שתף קטע נבחר

הוארך מעצר החשודים בתקיפת סגן מפקד הטייסת

בית הדין הצבאי ביפו ייחס לארבעת החשודים בתקיפת הקצין ברמת דוד "מסוכנות וחשש לפגיעה חמורה במשמעת הצבאית", והאריך את מעצרם ביומיים. סנגורית של אחד החשודים הכחישה אלימות וטענה כי הקצין התבטא כלפיהם בגזענות

בית הדין הצבאי ביפו האריך הערב (יום ב') ביומיים את מעצרם של ארבעת החשודים בתקיפת סגן מפקד טייסת בבסיס חיל האוויר ברמת דוד. בהחלטה נכתב כי "קיים חשד סביר במעורבות בעבירות שייחסו לחשודים". מוקדם יותר התעמת הטייס עם החשודים שהאשימו אותו בגזענות ובשימוש בביטויים שמכוונים נגד עולי אתיופיה.

 

עוד בחדשות:

דיון בכנסת: "סילמן טרף לממשלה את הקלפים"

כמעט הצית עצמו בסניף אורנג' - והואשם באיומים

בכיר סורי ומקורב לאסד: "לא ערקתי, זו עלילה"

 

בדברי ההסבר להחלטתה ייחסה השופטת, אל"מ אורלי מרקמן, לחשודים "מסוכנות צבאית וחשש לפגיעה חמורה במשמעת הצבאית, וכן חשש לשיבוש הליכי חקירה". השופטת הוסיפה כי לגבי אחד החשודים, שלא ברור אם השתתף בתקיפה או רק נכח במקום האירוע, "דרושה עוד חקירה".

 

ב"ידיעות אחרונות" פורסם הבוקר כי באירוע החמור, שאירע בשבת האחרונה, הותקף רב-סרן א' על ידי שלושה חיילים, לאחר שהעיר להם על נהיגתם הפרועה בתחומי הבסיס, ואף הגיש נגדם תלונה בנושא. החיילים, שזעמו, על פי המתואר, על הגשת התלונה, איימו על הקצין כי "יסגרו איתו חשבון". גם פינוים מהמקום על ידי מפקדם לא הועיל. הם הגיעו לשיכוני הטייסים עם אלות,

איתרו את הטייס והכו אותו בכל חלקי גופו, לפני שהשתלטו עליהם.

  

עורכת דינו של אחד החשודים, רב-סרן לילך רובין מהסנגוריה הצבאית, אמרה ל-ynet בתום הדיון כי האירוע החל לאחר שהקצין העיר לאחד החיילים "שהוא לא מוכן לדבר איתו כי הוא אתיופי מסריח". היא הכחישה שהייתה אלימות, "זה לא תואם את מה שהחיילים מספרים, הם מכחישים שימוש באלות או כל אמצעי אחר". לדבריה, לא נמסר להם מה מצבו של הקצין שהותקף, "אך אנחנו יודעים שלמחרת האירוע הגיע באופן עצמאי לחקירת מצ"ח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טייסים ברמת דוד (ארכיון)
צילום: Gettyimages
מומלצים