שתף קטע נבחר

אתר הכנסת החדש: השינויים בעיקר קוסמטיים

היום הושק אתר הכנסת החדש שכולל עמוד בית נוח ומעוצב, מנוע חיפוש מתוחכם ושידורים חיים מהכנסת. רוב התכנים אמנם עדיין מוצגים בפורמט של האתר הישן, אך גם זה צפוי להשתנות בעתיד

אתר הכנסת הופך לנגיש יותר עבור בני האדם. היום הושק אתר הכנסת החדש שמציג את כל המידע שמגיע ממערכות הכנסת השונות, ומאפשר צפייה בשידור ישיר בערוץ הכנסת כבר מדף הבית. בהודעה שנשלחה לעיתונות נמסר כי באתר שולב לראשונה מנוע חיפוש שיסייע לגולשים למצוא כל מידע שיזדקקו לו, ובנוסף תהיה להם גישה לחלק ממאגרי המידע הפרלמנטרים לציבור באמצעות "Open Data Protocol" שיכול לשמש לאתרים ולאפליקציות.

  

אתר הכנסת הוא אחד האתרים הראשונים שהקימו גופי הממשל בישראל, אך למרות חשיבתו והעבודה כי הוא עשיר בתכנים הרלוונטיים לכל אזרח, הגלישה בו לא היתה נוחה ומידע רב לא היה נגיש לגולשים. העומס האינפורמטיבי מחד, לעומת היעדר של פרטים חיוניים ומערכת ניווט לא אינטואיטיבית מאידך, הובילו לפני כשנתיים ליוזמה פרטית במסגרתה הוקם אתר "כנסת פתוחה".

 

יו"ר הכנסת חה"כ ראובן (רובי) ריבלין גזר "סרט וירטואלי" מעל דף הבית של האתר החדש.   (צילום: דוברות הכנסת) (צילום: דוברות הכנסת)
יו"ר הכנסת חה"כ ראובן (רובי) ריבלין גזר "סרט וירטואלי" מעל דף הבית של האתר החדש. (צילום: דוברות הכנסת)

 

האתר הציע חלופה לאתר המיושן, שאף לשפר את השקיפות השלטונית בישראל ולהציג את המידע בצורה נוחה. כנסת פתוחה, שזכה לביקורות מאוד חיוביות, מציג מידע מידע על פעילות המליאה, מאפשר לבצע חיתוכים על פעילות חברי הכנסת, על הצעות חוק, על הצבעות של הח"כים, על הנוכחות שלהם בוועדות ועוד.

 

יכול להיות שגורמים בכנסת רצו לצמצם פערים עם "כנסת פתוחה" ולהציע אתר שירותי יותר, ויכול להיות שהבינו בעצמם כי האתר במתכונתו הנוכחית לא מתאים למשתמש בעידן הטכנולוגי. כך או אחרת, התקבלה החלטה לפתח אתר חדש באמצעות יחידת האינטרנט של הכנסת בשיתוף עם חברת HP ו- NetCraf.

 

האתר החדש ()
האתר החדש

 

מה נשתנה?

מי שיגיע לאתר יגלה שהשיפוץ עוד לא הושלם. יש עוד כמה באגים שלא טופלו (בעיקר למי שגולש מדפדפן הכרום) ורוב התוכן מוצג עדיין על בסיס התשתית הישנה. במילים אחרות, הבית מסודר אך המתכנתים עדיין לא נכנסו כדי לארגן את הארונות והמגרות. החידושים העיקריים שנעשו במסגרת מה שמוגדר כשלב הראשון מתמקדים באתר הבית וסרגל הניווט באתר.  

 

מעתה, דף הבית מציג מה קורה כעת בכנסת, והחומר החדשותי ממוין להודעות לעיתונות, הודעות דוברי הוועדות בכנסת, דיווחים מהמליאה ועוד. בנוסף, האתר כולל שידורים חיים מאתר הכנסת וכל הוועדות מועברות בשידור חי. מי שמעוניין לצפות בוועדות ישנות יוכל לעשות זאת בעמוד הארכיון שגם הוא, עדיין נמצא על התשתית של האתר הישן.

  

שינויים נוספים נערכו במנוע החיפוש שהוחלף במנוע מתקדם שמאפשר חיפוש של כל פריט מידע באתר, ובסרגל הניווט שמאפשר גישה ידידותית יותר לתכנים השונים. מאחר והאתר עדיין נמצא בתהליכי פיתוח, מנהלי הפרויקט מזמינים את הגולשים לשלוח להם תגובות, הערות ובקשות בכתובת הזו: feedback@knesset.gov.il

 

ומה לגבי הסלולר? בשלב זה האתר אמנם זמין בכל סמארטפון אך הוא אינו מותאם לשימוש במכשירי הסלולר. מדוברות הכנסת נמסר כי מאחר שהאתר עמוס בחומרים רבים, הם בוחרים אילו סוגי מידע יהיו מתאימים לשימוש באפליקציות, והנושא יישום כחלק מהמשך תוכנית העבודה.

  

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות הכנסת
גוזרים את הסרט הוירטואלי
צילום: דוברות הכנסת
מומלצים