שתף קטע נבחר

דיווח: לאחר הערעורים, מורסי נבחר לנשיא מצרים

מקורות בוועדת הבחירות בקהיר אמרו לכלי תקשורת מצרים כי חברי הוועדה סיימו להכריע בעניין הערעורים שהוגשו מצד שני המועמדים - וההכרזה על זהות המנצח תהיה עוד הערב

האם מועמד האחים המוסלמים הוא המנצח בבחירות לנשיאות מצרים? כלי תקשורת במצרים דיווחו הבוקר (שבת) כי מוחמד מורסי ניצח בסיבוב השני בבחירות. הם מסתמכים על מקורות בוועדת הבחירות. מורסי התמודד בבחירות מול אחמד שפיק, ראש הממשלה האחרון בתקופתו של הנשיא המודח, חוסני מובארק.

 

הבחריות במצרים - כתבות אחרונות ב-ynet

מועמד 'האחים': המחאה תימשך, לפרסם התוצאות

מבוכה: מחוקק מצרי מארגון טרור התארח בארה"ב

הצבא בשלו, רבבות בתחריר: "לא נפקיר המדינה"

 

על-פי אותם המקורות, הניצחון של מורסי הושג לאחר שחברי הוועדה סיימו להכריע בעניין הערעורים שהוגשו מצד שני המועמדים על הליך הבחירה והתוצאות. המקורות הניחו כי ההכרזה הרשמית על זהות המנצח תהיה עוד היום. עם זאת, טרם התפרסמה הודעה רשמית מוועדת הבחירות על מועד ההכרזה על המנצח.

 

הפגנת האחים המוסלמים אתמול בכיכר תחריר (צילום: AFP) (צילום: AFP)
הפגנת האחים המוסלמים אתמול בכיכר תחריר(צילום: AFP)

 

גם באחים המוסלמים בטוחים בנצחון. יו"ר הוועדה המשפטית של מפלגת החירות והצדק של האחים המוסלמים, מוחתאר אל-עשרי, צוטט באתר הרשמי של התנועה כמי שאומר שהווועדה העליונה של הבחירות לנשיאות תכריז על התוצאה הסופית של הסיבוב החוזר היום בערב לכל המאוחר. גם הוא אמר שהוועדה סיימה לבדוק את הערעורים ומה שנותר לה הוא רק להכריז על ד"ר מוחמד מורסי, מועמד תנועת האחים המוסלמים, כנשיאה הבא של מצרים.

 

במקביל, מוחמד גמאל חשמת, חבר מועצת הבית העליון בפרלמנט מטעם תנועת האחים המוסלמים, כתב בשעות הבוקר המוקדמות בחשבון הטוויטר שלו כי פרוטוקול ההחלטה של ועדת הבחירות בקהיר מאשר את זכייתו של מורסי. הוא הוסיף כי הפרוטקול כבר נחתם. הוא בירך את העם המצרי על התוצאה.

 

מורסי: לפרסם את התוצאות

מורסי עצמו קרא אמש להכריז על תוצאות הבחירות לנשיאות ללא דיחוי. הואי אמר את הדברים בשעה שבכיכר תחריר בקהיר הפגינו עשרות אלפי בני אדם בעד האחים המוסלמים ונגד צעדיו האחרונים של הצבא - כמות גדולה, אך רחוקה בהרבה מ"הפגנת המיליונים" שהבטיחו האיסלאמיסטים.

 

במסיבת עיתונאים שערך אמר מורסי כי ימשיך להתנגד לצו האחרון של המועצה הצבאית העליונה: "ההצהרה החוקתית היא בבירור ניסיון של המועצה הצבאית להגביל

 את הנשיא הנכנס. אנחנו מתנגדים לכך בתוקף". עם זאת, הוא ניסה לשכך מעט את המתיחות עם הצבא, ואמר כי אין לו כל בעיה עם המועצה הצבאית השולטת במדינה. הוא אמר כי המועצה "פטריוטית" וכי בעייתו היחידה היא עם צעדיה האחרונים.

 

בכיכר תחריר בקהיר הניפו אתמול אחר הצהריים המונים דגלי מצרים, חלקם לבושים בחולצות "אני אוהב את כיכר תחריר". רבים מהם קיימו במהלך היום את תפילות יום השישי, והמוני מפגינים איסלאמיסטים הובאו למקום בכלי רכב גדולים ממחוזות שונים של מצרים על-ידי הארגונים והמפלגות שאליהם הם משתייכים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מורסי. הנשיא הבא?
צילום: AP
תומכת של מורסי אתמול בקהיר
צילום: AFP
מומלצים