שתף קטע נבחר

ממשל אובמה: הגנה מגירוש למאות אלפי מהגרים

בשורה משמחת לחלק גדול מאוכלוסיית המהגרים בארה"ב: ממשל אובמה הודיע על הענקת אישורי עבודה לכ-800 אלף צעירים שהגיעו לארה"ב כשהיו בני פחות מ-16. העיתוי של הצעד כנראה לא מקרי: אובמה רוצה את התמיכה ההיספאנית בבחירות

הממשל האמריקני הודיע אתמול (ו') על ביטול הגירוש של חלק מהמהגרים הצעירים, שהגיעו ללא היתר לארצות-הברית כילדים. השינוי במדיניות נועד כנראה לחזק את התמיכה בנשיא הדמוקרטי בקרב הקהילה ההיספאנית לקראת הבחירות לנשיאות ב-6 בנובמבר. אובמה זוכה אמנם לשיעור אהדה גבוה יותר בקרב האוכלוסייה הלטינית מאשר יריבו הרפובליקני, מיט רומני, אך הוא היה נתון תחת ביקורת קשה עקב מדיניות ההגירה תחת ממשלו.

 

אמריקה בוחרת נשיא - 2012:

"נערת אובמה" כבר לא, קבלו את "אובמה בוי"

סקר: בעולם מאוכזבים ממדיניות החוץ של אובמה

ארה"ב: לראשונה מ-48' המועמדים לא היו בצבא

 

השרה האמריקנית לביטחון פנים, ג'נט נפוליטנו, הודיעה כי שוהים בלתי חוקיים עד גיל 30, שהיגרו לארצות הברית כילדים ואינם מהווים סיכון לביטחון הלאום - יהיו רשאים להישאר במדינה ויוענקו להם היתרי עבודה. המדיניות החדשה לא תסלול את דרכם של בני המהגרים הבלתי חוקיים לאזרחות, אבל תאפשר להם לחיות ולעבוד בצורה חוקית.

 

אובמה בכנס בחירות בפלורידה. "מדינה מתנדנדת" (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
אובמה בכנס בחירות בפלורידה. "מדינה מתנדנדת"(צילום: רויטרס)

 

המדיניות החדשה תשפיע על לפחות 800 אלף מהגרים בלתי חוקיים החיים בפחד מתמיד מפני גירוש. ילדיהם שגדלו בארה"ב, אינם יכולים לעבוד באופן חוקי וליהנות מהזכויות האזרחיות האחרות של בני גילם.

 

לפני שנתן עבודה למהגרים: הנשיא אובמה העניק מדליה לשמעון פרס

 

על פי המדיניות החדשה, יינתן אישור עבודה לכל צעיר שעומד בתנאים הבאים: היגר לארה"ב עם משפחתו כשהיה בן פחות מ-16, שהה בארה"ב יותר מחמש שנים ברציפות, סיים לימודי תיכון או שירת בצבא אמריקני ואיננו בעל עבר פלילי. לפי הודעת הממשל בוושינגטון, אישור העבודה יהיה תקף לשנתיים, אך לא תוטל מגבלה על האפשרות להאריכו.

 

המהלך עשוי להשפיע על מאזן הכוחות הפוליטי לטובת הנשיא אובמה, בשלוש "מדינות מתנדנדות" עתירות באוכלוסייה לטינית - פלורידה, קולורדו ונוואדה - שעשויות להכריע את מערכת הבחירות.

בפעם הקודמת שהאמריקנים הצביעו לנשיא, אובמה נהנה מתמיכה רחבה של האוכלוסייה הלטינית. אבל בארבע השנים שחלפו פחתה הפופולריות של המועמד הדמוקרטי על רקע המשבר הכלכלי, שפגע בציבור ההיספאני קשות. במטה הבחירות של אובמה בשיקגו חוששים שהלטינים יצביעו ברגליים - ולא יגיעו לקלפיות. הם מקווים שהשינוי במדיניות ההגירה הוא תמריץ שישכנע אותם לשלשל פתק לאובמה בעוד חמישה חודשים.


פורסם לראשונה 15/06/2012 20:40

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אובמה, צ'ופר לקהל ההיספני
צילום: EPA
מהלך שייפגע ברומני?
צילום: AP
מומלצים