שתף קטע נבחר

נאבקים למען אי.ג'יי: "הלב נשבר, תשאירו אותה"

הילדה הפיליפינית, בת שש וחצי, נעצרה עם סיום שנת הלימודים ומיועדת לגירוש עם הוריה. כ-150 הפגינו נגד ההחלטה לגרשה, אמה בכתה: "הילדה שלי חפה מפשע, מגיע לה להישאר פה"

המאבק למען אי.ג'יי נמשך: כ-150 הפגינו הערב (יום ה') בתל-אביב נגד גירוש ילדים זרים, על רקע מעצרה של הילדה הפיליפינית אי.ג'יי, שהפכה לסמל המאבק. המפגינים, שצעדו לעבר ביתו של שר החינוך גדעון סער, קראו: "על כל גירוש של מהגר יש קבלן שמתעשר", "סער, סער תתבייש, איך עוצרים ילדה בת שש", ו-"אין ילד לא חוקי, אל תגרשו אותי".  

 

עוד בחדשות ynet:

 

ביום הלימודים האחרון של השנה נלקחה הילדה בת השש וחצי למתקן כליאה, והיא מיועדת לגירוש יחד עם הוריה. "הגענו לפה אחרי שבוע של גיהנום שהמשפחה הזאת עברה בגלל ראש הממשלה והשר אלי ישי", אמרה רותם אילן, מראשי המאבק. "אי.ג'יי ישבה 11 שעות במעצר וקיבלה אוכל רק אחרי שמונה שעות". 

 

ההפגנה מול ביתו של שר החינוך. סער: "טיעונים מסולפים ושקריים" (צילום: שירי הדר) (צילום: שירי הדר)
ההפגנה מול ביתו של שר החינוך. סער: "טיעונים מסולפים ושקריים"(צילום: שירי הדר)

 

אי.ג'יי ואימה. "היא לא צריכה להיות במתקן כליאה" (צילום: שירי הדר) (צילום: שירי הדר)
אי.ג'יי ואימה. "היא לא צריכה להיות במתקן כליאה"(צילום: שירי הדר)
 

אימה של אי.ג'יי דיברה מיד אחרי אילן ואמרה כי היא מרגישה חסרת אונים. "הכי קשה לראות את הילדה שלי בוכה מכאבים, אני מרגישה את הלב שלי נשבר", אמרה האם בבכי. "היא לא צריכה להיות במתקן כליאה, הילדה שלי חפה מפשע. לילדה שלי מגיע להישאר פה, היא בדיוק כמו כל ילד ישראלי אחר ויש לה זכות להישאר וללמוד כאן".

 

אביה של הילדה טען כי "הילדה שלי שתתה מים עכורים, לא אכלה במשך שמונה שעות, התייחסו אליה בצורה מאוד לא יפה וכל זה כשהיא חפה מפשע. כל לילה מאז המעצר אשתי והבת שלי לא יכולות לישון ולאכול כמו שצריך. אנחנו עדיין מקווים שההחלטה תשונה".

  

בין הנואמים הייתה גם תמי גורדון, מורה ומנהלת לשעבר בתיכון חדש בתל אביב, שכעת משמשת כיו"ר עמותת ילדים ישראלים. "אני פונה אליך גדעון סער, תשמיע קול, לא יתכן שילדה שעולה לכיתה א' נשלחת לכלא", אמרה גורדון. "אני זוכרת אותך לטובה, עם מצפון ועם אידיאולוגיה, אז איפה אתה, לאן נעלמת? גדעון, תרים את קולך ותגיד - לא יכול להיות עוד דבר כזה".

 

מיועצת התקשורת של שר החינוך סער נמסר בתגובה: "כחבר הממשלה, שר החינוך מחויב להחלטותיה, גם להחלטות בהן היה בהצבעה בעמדת מיעוט, והוא קורא לכבד את החלטת בית המשפט בעניין. מצער שלצורך מקרה שבו לא הוגשה כל בקשה להסדרת מעמד וממילא גם אינו עומד בשום קריטריון למתן מעמד, נעשה שימוש בטיעונים מסולפים ושקריים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אי.ג'יי ואימה. "קשה לי לראות את הילדה שלי בוכה"
צילום: שחר חי
מומלצים