שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בן שנתיים מעשן בעידוד אביו בטיילת באילת
  בצהרי היום, בטיילת באילת, ישב לו בן שנתיים ועישן - בעידודו של אביו. עוברי אורח היו המומים, אך לא התערבו. רק כשהופץ הסרטון באינטרנט הגיעו התגובות הקשות. למשל, האם הוריו כשירים לגדל ילד

  יום קיץ שמשי, והטיילת שמול מלון הילטון מלכת שבא באילת הומה כהרגלה אנשים. במבט ראשון קשה להבחין כי משהו יוצא דופן מתרחש בקרב המשפחה הצוהלת שממתינה להפלגה הבאה שתצא מהחוף. אך מי שהתקרב לספסל שעליו ישבו הממתינים יכול היה להבחין בפעוט שמחזיק בידו סיגריה ומדי כמה שניות מכניס אותה לפיו, שואף ומוציא עשן. הדבר המדהים היה גילו של הילד: רק בן שנתיים.

   

  "ראיתי את האבא של הילד מדליק לו את הסיגריה בפה - והוא מצידו מבסוט עד הגג. הייתי פשוט בשוק", מספר זוהר רביבו (25), מפעיל פעילות ימית בחוף, שהיה עד למקרה. רביבו מיהר לשלוף מצלמה והחל לצלם את המשפחה. בשבוע שעבר העלה את הסרטון ליוטיוב ומיד עורר סערה בקרב פעילים נגד עישון, שהחלו להפיץ את הסרטון בכל רחבי הרשת.

   

  עוד על ילדים וסיגריות:

  צפו בתיעוד המטריד: פעוט מעשן 2 חפיסות ביום

  ילדים לאב מעשן בסיכון גבוה ב-44% ללאוקמיה 

  "לאמהות שעישנו בהריון יש ילדים פחות חכמים"

   

  בסרטון נראה הילד הקטן מחזיק בידו את הסיגריה במיומנות, משתעל קלות, אבל שב מיד לעוד שאיפה. קול האב נשמע ברקע, מעודד את הילד להמשיך. בשלב מסוים, כשאמו מתרחקת ממנו, הילד מתחיל לבכות, אך מיד לוקח שאכטה נוספת ומתרצה.

    

  "לקראת סוף הצילום, כשהמשפחה הבינה שהכל מתועד, האם לקחה לתינוק בזעם את הסיגריה מהפה, התעצבנה על האב, והם הלכו מהמקום כאילו כלום לא קרה",מספר רביבו. "היה ברור שזה לא אירוע חד-פעמי. הצורה שבה הילד עישן והחזיק את הסיגריה העידה על ניסיון של מעשן קבוע. האבא היה מלא בגאווה של הורה.

   

  "בהתחלה התייחסתי לזה בצחוק, ואפילו העליתי את הסרטון לאינטרנט כבדיחה, אבל אחרי שצפיתי בו כמה פעמים הבנתי שזה נורא. מי נותן לילד שלו לעשן ככה? לילד בן 17 לא הייתי נותן להתקרב לסיגריה, אז לילד בן שנתיים?

   

  "הייתי חייב להפיץ את הסרטון כמה שיותר כדי להגיע לכמה שיותר אנשים והמודעות תעלה. כל מי שראה את הילד הזה בזמן אמת הגיב בשוק מוחלט, אבל אף אחד לא עשה עם זה כלום. אולי עכשיו, אחרי שזה יפורסם, יצלחו לאתר את המשפחה ולעשות עם זה משהו".

   

  בן השנתיים המעשן. נראה כאילו הוא מנוסה (צילום: זוהר רביב)
  בן השנתיים המעשן. נראה כאילו הוא מנוסה(צילום: זוהר רביב)

   

  "זה עצוב, מטריד, מקומם ומזעזע", הגיב אחד הגולשים. "צריך להוציא את התינוק הזה מרשות הוריו שמתעללים בו ומרעילים אותו.

  את ההורים האלה צריך לשלוח לכלא".

   

  אלעד שפר, פעיל בעמותת "אוויר נקי", אומר: "אם הייתי מכיר את ההורים הייתי הולך למשטרה ומגיש נגדם תלונה. הבעיה היא שמשטרת ישראל מתייחסת בקלות ראש לעישון טבק, בניגוד לעישון סמים. אני חושב ששירותי הרווחה צריכים להוציא את התינוק הזה מרשות הוריו. זאת התעללות לשמה, וזה מעיד על חוסר כשירות להורות".

   

  על פי דו"ח שפירסם השנה משרד הבריאות, שעור התלמידי (כיתות ו', ח ו-י') שדיווחו שהם מעשנים סיגריות או מוצרי טבק אחרים נמצא בעלייה. 8.5% מהתלמידים דיווחו על עישון פעם בשבוע לעומת כ-7% בשנת 2006. 5% דיווחו כי הם מעשנים פעם ביום לעומת 4% בשנת 2006. בקרב תלמידות, לעומת זאת, חלה ירידה: 3.8% מעשנות פעם בשבוע לעומת 4.1% בשנת 2006. 2.7%מעשנות פעםביום לעומת 2.8% בשנת 2006.       
   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "בן שנתיים מעשן בעידוד אביו בטיילת באילת"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: זוהר רביב
  בן השנתיים מעשן באילת. "הייתי פשוט בשוק"
  צילום: זוהר רביב
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים