שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: אוהד צויגנברג, אמיר לוי
  תג מחיר ופריצה לבסיסים. המדריך למאבק בפינוי
  לקראת הפינוי הצפוי בגבעת האולפנה, הפיצו פעילי ימין קיצוני חוברת עם הוראות למאבק - מהפגנות מול בכירי מערכת הביטחון, דרך חדירה לבסיסי צה"ל וכפרים ערביים ועד לפעולות תג מחיר. הם משווים את כוחות הפינוי לנאצים וקוראים "להתססת הגזרה"

  פעולות תג מחיר, פריצה לבסיסי צה"ל, חסימות כבישים והפגנות מול בתיהם של בכירים במערכת הביטחון - כך מתכננים בימין הקיצוני לסכל את הפינוי בשכונת גבעת האולפנה, לפי חוברת בשם "תוכנית מעשית להצלת המאחזים והגבעות בארץ הקודש", שמופצת מסוף השבוע בין פעילים ובבתי הכנסת בבית אל, והגיעה לידי ynet.

   

  סערת האולפנה - הכתבות האחרונות:

  לקראת הפינוי: דני דיין מבקש אמון מחודש

  בני עקיבא מגייסת חניכים למאבק בפינוי האולפנה

  התבצרות וצמיגים בוערים. לקראת "מבצע אולפנה"

   

  המדינה צפויה להרוס עד 1 ביולי חמישה מבנים בשכונה שנבנו על קרקע פלסטינית פרטית. מהחוברת עולה כי פעילי הימין הקיצוני מתכננים לפעול נגד המהלך בשלוש רמות שונות. נקודת המוצא של מחברי החוברת היא שהטענה כי "אי אפשר לנצח את כוחות הגירוש" מקורה ב"אדריכלי הגירוש" (בגוש קטיף - א"פ) ואין לכך שום אחיזה במציאות.

   

  התוכנית להצלת המאחזים (צילום: איתמר פליישמן) (צילום: איתמר פליישמן)
  התוכנית להצלת המאחזים(צילום: איתמר פליישמן)

   

  צעדות לבסיסים ולכפרים (צילום: איתמר פליישמן) (צילום: איתמר פליישמן)
  צעדות לבסיסים ולכפרים(צילום: איתמר פליישמן)

   

  הפעילות המתונה ביותר נגד הפינוי מיועדת ל"ציבור הרחב שיכולת ההתגייסות שלו היא לצאת פעם בשבוע שבועיים להפגין". אנשים אלה, לפי התוכנית, יפגינו מול בתיהם של ראשי מערכת הביטחון וכוחות הפינוי, בהם אלוף פיקוד מרכז, מפקד אוגדת יהודה ושומרון, ראש המחלקה היהודית בשב"כ ובכירי המינהל האזרחי. ההפגנות יתקיימו תחת הכותרת "הפגנות מהרסייך - כנגזרת מהפסוק 'מהרסייך ומחריבייך ממך ייצאו'".

   

  פרק שלם בחוברת מוקדש להצגת הכוחות המפנים ולפירוט על המפקדים האחראים על הפינוי, כולל כתובותיהם. מחברי החוברת מזכירים מקרים שבהם הפגנות מסוג זה הועילו לכאורה, ואף קוראים לפעילים לעמוד בסמוך לבסיסי צה"ל ולשכנע חיילים לסרב לפקודת פינוי.

   

  מי מוכן להסתכן במעצר? 

  פעילות תוקפנית יותר מיועדת למי ש"מוכנים להסתכן במעצר של יום-יומיים". אלה מתבקשים לחסום כבישים ולחדור לבסיסי צה"ל ולכפרים ערביים. "כאשר המאבק על עצירת ההרס מתחיל בפתחו של הבסיס ולא בשער היישוב, הסיכויים של המאבק הם הרבה יותר גדולים", נכתב בחוברת. לכן, כותבים המחברים, יש להיכנס לבסיסים בזמן שבו מתאמנים הכוחות לפינוי ומאוחר יותר גם בפינוי עצמו כדי להוציא את המערכת משיווי משקל.

   

  מהומות בירושלים במקביל להפלת חוק ההסדרה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  המחברים מתגאים בתוצאה של הפריצה לבסיס החטיבה המרחבית אפרים בדצמבר האחרון. פעולה כזאת, הם מסבירים, "מכניסה את הצבא למערבולת שבסופה הוא יהיה חייב להכריע באיזה צד הוא. אם הצבא אינו בעד היהודים אין שום סיבה שיהיה מוגן בתוך היישובים". החדירה לכפרים ערביים, לעומת זאת, אמורה "להתסיס את הגזרה והפיכתה לגזרה הסוערת ביותר ביהודה ושומרון".

   

  ומי יעמוד בחוד החנית? "גיבורים המגויסים במשך כל השנה למאבק על ארץ ישראל", לפי החוברת, יבצעו פעילות תג מחיר אשר מכונה "פעילות ערבות הדדית". בחוברת לא מפורט אופי הפעילות המדויק, אך נכתב כי המטרה היא "העברת מסר כלפי השלטון לאחר פינוי כי אם ביום-יום היינו מעדיפים להסתפק בפעילות מרתיעה ולהקפיד על לקיחת אחריות למצב, ההתנכלויות של השלטון להתיישבות מכריחות אותנו לעסוק גם בפעולות מתסיסות שיכולות לגרום לאיבוד היציבות הביטחונית של הממסד".

   

  הבתים שיפונו מגבעת האולפנה (צילום: באדיבות Lowshot) (צילום: באדיבות Lowshot)
  הבתים שיפונו מגבעת האולפנה(צילום: באדיבות Lowshot)

   

  נערכים לפינוי. אוהלים בגבעת האולפנה (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  נערכים לפינוי. אוהלים בגבעת האולפנה(צילום: גיל יוחנן)

   

  מעבר לכל אלו, מציעה החוברת כלים פרקטיים להתמודדות עם פינויים קטנים יותר מאלו של גבעת האולפנה באמצעות חזרה לנקודות שפונו ויזימת פעולות תג מחיר. מחברי החוברת מבקשים מעצורים פוטנציאליים לשתוק בזמן חקירתם ומגנים את הגורמים המתונים בקרב המתנחלים, בהם גם מועצת יש"ע.

   

  מלט, ברזלים ועצים באולפנה 

  בסופה של החוברת מובא יומן מבצעים דמיוני של חטמ"ר אפרים המתאר

  את הליך הפינוי לכאורה. פקודת הפינוי שתינתן לצה"ל נקראת ביומן "יודן ריין" ("נקי מיהודים" בגרמנית - אותו ביטוי שבו השתמשו הנאצים) ולאורך המסמך נראה שהחיילים עסוקים יותר בהתמודדות עם פעילי הימין הקיצוני ולא עם הפינוי עצמו.

   

  בינתיים, ההיערכות לפינוי נמשכת לא רק באופן תיאורטי. אתמול (יום א') הגיעו לגבעת האולפנה עשרות בני נוער מצוידים במאות שקי מלט, ברזלים, עצים וציוד מכני. הם החלו לבנות ביצורים בשכונה ובעליות הגג של הבתים המיועדים לפינוי ואף הקימו מחסומים בכניסה לשכונה, והם מתקשרים אחד עם השני באמצעות מכשירי מירס.  במהלך היום, במספר מקרים, השליכו נערים רעולי פנים אבנים לעבר חיילים שנקלעו לאזור ולעבר גורמים אחרים שנחשדו כמעורבים בפינוי.

   

  Read this article in English

   


  פורסם לראשונה 17/06/2012 22:55

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "אם הצבא לא בעד היהודים, אין סיבה שיהיה מוגן ביישובים"
  צילום: איתמר פליישמן
  גבעת האולפנה
  צילום: AP
  נגד הפינוי. תג מחיר בנווה שלום
  מומלצים