שתף קטע נבחר

שני פלסטינים הואשמו בניסיון לחטוף חייל צה"ל

שני פלסטינים מאזור ירושלים שנעצרו לפני כחודשיים הואשמו במזימה לחטוף חייל - כך הותר לפרסום. המטרה: להביא לשחרור אחמד סעאדת ומרואן ברגותי מהכלא הישראלי

חוליית טרור מהכפר חיזמה שמצפון לירושלים, אשר תכננה לחטוף חייל צה"ל, נעצרה בחודש מאי על-ידי השב"כ בשיתוף צה"ל והמשטרה - כך הותר בצהריים (יום ב') לפרסום. בראש החוליה עמד רג'ב מוסא סאלח סלאח אלדין, בן 52, המזוהה עם ארגון החזית העממית לשחרור פלסטין.

 

עוד בערוץ החדשות:

ליברמן: "לא מבין על מה בוגי ופלסנר רבים"

נערים מרעננה חשודים שהיכו אדם שביקש שקט

 

כתב אישום שהוגש נגד אלדין ועמיתו נציף סעיד מייחס להם שלושה ניסיונות לביצוע חטיפה בנסיבות מחמירות. לפי האישום, הם תכננו לחטוף חייל, להחזיקו בבית מסתור או במערה באזור חיזמה ולאחר מכן להעבירו בתמורה לכסף לקרובי משפחה של פלסטינים אשר כלואים בישראל - כדי שישתמשו בו למיקוח על שחרור אסירים, בדגש על מנהיג החזית העממית אחמד סעאדת ועל ראש התנזים מרואן ברגותי.

 

החקירה בשב"כ העלתה כי החוליה ביצעה מספר ניסיונות להוציא את המזימה אל הפועל, ללא הצלחה. הם תכננו לעצור את מכוניתם ליד חייל ולהכניסו לתוכה תוך שימוש באלימות, כולל הכאה בצינור ברזל. כמו כן, הם תכננו לקשור את ידי החטוף באמצעות אזיקונים ולכסות את עיניו בבד.

 

לאחר שכמה ניסיונות לחטוף חייל בשטחי יהודה ושומרון במהלך דצמבר וינואר העלו חרס, שקלו המחבלים לבצע פיגוע חטיפה בישראל באחת מתחנות האוטובוס שבין ירושלים לתל-אביב, ולאחר מכן להבריח את החטוף לגדה המערבית. בשב"כ אומרים כי מעצרם של השניים מצטרף למספר מקרים מהתקופה האחרונה שמהם ניתן ללמוד על מאמץ של פעילי החזית העממית להביא לשחרורו של מנהיגם מהכלא.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחמד סעאדת
צילום: AFP
צילום: שב"כ
אלדין
צילום: שב"כ
צילום: שב"כ
סעיד
צילום: שב"כ
מומלצים