שתף קטע נבחר

בילינסון: נחנך MRI חדש לילדים - עם מוזיקה

בדיקת MRI מחייבת את הנבדק לא לזוז, דבר שבאופן טבעי קשה יותר לילדים. כדי לפתור זאת, נחנך בבית החולים בילינסון ושניידר מכשיר MRI רחב מהרגיל של חברת פיליפס, המאפשר לילד להאזין למוזיקה אהובה בזמן הבדיקה ואפילו לראות את הוריו

מכשיר MRI חדש של חבר פיליפס המותאם במיוחד לילדים נחנך אתמול - וישרת את בית החולים בילינסון בפתח תקווה ואת בית החולים לילדים שניידר הסמוך.

 

קראו עוד על בדיקות MRI:

 

בדיקת MRI מחייבת את הנבדק לא לזוז במהלכה, אלא שילדים מתקשים מטבעם להישאר ללא תנועה. כדי לרתק אותם למקומם הותקנה במכשיר זה מערכת המאפשרת להם להאזין במהלך הבדיקה למוזיקה האהובה עליהם.

 

בדיקה קלה יותר לילדים. ה-MRI החדש (צילום: בני אדם) (צילום: בני אדם)
בדיקה קלה יותר לילדים. ה-MRI החדש(צילום: בני אדם)

 

יתרון נוסף: המכשיר רחב יותר ואיננו דמוי תעלה צרה, כך שבמהלך הבדיקה יכול הילד לראות את הוריו ולא להרגיש חנוק ומפוחד.

 

המכשיר מיועד גם למבוגרים, ויש לו יתרון גדול נוסף: הבדיקה בו מהירה יותר וגם מניבה אבחנה מדויקת יותר. מחירו ‭3.5‬ מיליון דולר, והוא נרכש על ידי שירותי בריאות כללית.

 

המתנה לבדיקת MRI היא לרוב ארוכה ונמשכת חודשים אחדים. בשל כך מופנים חלק מהמטופלים לבדיקות סי-טי - שגורמות ליותר קרינה. המכשיר החדש צפוי לקצר את התורים לבדיקת ‭,MRI‬ שהיא כאמור בטוחה יותר.

 

אחראית MRI בבית החולים שניידר, ד"ר אסנת קונן: "מדובר בקפיצת מדרגה, כיוון שהמכשיר הוא מהמתקדמים ביותר בעולם. הילדים רק ירוויחו ממנו‭."‬ משרד הבריאות פועל בימים אלו להוסיף מכשירי MRI נוספים, כך שמספרם ברחבי הארץ יגיע ל‭.21-‬ הודות לכך צפויים התורים להתקצר.
 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: בני אדם
בניגוד ל-MRI רגיל: המכשיר רחב יותר ואיננו דמוי תעלה צרה
צילום: בני אדם
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים