שתף קטע נבחר

התחפש לאישה בכותל: "תפילותיהן מתקבלות"

האישה עם הרעלה עוררה את חשד המאבטחים בכניסה לכותל. הם ביקשו לערוך לה בדיקה שגרתית - ואז גילו כי מדובר בגבר, שביקש להתפלל בעזרת נשים נוכח ההסלמה בדרום

בדרך כלל הנשים בבתי הכנסת הן שנושאות את עיניהן אל עזרת הגברים - שם "מרכז העניינים", אולם הבוקר (יום ד'), ברחבת הכותל המערבי, התהפכו היוצרות: גבר תמהוני עוכב על-ידי מאבטחי האתר הקדוש, לאחר שהתחזה לאישה וניסה להסתנן אל עזרת הנשים. במהלך חקירתו במשטרה, התברר כי האיש לוקה בנפשו.

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

מאבטחים בשער הכניסה לכותל הבחינו הבוקר באישה חרדית, עוטה רעלה, שבאה להתפלל. תחילה הם חשבו שמדובר באחת החברות בקבוצה הקיצונית המכונה "כת הטאליבן", וביקשו לערוך לה בדיקה שגרתית לפני כניסתה, אך מהר מאוד התעורר חשדם – עד שגילו שמדובר בגבר.

 

האיש, חרדי תושב ירושלים ואב לילדים, נשאל לפשר התחפושת, והשיב כי בא להתפלל בראש חודש תמוז לשלום תושבי הדרום בעקבות ההסלמה הביטחונית באזור, וניסה לעשות זאת דווקא בעזרת הנשים – שם הוא מאמין כי התפילות נשמעות ומתקבלות טוב יותר ויש להן סיכוי רב יותר להתגשם מאשר תפילות הגברים.

 

מאבטחי הכותל המערבי, שלא ממש מתורגלים באירועים "ביטחוניים" מעין אלה, עיכבו את המתחזה והזעיקו למקום שוטרים - שלקחו אותו לחקירה. בתחנת המשטרה התברר כי האיש נוהג ליטול כדורים פסיכיאטריים - והוא שוחרר לביתו.

 

"כתובת "פלסטין" בכותל

לפני כחצי שנה נעצר אדם שהגיע לרחבת הכותל המערבי, החל לקרוא קריאות אנטי-ישראליות - וריסס

על קיר הצמוד לו גרפיטי פרו-פלסטיני. "הגיע בחור ממוצא רוסי, דובר עברית, והתחיל לצעוק 'די לכיבוש' ו'פאשיסטים'", סיפר אז ל-ynet יגאל לוי, מנהל התפעול של הקרן למורשת הכותל המערבי, "תוך כדי זה הוא הוציא ספריי ירוק, ובירידה אל עזרת הגברים, על הקיר הצפוני שממש סמוך לכותל, כתב באותיות ענק את המילה 'פלסטין'".

 

 האיש, בשנות ה-30 לחייו, נעצר מיד על-ידי הסדרנים במקום ולאחר מכן עוכב לחקירה במשטרה. דקות לאחר התקרית כבר הוסר הכיתוב הפרובוקטיבי - והסדר שב על כנו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האישה התברר כאיש. תמונת ארכיון
צילום: ירון ברנר
התפילה של מי מתקבלת?
צילום: shutterstock
מומלצים