שתף קטע נבחר

שירות בתי הסוהר מוציא את יגאל עמיר מהבידוד

אחרי כמעט 17 שנים בהפרדה, בשב"ס בוחנים אפשרות להעביר את רוצח ראש הממשלה יצחק רבין לתא עם אסירים נוספים. רוב היום הוא ישהה בתא, אך יוכל לצאת לטיול בחצר. בשב"ס אמרו כי האסירים שישהו עמו ייבחרו בקפידה מחשש שיפגעו בו

לאחר 16 שנים וחצי בהפרדה, בשירות בתי הסוהר (שב"ס) מוכנים לשילובו של יגאל עמיר, רוצח ראש הממשלה יצחק רבין, בתא עם אסירים נוספים באגף סגור. עמיר מוגדר כאסיר ביטחוני, אך לא ישולב בתא עם אסירים ביטחוניים פלסטינים.

 

מאז נשפט למאסר עולם ונכלא, ביקשה המדינה מדי חצי שנה להאריך את תנאי הכליאה בהפרדת יחיד, בטענה כי הוא מהווה סיכון ביטחוני עקב משנתו האידיאולוגית. הבקשות הסתמכו על חומרים של השב"כ.

 

אגף 15 בכלא איילון שבו היה כלוא יגאל עמיר בהפרדה מלאה (צילום: רענן בן צור) (צילום: רענן בן צור)
אגף 15 בכלא איילון שבו היה כלוא יגאל עמיר בהפרדה מלאה(צילום: רענן בן צור)

 

במהלך השנים היה עמיר כלוא בבתי סוהר רבים ברחבי הארץ. לאחרונה, בעקבות עתירות שהגיש לבית המשפט התאפשר לו להיות מספר שעות עם אסיר אחר על מנת ללמוד תורה בחברותא. הוא המשיך בעתירותיו נגד כליאתו בתנאי הפרדה בכלא רימונים, אך לאחרונה בית המשפט החל להערים קשיים על השב"ס ועל המדינה והורה להם לשקול חלופות לכליאתו של עמיר בהפרדה.

 

בעקבות החלטות בית המשפט ולאור העובדה שבפרקליטות ובשב"כ לא הביעו התנגדות למהלך, החלו בשב"ס לבחון את הוצאתו של עמיר מהפרדה. הכוונה היא לכלוא את עמיר בתא יחד עם אסירים נוספים, באגף סגור, שבו האסירים נמצאים בתא בכל שעות היום, למעט הפסקה לטיול בחצר. עדיין לא ברור מי יהיו האסירים שאיתם ייכלא עמיר,

אך בשב"ס יצטרכו לבדוק אותם בקפידה, על מנת להסיר חשש שאחד מהם יפגע בו על רקע מעשיו.

 

עמיר מרצה את עונשו כבר יותר מ-16 שנים וחצי, אך עדיין לא קצבו את עונש מאסר העולם שהוטל עליו. מאז תחילת מאסרו הצליח עמיר להינשא, להביא ילד לעולם ועוד. בתחילת מאסרו, בגלל העבירה שבגינה הורשע עמיר נכלא באגף מיוחד, בכלא איילון שבו רק תא אחד, שנבנה במיוחד עבורו תחת פיקוח מתמיד, כאשר מצלמות עוקבות אחריו במשך 24 שעות ביממה. במהלך השנים, הוא הוצא מהתא ועבר בין אגפים אחרים בבתי סוהר שונים של השב"ס.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יגאל עמיר. הישג נוסף בין הסורגים
צילום: ירון ברנר
מומלצים