שתף קטע נבחר

מרפאת זמנהוף בת"א נהרסה: בדרך לבניין בוטיק

השבוע החלו עבודות ההריסה של מרפאת זמנהוף המיתולוגית ליד כיכר דיזנגוף, במסגרת תוכנית שימור של עיריית ת"א. ומה צפוי במקומה? בית דירות יוקרתי, שבקומתו האחרונה ייבנה פנטהאוז ענק שמחירו לא פחות מ-50 מיליון שקל. יש קונים?

זה כנראה היה רק עניין של זמן: המבנים המיתולוגיים בתל-אביב מפנים עצמם לטובת בנייני יוקרה. בימים אלה המבנה המיתולוגי של מרפאת זמנהוף בתל-אביב, השוכן בקרן הרחובות זמנהוף, השופטים, גדעון ושמשון הגיבור בסמוך לכיכר דיזינגוף, נהרס ברובו כחלק מתוכנית שחזור, שימור ובנייה מחדש. המטרה: להסב את המבנה לבית דירות יוקרתי, שבקומה האחרונה שלו יהיה פנטהאוז שמחירו עומד על לא פחות מ-50 מיליון שקל.

 

עוד על דיור יוקרה בת"א בערוץ הנדל"ן :

 

בשנת 2005 החליטה שירותי בריאות כללית, שהחזיקה במרפאה המיתולוגית, למכור את הנכס לחברת בנייני העיר הלבנה תמורת 5.35 מיליון דולר. בנייני העיר הלבנה מכרה את המקום לקבוצת עץ שקד, בראשות אבי מנדלר, והאחרונה מכרה בשנת 2011 כ-75% מאחזקתה בבניין לקבוצת רכישה בראשות היזם עמית קזז. את יתר 25% מהנכס השאירה עץ שקד בבעלותה, כך שבפועל הפנטהאוז שייך לעץ שקד.

 

בשיחה עם ynet סיפר קזז כי כל המשפחות שממנה מורכבת קבוצת הרכישה שבראשותו הן ישראליות ואין תושבי חוץ. "כ-60%-70% הם תל-אביבים והשאר מחלקים שונים בארץ", אמר. לדבריו, "מדובר בבניין יוקרתי במיוחד, שמציע לדיירים דירות ענק שרובן בנות 120, 150 ו-200 מ"ר. הבניין הייחודי יביא לאזור שינוי מבורך, והשכנים, שבמשך שנים סבלו מתנועה רבה שנבעה מהמבנה הציבורי שהיה נטוע בלב השכונה, יוכלו להנות מבניין מגורים יפהפה עם מספר מצומצם של משפחות״".

 

באדיבות שירותי בריאות כללית

 

 

1.6 מיליון לדירת 50 מ"ר, 3.5 מיליון לדירת 120 מ"ר

מחירן של הדירות בקבוצת הרכישה עמד על כ-30-35 אלף שקל למטר, כך שדירות 120 מ"ר עלו מעל 3.5 מיליון שקל ודירות 200 מ"ר עלו לחברי הקבוצה כשישה מיליון שקל. בבניין גם קיימות דירות ספורות בגודל 50 מ"ר, שמחירן לחברים עמד על כ-1.6 מיליון שקל.

 

הדירה היחידה המוצעת למכירה, שלא במסגרת קבוצת הרכישה, היא גם היקרה ביותר - הפנטהאוז שעלותו, כאמור, 50 מיליון שקל. הוא ממוקם בקומה העליונה החדשה, החולש על שטח קומה שלמה שגודלה דונם (1,000 מ"ר). השטח הבנוי שלו יעמוד על 650 מ"ר ועוד 350 מ"ר של מרפסת באותה הקומה. בנוסף, יוצמדו לפנטהאוז כ-300 מ"ר של מרפסות שמש בקומה שמעליו.

 

בניין המגורים צפוי להיות מוכן לאכלוס בתוך כשנתיים. על הביצוע האדריכלי, המסב את המבנה הוותיק לבניין מגורים, אחראי האדריכל גידי בר אוריין ועל הפנטהאוז אחראית אדריכלית הפנים איריס רוזנהיימר. בר אוריין מבסס את הביצוע על תוכניותיו של האדריכל יוחנן רטנר משנות ה-30 של המאה הקודמת, שהיה איש צבא ואחד מראשי "ההגנה". זו, אגב, הסיבה שעיריית תל-אביב החילה על המבנה תוכנית שימור (שכן אחד הקריטריונים לשימור הוא מעמדו של מתכנן המבנה).

 

מעיריית תל-אביב נמסר כי "המבנה ששימש את קופת חולים זמנהוף הינו מבנה לשימור. במקום חלה תוכנית תקפה, המעודדת את התחדשות המרקם העירוני הקיים, תוך שימור ושחזור המבנה ושינוי הייעוד למגורים, בהתאם להנחיות מחלקת השימור העירונית. אגף אחד מבין שלושת האגפים במבנה ישומר, ואילו שני האגפים האחרים ייהרסו וייבנו מחדש על-פי תוכנית הבניין המקורית של האדריכל יוחנן רטנר".

 

הדמיה: itstudio

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות שירותי בריאות כללית
מרפאת זמנהוף המיתולוגית. בלי מוניות ובלי אנשים
באדיבות שירותי בריאות כללית
צילםו: מוטי קמחי
עבודות ההריסה שהחלו השבוע
צילםו: מוטי קמחי
הדמיה: itstudio
כך ייראה הבניין החדש
הדמיה: itstudio
מומלצים