שתף קטע נבחר

לאור הזרקורים: שכונה חדשה מול בלומפילד

ועדות התכנון אישרו להפקדה תוכנית לבניית שכונת מגורים חדשה מול אצטדיון הכדורגל בלומפילד ביפו. בתכנון: כ-670 יחידות דיור, ש-20% מהן ייבנו בגודל צנוע יחסית - עד 75 מ"ר

לידיעת חובבי הכדורגל: הוועדה המקומית תל-אביב-יפו אישרה בסוף השבוע הפקדת תוכנית להקמת שכונת מגורים חדשה במבואות יפו, ממש מול אצטדיון בלומפילד. במסגרת התוכנית יוקמו בשכונה, שתזכה לכינוי "פארק החורשות", 670 יחידות דיור חדשות שיתפרשו על פני שטח של כ-32 דונם. אישור הוועדה המקומית טעון את אישורה של הוועדה המחוזית.

 

כתבות אחרונות על תל-אביב בערוץ הנדל"ן :

  

השכונה החדשה תוקם במתחם בזק, בקרן הרחובות הרצל (ממזרח), התחיה (מצפון), סגל צבי הרמן (מדרום) והיתד (ממערב). בעירייה מספרים כי מטרת התוכנית היא ליצור עוגן מגורים חדש באזור ומרקם מגורים איכותי, הכולל חזית מסחרית לאורך רחוב הרצל ובצירי התנועה הראשיים. מדובר בנדבך נוסף בהשקעה העירונית בקידום וביצירת מנוף לשינוי מבואות יפו.

 

כשישה דונמים מכלל המתחם מיועדים למבני ציבור, בין היתר להקמת בית ספר יסודי חדש. כמו כן, כוללת התוכנית את התוויית הדרכים הדרושה לנגישות לשכונת המגורים, כולל צירים להולכי רגל ואופניים וכן ישנה התייחסות לשימור "בית הבאר" (כינוי לסוגי בתים שנבנו במאה ה-19 סביב בארות מים) הנמצא בשטחה וזוהה במהלך התכנון. בסך הכול כוללת התוכנית החדשה כ-60 אלף מ"ר למגורים, כ-6,000 מ"ר למסחר וכ-4,000 מ"ר לתעסוקה.

 

הדמיה: איוולב מדיה

 

 

20% מהדירות ייבנו בגודל צנוע

מי שמתעניין במעבר לשכונה העתידית ישמח לשמוע שלפחות כ-20% מהדירות לא יהיו מיועדות בהכרח לעשירונים הגבוהים, וגודלן יהיה צנוע וינוע בין 50-75 מ"ר. הבנייה המתוכננת תאפשר חללים פנימיים ירוקים ומעברים להולכי רגל, שייצרו סביבה שקטה המנותקת מהרחובות הסואנים הסמוכים של דרום תל-אביב, המאופיינים במסחר ותעשייה. יצוין כי על התכנון אחראי משרד אדריכלים ברעלי-לויצקי כסיף, בתיאום עם אגף התכנון בעירייה.

 

במרכז השכונה מתוכננת בנייה בגובה שש קומות סביב חצרות פנימיות, שממשיכה את השפה העיצובית של שכונת פלורנטין ושל שכונות נוספות ביפו. לאורך רחוב הרצל הוגדר בינוי גבוה יותר, הכולל חזית מסחרית ו-12 קומות ואילו בפינת הרצל וצבי הרמן הוגדר בינוי של 16 קומות.

 

תכנון המתחם נשען, בין היתר, על תוכנית "השלד הירוק"- תוכנית עירונית אסטרטגית שקבעה רשת צירים ירוקים, בהם ניתנת העדפה לתנועה בלתי ממונעת של הולכי רגל ורוכבי אופניים. התוכנית כוללת מוקדים של כיכרות וגנים המשמשים כמרחב ציבורי איכותי. כמו כן, שכונת המגורים גובלת בשטחים ירוקים המכילים בתוכם את פארק החורשות, בית הספר לטבע, הגן הבוטני וגן ההגנה וכן מופרדת מאזור "ליבת התעסוקה" (לאורך דרך שלבים ודרך קיבוץ גלויות) על ידי ריאה ירוקה.

 

הקרקע שעליה תוקם השכונה נרכשה לפני כשנה על ידי חברת אקרו נדל"ן, בבעלות צחי ארבוב ואילן קפון ובניהולו של זיו יעקובי, תמורת כ-105 מיליון שקל מקרן ריאליטי. עם הפרויקטים השונים של החברה נמנים מגדלי תל-אביב, מגדל הגימנסיה, רוטשילד 17, צוקי ארסוף ועוד. לדברי קפון, "השכונה מכוונת למשפחות צעירות וטרם ניתן לדעת טווח מחירים - זה קשור לעלויות הביצוע".

 

מפה של דרום תל-אביב. השכונה החדשה מסומנת באדום (באדיבות עיריית תל אביב יפו) (באדיבות עיריית תל אביב יפו)
מפה של דרום תל-אביב. השכונה החדשה מסומנת באדום(באדיבות עיריית תל אביב יפו)

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: איוולב מדיה
הדמיה של שכונת פארק החורשות. לחובבי הכדורגל
הדמיה: איוולב מדיה
אצטדיון בלומפילד. בקרוב יוקמו גם בתים
צילום: עוז מועלם
מומלצים