שתף קטע נבחר

מסמכי X הבריטיים: "עב"ם מעל אצטדיון צ'לסי"

הארכיון הלאומי של בריטניה פרסם מסמכים מסווגים של משרד ההגנה ובהם עשרות תצפיות על חייזרים. במערב ויילס נצפו "דמויות חסרות פנים" ובמזרח אנגליה הבחינו ב"גברים בשחור" חשודים. אפילו במשרד ההגנה לא פסלו פלישה מהחלל החיצון

פעם הם היו תיקים באפלה, כעת הם עומדים לרשות הציבור הרחב - מסמכי X הבריטיים: הארכיון הלאומי של בריטניה פרסם היום (יום ה') לראשונה מסמכים של משרד ההגנה ובהם תיעוד עשרות תצפיות על עב"מים ברחבי הממלכה ודיונים בין גורמים רשמיים לגבי אופן ההתמודדות עם פלישה מהחלל החיצון.

 

עוד חדשות בעולם :

 

במערב ויילס, לדוגמה, נצפו "דמויות חסרות פנים" ובלינקולנשיר שבמזרח אנגליה הבחינו ב"גברים בשחור" שנראים חשודים. וזה לא הכול: עצם בלתי מזוהה נצפה ב-1999 מעל אצטדיון קבוצת הכדורגל הלונדונית צ'לסי. האיש שטען למעוף העב"ם היה לא אחר מאשר שוטר בתפקיד שטען כי "עצם בצורת יהלום נע בשמיים ושינה את צורתו".

 

החייזרים מתעניינים בכדורגל אנגלי? שחקני צ'לסי (צילום: EPA) (צילום: EPA)
החייזרים מתעניינים בכדורגל אנגלי? שחקני צ'לסי(צילום: EPA)

 

העיתון "דיילי טלגרף" דיווח כי מ-6,700 המסמכים שפורסמו עולה בין היתר שבמשרד ההגנה הבריטי האמינו שחייזרים עשויים להגיע לכדור הארץ לצורכי מעקב צבאי, טיול ומחקר מדעי. בשנת 1995 קרא אחד מעובדי משרד ההגנה בלונדון "לבחון בעדיפות גבוהה" את הדיווחים על תצפיות עב"מים, אך הוסיף כי לא נראה שיש להם "כוונה עוינת".

 

"אם התצפיות הן של עצמים שאינם מכדור הארץ אז יש לבדוק בעדיפות גבוהה את המטרה שלהם. אין ככל הנראה כוונה עוינת ושאר האפשרויות הן: 1) סיור צבאי, 2) מחקר מדעי, 3) תיירות", כתב עובד משרד ההגנה בתזכיר.

 

"אם מתייחסים לדיווחים כאל עובדות הרי שהם מראים שלכלי הרכב החיצוניים יש מגוון של מהירויות והם חמקניים. אנחנו יכולים להשתמש בטכנולוגיה הזאת, אם היא קיימת".

 

באחד המסמכים דיווחה בעלת בית מלון במערב ויילס על נחיתה של "עצם בצורה של בית" ואמרה שזה נראה לה "כאילו הירח נפל". אותה אשה גם טענה כי שתי דמויות חסרות פנים בצבע כסף יצאו מתוך העצם והתחילו "לבצע מדידות". ואיך הגיבה לונדון לדיווח? משרד ההגנה ביקש מהמשטרה לבצע "חקירות דיסקרטיות" באזור ואף לחקור את האשה המבוהלת.

 

בספולדינג, לינקולנשייר, פנתה תושבת למשטרה וטענה כי שלושה גברים בחליפות שחורות ביקרו בביתה בשעת לילה מאוחרת ונעו לדבריה "בשקט".

 

ב-1992 טענו שני גברים כי הם נחטפו על ידי חייזרים ועברו היפנוזה בעת שהיו במהלך נסיעה בכביש מהיר בסקוטלנד. בחקירתם הם סיפרו למשרד ההגנה כי עב"מים "הטילו מסך של אור על הכביש".

 

פרסום מסמכי משרד ההגנה בא בעקבות החלטת ממשלת בריטניה מלפני כמה שנים שלא לשמור אותם עוד תחת סיווג מיוחד ולאפשר את פרסומם הפומבי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בלי כוונה עוינת? (אילוסטרציה)
צילום: shutterstock
מומלצים