שתף קטע נבחר

התפוח רקוב: "מוצרי אפל נמכרים באיראן כל הזמן"

הסוחרים באיראן בזים לדיווחים על סירוב עובדי חברת אפל בארה"ב למכור מוצרים לאיראנים. "אתמול מכרתי 40 אייפונים", סיפר חוסיין. "אנחנו מקבלים כל מה שאנחנו צריכים מעיראק"

מישהו הוציא את העוקץ מהחרם של חברת "אפל" על איראנים. ספקים, מוכרים ובעלי חנויות באיראן הגיבו בבוז לדיווחים השונים בכלי תקשורת מערביים, לפיהם עובדים בחנויות "אפל" בארצות הברית מסרבים למכור את מוצרי החברה לאיראנים. לדבריהם, מוצרי החברה השונים, בהם אייפד ואייפון הפופולאריים, זמינים לרכישה בקלות ברפובליקה האיסלאמית.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

 

"אתמול מכרתי 40 אייפונים", סיפר חוסיין, בעל חנות אלקטרוניקה באיראן לסוכנות הידיעות הצרפתית, תוך שהוא מסביר כי מכירי מכשיר הטלפון עם לוגו התפוח גבוהים רק ב-50-60 דולר יותר מבארצות הברית.

 

האיראנית חוזרת לחנות עם כתבת הטלוויזיה המקומית:

 

ככל הידוע, סוחרים מקומיים מתגברים בקלות על הסנקציות שמוטלות על איראן ומצליחים לייבא באופן סדיר מוצרי דיגיטל פופולריים שכאלה. "כל מוצרי אפל מוברחים לאיראן. בעבר הם הגיעו דרך דובאי ואירופה, אבל עכשיו אנו יכולים לקבל כל מה שאנחנו צריכים דרך עיראק", הדגיש חוסיין.

 

המקרה האמור, במסגרתו סירב מוכר בחנות של חברת אפל למכור מוצרים ללקוחה אמריקנית ממוצא איראני, רק בשל העובדה שדיברה בחנות בשפה הפרסית, עורר סערה תקשורתית בארצות הברית.

 

האירוע התרחש בחנות במדינת ג'ורג'יה, שם סהאר סאבט, בת 19, ביקשה לרכוש אייפון ואייפד, אך בזמן שדיברה בפרסית עם דוד שלה, שמע אחד העובדים את השיחה ושאל אותה באיזו שפה מדובר. ככל הנראה, סאבט השיבה לו שמדובר בפרסית ונדהמה לשמוע את תשובת העובד: "אני פשוט לא יכול למכור לך את זה. יש יחסים רעים בין המדינות שלנו".

 

סאבט שבה לחנות עם כתבת של רשת הטלוויזיה המקומית WSBTV ובכתבה תועדו עובדי החנות מתבטאים באשר למדיניות בנוגע לאיסור למכור מוצרים לאיראנים. מנהל החנות ציטט בפניהם את מדיניות הרשת לפיה אסור למכור, לספק או לייצא מוצרי אפל לאיראן באישור הממשל בארה"ב.

 

הנושא היווה בסיס ללעג ולבוז מצד סוחרים באיראן, שמוכרים זה שזמן רב את מוצרי החברה, וכן מותגים אמריקנים אחרים. למעשה, מספר חנויות אף עוצבו כחנויות אפל רשמיות, כדי למשוך קונים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סהאר סאבט
צילום: shutterstock
התפוח הגדול באיראן?
צילום: shutterstock
מומלצים