שתף קטע נבחר

הסקס הורג: נחשפו מאובני צבים בני מיליוני שנה

הצצה לחדר המיטות של הצבים: שרידי מאובנים של זוגות צבים בני 47 מיליון שנה נמצאו בגרמניה, כשהם עדיין בתנוחת ההזדווגות שלהם.

 

השרידים, "מחולקים" לזכר ולנקבה, נחשפו ב-"Messel Pit", סמוך לדרמשטדט, שהוכרז כאתר מורשת עולמית של ארגון אונסק"ו של האו"ם. בשני מקרים, ציינה רשת BBC, זנבותיהם של הזכרים מוקמו מתחת לנקבות, בתנוחה שמתאימה לאופן קיום יחסי מין.

 

ידיעות צבים נוספות ב-ynet:

 

על פי החוקרים באתר, הצבים והצבות קיימו יחסי מין באגם ששכן בעבר באזור, אך נסחפו למעמקים ונכנעו לשכבות רבות של מים, שהפכו רעילים כתוצאה מפליטת גזים וולקניים. הזוגות, עדיין בתנוחת ההזדווגות, נקברו תחת המשקעים ו"ננעלו" כך, לפחות מבחינה גיאולוגית.

 

"היינו עדים לכך באגמים וולקניים אחרים במזרח אפריקה", הסביר ד"ר וולטר ג'ויס מאוניברסיטת טיבינגן. "כל כמה מאות שנים, באגמים יכולה להיות התפרצות של דו-תחמוצת הפחמן - בדיוק כמו פתיחה של בקבוק שמפניה - שמרעילה את כל הסביבה".

 

מאובני הצבים שנמצאו מייצגים זן נכחד, בגודל של כ-20 ס"מ. קרוביהם הדומים ביותר הם, על פי המומחים, "צבי אף החזיר", שנפוצים בעיקר באזור אוסטרליה.

 

לאתר הגרמני שבו נחשפו נודעת חשיבות פלאונטולוגית רבה. תשעה זוגות צבים נמצאו בו בשלושים השנים האחרונות - רובם צמודים זה לזה, ואלו שלא, אותרו במרחק שלא עלה על שלושים ס"מ אחד מהשני. "האופן שבו אותרו מהווה עבורנו 'אקדח מעשן' לאישוש התיאוריה", סיכם ג'ויס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילוסטרציה
צילום: שי רוזנצוויג
מומלצים