שתף קטע נבחר

דיון בכנסת: "סילמן טרף לממשלה את הקלפים"

בכינוס השדולה לקידום עסקים קטנים ובינוניים בכנסת אמרה ח"כ רוחמה אברהם כי מעשהו של משה סילמן "צריך להרעיד את אמות הסיפים בבית הזה". עשרות בעלי עסקים הגיעו לדיון וקראו לשנות את יחס הרשויות כלפיהם

עשרות בעלי עסקים קטנים הגיעו היום (ב') לכנסת לדיון מיוחד של השדולה לקידום עסקים קטנים-בינוניים בעקבות מעשה הייאוש של משה סילמן, בעל העסק הקטן שקרס והצית את עצמו במהלך הפגנת המחאה במוצאי שבת בתל אביב. הם העלו בפני השדולה שורה של קשיים, וקראו לשנות את היחס של המדינה לעסקים קטנים.

 

עוד על משה סילמן ב-ynet:

 

"בסוף השבוע הזה משה סילמן טרף לממשלה את הקלפים", אמרה ח"כ רוחמה אברהם, שהקימה את השדולה. "אדם שהיה בעל עסק עצמאי שקרס שרף את עצמו, והמעשה הזה צריך לזעזע ולהרעיד את אמות הסיפים בבית הזה. אם היו דמי אבטלה לעצמאיים, אולי משה סילמן לא היה עושה את המעשה הזה. בישראל של שנת 2012 להיות עצמאי זה עדיין להרגיש לגמרי לבד".

 

הדיון בוועדה בכנסת (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
הדיון בוועדה בכנסת(צילום: גיל יוחנן)

 

ח"כ אברהם סיפרה כי יש הרבה בעלי עסקים במצבו של סילמן, שאינם מצליחים לסיים את החודש. לדבריה, ברוב המקרים נתקעו הצעות החוק בנימוקים של היעדר תקציבים.

 

שר התמ"ת שלום שמחון נכח בדיון ונתן בשורה לבעלי העסקים ואמר כי כבר בישיבת ועדת שרים הקרובה צפויה לעלות הצעת החוק לעסקים קטנים ובינוניים שתביא שורת הקלות ובשורה, והוא מקווה שתאושר. "אם יינתן האישור, ניתן יהיה להעלותה להצבעה במליאה כבר ביום שני",

אמר שמחון. הוא אף הביע תקווה כי מקרים מהסוג של סילמן לא יישנו.

 

בכינוס השדולה, שמטרתה לעסוק ביוזמות לשיפור מצבם של בעלי העסקים ובקידום יוזמות חקיקה, מתח המשנה לראש הממשלה שאול מופז ביקורת על הממשלה: "אין ספק שהזעקה של הקיץ האחרון, והזעקה שאנחנו שומעים בקיץ הזה על כל הנושאים החברתיים מחייבת אותנו לנהוג אחרת, להחליט אחרת ולשנות כיוון ותוצאות בכל הנושאים החברתיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"טרף לממשלה את הקלפים". משה סילמן
צילום: אריאל מילמן
צילום: גיל יוחנן
ח"כ רוחמה אברהם
צילום: גיל יוחנן
השר שאול מופז בדיון
צילום: גיל יוחנן
השר שלום שמחון בדיון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים