שתף קטע נבחר

שרשרת באורך 31 ס"מ הוצאה מריאותיה של בת 3

פעוטה בת שלוש הגיעה לבית החולים "העמק" כשהיא סובלת מקשיים בנשימה. בצילום הרנטגן התברר: היא בלעה שרשרת באורך 31 ס"מ, שחוסמת את ריאותיה. היא נותחה - ומצבה טוב

בעיות הנשימה נפתרו - וגם השרשרת האבודה נמצאה: ילדה בת שלוש מהעמקים הובהלה בסוף השבוע לבית החולים "העמק" בעפולה בשל קשיי נשימה, שנגרמו כתוצאה מבליעת שרשרת כסף באורך כ-31 ס"מ. השרשרת נשאבה לשתי הריאות והוצאה באמצעות מכשיר ברונכוסקופיה, המשמש לבדיקת מערכת הנשימה ללא ניתוח.

 

אמה של הפעוטה, תושבת ואדי ערה, הביאה אותה לחדר המיון בבית החולים וסיפרה כי מזה מספר ימים הילדה סובלת משיעול. לאחר שחלה החמרה במצבה של הילדה, והיא התקשתה לנשום וסירבה לאכול, פנתה האם לבית החולים. עקב קשיי הנשימה היא טופלה בחמצן ורופאי חדר המיון שלחו אותה לצילום חזה ברנטגן, במטרה לנסות ולאתר את הגורמים לקשיי הנשימה.

 

השרשרת. האם חשבה כי נפלה ואבדה (צילום: דוברות בית חולים העמק) (צילום: דוברות בית חולים העמק)
השרשרת. האם חשבה כי נפלה ואבדה(צילום: דוברות בית חולים העמק)

 

להפתעתם של הרופאים ובני המשפחה התגלתה בצילום שרשרת ארוכה שמצאה את דרכה אל פתח הכניסה לשתי הריאות. למראה הצילום סיפרה האם כי שרשרת שענדה הפעוטה אכן נעלמה לפני מספר ימים, אך היא שיערה שהיא נפלה ואבדה.

 

רופאי אף אוזן וגרון, ד"ר לב שליזרמן וד"ר לימור בנימיני, הוזעקו למקום ולאחר שבחנו את הצילום החליטו על ניתוח בהרדמה מלאה. מבית החולים נמסר כי מיקום השרשרת, במיפתח שתי הריאות, היה בעייתי במיוחד ועלול היה לגרום לחנק. הפעוטה הועברה לחדר הניתוח ובאמצעות ברונכוסקופיה, מכשיר מיוחד המוחדר דרך הפה למערכת הנשימה ומאפשר הסתכלות ובדיקה של מערכת דרכי הנשימה ללא חיתוך, נשלפה השרשרת.

 

לאחר התאוששות הועברה הילדה למחלקת ילדים א'. מנהל המחלקה, ד"ר יוסף הורוביץ, אמר כי הם נתקלו בעבר במקרים של שאיפת גופים זרים, אולם שאיפת שרשרת ומיקומה בין שתי הריאות הוא נדיר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום הרנטגן בו נראית השרשרת. הקשתה על הנשימה
צילום: דוברות בית חולים העמק
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים