שתף קטע נבחר

גבאי, את האזעקה בשבת כבר הפעלת?

אזעקה לארון הקודש, מקלדת שומרת שבת וכיסא גלגלים ממונע הן מקצת ההמצאות שמכון צומ"ת מגיש לציבור הדתי, שנע על התחום האפור שבין ספק פיקוח נפש - לספק חילול שבת. הראש ההלכתי ממציא לנו פטנטים

על מקלדת שבת שמעתם? ומה עם כיסא גלגלים ממונע בשבת, או אזעקה מיוחדת שאפשר להפעיל לפני שיוצאים מבית הכנסת – בשבת? ההאצה הטכנולוגית לא פוסחת גם על המגזר הדתי, המחפש דרכים לפסוע בתחום האפור שבין פיקוח נפש לסתם חילול שבת, ולהקל את החיים בכל תחום שהוא.

 

 

עוד ב"אורות":

 

מכון "צומת" לפתרונות הלכתיים-טכנולוגיים מעסיק צוותי מהנדסים וטכנאים שכל עיסוקם הוא במציאת סטרט-אפים לשימוש בטכנולוגיה בעיצומה של השבת, מבלי להיחשב מחללי שבת, אך ורק לצרכים הכרחיים כדוגמת בריאות וביטחון – בבתי החולים ובצבא, או סיוע לנכים.

 

"אדם שכל השבוע כולו עצמאי, ואילו בשבת הוא מקורקע והיום הופך להיות עבורו יום עגום ושחור - זה הרקע ההלכתי שעליו נשען ההיתר של גדולי הפוסקים לבוא לקראת המצוקה הזאת", אומר הרב ישראל רוזן, ראש מכון צומ"ת, המסביר כי ה"קלנועית" – כיסא גלגלים ממונע לשבת – מופעלת על עקרון הגרמא. המשתמש מפעיל כפתור, אך הפעולה עצמה מתבצעת בעקיפין: בהשהיה ובמקריות.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורות
מקלדת שבת
צילום: אורות
הרב ישראל רוזן
מומלצים