שתף קטע נבחר

דיסקין נגד נתניהו ומופז: הם משתמטים מפתרון

במטה המאבק בחוק טל משלימים את ההיערכות לעצרת המחאה שתתקיים מחר ברחבת מוזיאון תל-אביב. הנואם המרכזי יהיה ראש השב"כ לשעבר, שאמר היום: "פראיירים אינם אלו שמשרתים את המדינה". גם ח"כ כרמל שאמה מהליכוד יגיע: "העצרת היא מהצודקות שהיו"

עצרת מחאת הפראיירים מחר (שבת) ברחבת מוזיאון תל-אביב מקבלת שחקן חיזוק משמעותי בדמות ראש השב"כ לשעבר, יובל דיסקין, שיהיה הנואם המרכזי בארוע. "פראיירים אינם אלו שמשרתים את המדינה", אמר היום, "פראיירים הם אלו שאינם מבינים את כוחו האמיתי של הציבור מול נבחריו ומאפשרים לאלו בהם בחרנו - להשתמט ממציאת פתרון לסוגיה מהותית, ערכית וקריטית זו. ביחד, כולנו, לא נאפשר לזה לקרות".

 

לצד דיסקין ינאמו נציגי מטה המאבק - עידן מילר, בועז נול, איתי בן חורין וזהרה ברגר צור. כמו כן יישאו נאומים יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, איציק שמולי, הרב שי פירון, ד"ר יועז הנדל ואחרים.

 

שוויון בנטל - כותרות אחרונות ב-ynet:

המחאה שלהן: "צו 8" לנשות המילואימניקים

הסטודנטים הולכים למחאה: ביבי ויתר על החיילים

הבד"ץ קבע: תפילות לביטול "סכנת הגיוס"

 

הצעדה תצא ממאהל הפראיירים ברכבת מרכז שברחוב ארלוזרוב בתל אביב ב-20:30 לכיוון רחבת המוזיאון, שם תתקיים עצרת המחאה. בין האמנים המזדהים שיופיעו: דיוויד ברוזה ועידן חביב. בעצרת ישתתפו פוליטיקאים רבים, בכירי צבא לשעבר, חברי תנועות ציבוריות משמאל ומימין. בין היתר נמסר כי הרמטכ"ל לשעבר, דן חלוץ והאלוף במיל' דני רוטשילד יגיעו לעצרת.

 

ממטה המאבק נמסר: "אנחנו מודים לראש השב"כ לשעבר על הצטרפותו. הוא מהווה תוספת כוח חשובה לצד המשרת בחברה הישראלית - זה שרוצה להשפיע על שינוי היסטורי. רגע האמת מתקרב. יש הרבה שמועות על ספינים של הרגע האחרון, אבל רק דבר אחד ברור: אם הציבור לא יגיע מחר למוזיאון תל אביב - נתניהו ומופז יעשו לנו חוק טל 2. אנחנו קוראים לעם ישראל להפגין את אהבתו למדינה שלנו ולהגיע עם דגלי ישראל לעצרת".

 

מוחים נגד הממשלה (ארכיון) (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
מוחים נגד הממשלה (ארכיון)(צילום: ירון ברנר)
 

עידן מילר, יו"ר המחנה המשותף שינחה את העצרת, אמר כי "מאז הקיץ שעבר לא ראינו התגייסות ציבורית כל כך גדולה וחזקה כמו זו הנוכחית. לציבור בישראל נמאס מהמריחות, מהדילים הפוליטיים, מכך שראש הממשלה מעדיף את שלמות הקואליציה שלו ואת הברית עם המפלגות החרדיות על פני האינטרס הציבורי הברור". הוא הבטיח: "מחר בערב יזעקו אלפים רבים בקול גדול - מפסיקים להיות פראיירים".

 

בועז נול, ממובילי המחאה ומתנועת המחנה המשותף, הצטרף לדברים: "אנחנו שומעים כל מיני שמועות שראש הממשלה ומופז מבינים שתל אביב תיסתם מחר בערב ומחפשים מוצא. הלחץ הציבורי עובד, יש פה הזדמנות של פעם ב-60 שנה וכל אזרח ישראלי שאכפת לו חייב להתייצב מחר ברחבת המוזיאון - זה צו שמונה לכולנו".

 

ח"כ שאמה: "זו עצרת מהצודקות שהיו" 

יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ כרמל שאמה הכהן מהליכוד, ישתתף אף הוא בעצרת שתקרא להגדלת השוויון בנטל. "העצרת מחר היא מהצודקות שהיו. רגע לפני ההכרעה בכנסת בין החלופות המוצעות לחוק טל חשוב שכולנו נבין שההכרעה אינה עניין של הליכוד או קדימה או מפלגה אחרת ואפילו לא של אין ברירה משפטית חוקתית. אסור להפגנה ללבוש מדים אופוזיציוניים כי את הפתרון תביא רק הממשלה הזו והעומד בראשה".

 

גם ח״כ משה מוץ מטלון (ישראל ביתנו) מצטרף למאבק וקורא לנכי צה״ל לבוא להפגנה שתתקיים במוצאי שבת. "אחיי וחבריי נכי צה״ל, כמי שתרמו מגופם ומנפשם להגנה על המדינה - להם הזכות הטבעית להיאבק ולדרוש שוויון בגיוס. אין ראויים הכם להוביל ולהשתתף במחאה הציבורית שזועקת לחלוקה שווה והוגנת בין כלל אזרחי ישראל", אמר מטלון.

 

גם ארגון עובדי צה"ל מצטרף למחאת הפראיירים. יו"ר ארגון עובדי צה"ל, משה פרידמן, אמר כי נמאס להיות צופה מהצד, בשעה שעשרות אלפי ישראלים משתמטים באופן שיטתי משירות צבאי. "בעוד עשרות אלפי צעירים מקדישים את מיטב שנותיהם ומסכנים את חייהם יום יום, משרתי הצבא בסדיר, במילואים וכן אלפי אזרחים עובדי צה"ל, יושב ציבור שלם בישראל ונהנה על חשבונם. אנו רואים חשיבות רבה בחלוקת הנטל ונפעל למען קידום גיוס כולל של אזרחי ישראל חרדים וערבים, הן לשירות צבאי והן לשירות לאומי".

 

במהלך העצרת ייסגרו צירי תנועה מרכזיים בעיר: דרך בגין תיחסם לתנועה לצפון מדרך נמיר, והתנועה תופנה לכיוון ז'בוטינסקי ברמת גן. דרך נמיר תיחסם לכיוון דרום מארלוזרוב, והתנועה תופנה לרחוב פרשת דרכים וחזרה לדרך בגין. רחוב שאול המלך ייסגר לתנועה בין אבן גבירול לדרך נמיר משני הכיוונים. רחוב ויצמן ייסגר מרחוב דוד המלך לשאול המלך משני הכיוונים. כמו כן ייחסמו כל הרחובות המובילים לצירים אלה.

 

בהכנת הכתבה השתתף יואב זיתון
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יובל דיסקין
צילום: עידו ארז
בועז נול. צו 8
צילום: גיל יוחנן
מומלצים