטית, סוג של ריאליטי בלי עריכה מראש. טלנובלה של החיים".

   

  "התכנית הזאת הפכה להיות המשפחה שלי", אומרת מרי קלר פז, מאזינה קבועה של 'לאב מי בלילה'. "אני גרושה ונמצאת לבד בארץ, כל משפחתי נשארה בצרפת ואני מקשיבה לתכנית מספר שעות בכל לילה.

   

  "אני אוהבת לשמוע סיפורים של אנשים שעולים לשידור, מזדהה עם כאבם, שמחה בשמחתם וכשהם מוצאים את החיבור שלהם ומשתפים בשידור זה הכי נפלא בעולם, סוג של חלום שמתגשם.

   

  "גם אני יצאתי לדייטים דרך התכנית, ולמרות שעוד לא מצאתי את החיבור שלי , אני לא מתייאשת ושבה לתכנית בכל פעם מחדש".

   

   

  "בעתיד הקרוב", מציין שמוליק, "תהיה תיבה שמאזינים יוכלו להשאיר בה הודעות האחד לשני, מה שיאפשר הזדמנות שווה למאזינים שלא מספיקים לעלות לשידור או שמתביישים לעלות לשידור ולהשמיע את קולם. אני משוכנע שאנשים יוכלו למצוא אהבה גם בדרך הזו".

   

   

   

  כשישבתי בשידור, פתאום המשפט "זה משהו בקול שלו שכבש אותי", לבש משמעות שונה, הרבה יותר משמעותית.

   

  יכול להיות מאוד שמערכת היחסים שלכם תתחיל בקול רועש ותסתיים בקול חלוש, אבל היי, מצאתם עוד ערוץ חי ונושם לקשר, פרצתם את מסך הזכוכית, עמדתם אחד מול השנייה בלי שום טכנולוגיה שתפריד ביניכם, לייק פייסבוקי או צ'אט שנתקע. פתחתם את הלב ונגעתם.

   

  אהבתם את הכתבה? ספרו לנו בפייסבוק של ערוץ יחסים

   

   

  הכותבת היא אשת תוכן במדיה הדיגיטלית ומחוצה לה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שלי נהרי
  לא חשבו שזה ימשיך מעבר לקפה. שלי ובן זוגה
  צילום: שלי נהרי
  "התוכנית הפכה למשפחה שלי". מרי קלר פז
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים