שתף קטע נבחר

מכוני קעקועים יזהירו: קעקוע בגב - אין אפידורל

הצעת חוק חדשה תחייב מכוני קעקועים להסביר לנשים שקעקוע בגב התחתון עלול למנוע מהן לקבל זריקת אפידורל להקלת הכאבים בעת הלידה, מדווח "ידיעות אחרונות"

הצעת חוק חדשה תחייב מכוני קעקוע ליידע נשים שמבקשות לעשות קעקוע בגב התחתון בכך שיש סיכוי סביר שלא יוכלו לקבל זריקת אפידורל כשיכרעו ללדת.

 

עוד על סכנות הקעקועים :

 

זריקת אפידורל היא זריקת אלחוש המקילה כאבי לידה וניתנת בגב התחתון. לדברי פרופ' שמואל עברון, מנהל היחידה להרדמה מיילדותית בבית החולים וולפסון, "רוב המרדימים בישראל ובעולם מעדיפים שלא לתת את הזריקה אם האזור שבו מוחדרת המחט מכוסה בקעקוע.

 

"החשש נובע מכך שהצבע של הדיו שבו משתמשים לקעקוע מכיל מתכת או חומר אורגני, ויש חשש שעם החדרת המחט יגיע חלק מהחומר לעמוד השדרה ויגרום לדלקת שעלולה להסתיים בנכות קשה".

 

לדברי פרופ' עברון, בעבר התפרסם בעולם מקרה שבו אישה עם קעקוע בגב התחתון הפכה לנכה בעקבות זריקת אפידורל שקיבלה, ומאז מעדיפים הרופאים שלא לקחת את הסיכון, שכן לא מדובר בפעולה מצילת חיים.

 

לדברי ח"כ ציפי חוטובלי, יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה שיזמה את ההצעה, נשים רבות לא מודעות לבעייתיות של קעקוע הגוף בגב התחתון. "נערות ונשים רבות לא מודעות להשלכות שעשויות להיות לקעקוע בגבן ומגלות זאת רק כשהן כורעות ללדת ומעוניינות להקל את הכאבים העזים עם אפידורל", אומרת ח"כ חוטובלי.

 

"מטרת החוק היא לאפשר לנשים הללו בחירה אמיתית, מתוך מודעות מלאה לסיכונים".

 

וכך קובעת לשון הצעת החוק: "לא יעשה אדם כתובת קעקע בגבה של אישה, אלא אם הבהיר בפניה שהדבר ימנע ממנה להשתמש באלחוש אפידורלי במהלך לידה או ניתוח, וזו הצהירה בכתב שהיא מעוניינת בקעקוע למרות זאת". 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
לא מודעות להשלכות שעשויות להיות לקעקוע בגבן
צילום: רויטרס
מומלצים