שתף קטע נבחר

צפו: כך נראית לידה בזמן אמת - מתוך הגוף

מדענים בגרמניה ביצעו סריקות MRI לאישה בזמן שילדה. התמונות חוברו והתוצאה: סרטון שמראה לראשונה את דרכו של העובר בצאתו לאוויר העולם. בהמשך מקווים החוקרים להיעזר בסרטונים מסוג זה כדי לקבוע מועד מתאים לניתוח קיסרי

לראשונה - כך נראית לידה מבפנים: באמצעות סורק תהודה מגנטי, MRI, הצליחו חוקרים בגרמניה ליצור סרטון המראה לראשונה את העובר ברחם, בתהליך צאתו לאוויר העולם. התמונות פורסמו לראשונה בכתב העת האמריקני למיילדות וגינקולוגיה בנובמבר 2011, אולם הסרטון פורסם לראשונה רק בסוף השבוע האחרון.

 

כתבות נוספות על הריון ולידה :

 

מכשיר התהודה המגנטי מאפשר ליצור תמונות מדויקות של רקמות הגוף, מבלי לפלוט קרינה ומבלי לסכן את העובר. מכשיר ה-MRI הוא הסורק היחיד המותר לשימוש בהריון, זאת בניגוד לסורק ה-CT הפולט קרינת רנטגן רבה ואסור לשימוש בנשים הרות.

 

צפו בלידה כפי שהוקלטה באמצעות מכשיר MRI

 

באמצעות מכשיר MRI "קולנועי", ביצעו החוקרים מבית החולים האוניברסיטאי בברלין מספר רב של תמונות ברחמה של האם ההרה, בעת שלבי הלידה האחרונים. התמונות חוברו אלה לאלה ויצרו תמונות מרהיבות של העובר היוצא מהרחם דרך תעלת הלידה לאוויר העולם.

 

כתב העת המדעי "New Scientist", שפרסם את הסרטון, מסר כי הסרטון המראה את מיקומו של העובר בתעלת הלידה וביחס לאגן יסייע לרופאים ללמוד עוד על תהליך הלידה ועל העיתוי שבו תידרש לידה בניתוח קיסרי.

 

החוקרים אמרו כי הם מקווים ששיטת הסריקה החדשה תאפשר ליצור סרטונים נוספים של לידות אחרות, שיאפשרו ללמוד עוד על תהליך הלידה ולשפר את הטיפול ביולדת ועוברה.

 
 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תמונות מדויקות, בלי לסכן את העובר
מומלצים