שתף קטע נבחר

אשת חיל: עשרת הדברות לחיילת הדתית

למרות החספוס - השתדלי לשמור על עדינות, אל תתנשאי על החילונים, הציבי קווים אדומים ביחסים שבינו לבינה - ואל תתבאסי ממדי ב' במקום שמלת השבת היפה שלך. בנות, לקבלת המדריך לשילוב הבת הדתית בצבא, המסדר יעבור לדום

בימים אלה מתגייס מחזור נוסף של מאות בנות דתיות, המשלבות לימוד תורה רציני ומשמעותי עם שירות צבאי בחילות החינוך, המודיעין והאוויר. כיום יודע הצבא לתת את המענה לצרכים המיוחדים של הבנות הדתיות. אם גם את נמנית על קבוצת האיכות הזו, קבלי את "עשרת הדיברות לבת הדתית המתגייסת לצבא", שילוו אותך במהלך שירותך הצבאי.

 

  

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

1. זכרי שזכות היא לך לשרת בצבא הגנה לישראל

הרבה נשים בהיסטוריה היהודית היו משתוקקות ושמחות לשרת את העם והמדינה בדרך שבחרת, ולהיות חלק מכור ההיתוך הנפלא של החברה הישראלית. באופן התנהגותך הטבעית והדתית, תזכי בשירות זה ותקדשי שם שמיים ברבים. באפשרותך לצאת מהשירות הצבאי עם עולם דתי רוחני, חזק, עמוק ומורכב - ועם הרבה יראת שמיים.

 

2. במהלך שירותך היי יותר חכמה מאשר צודקת

השתדלי לעמוד על זכויותייך הדתיות, אך לא על חשבון המקצועיות הצבאית שלך. לא תמיד חייבים להתפלל על חשבון מסדר בוקר, אפשר לקום קודם ולהתפלל.

 

3.צבא זהו מקום "צברי" מחוספס

השתדלי לשמור על עדינותך .

 

4. השתדלי להקפיד לפחות על תפילה אחת ביום

אם אפשר, כמובן שרצוי יותר. התפילה תרומם אותך ותשאיר את ראשך מעל לים האינטנסיביות השוחקת. כך תנשמי קצת אוויר פסגות רוחני (ללמדניות מומלץ ללמוד משנה יומית או פרק תנ"ך יומי, ולרציניות אפילו דף יומי...)

 

השתדלי לעמוד על זכויותייך הדתיות, אך לא על חשבון המקצועיות הצבאית שלך (צילום: AP) (צילום: AP)
השתדלי לעמוד על זכויותייך הדתיות, אך לא על חשבון המקצועיות הצבאית שלך(צילום: AP)

 

5. בצבא תפגשי אנשים שאינם שומרי תורה ומצוות

הגיעי למפגש מתוך כבוד והערכה ולא מתוך התנשאות. יחד עם זה, שמרי על האמת הפנימית שלך. יש הרבה מה ללמוד מעולמם הפנימי והרוחני, ומפגש זה יכול לחזק ולהעצים את עולמך הדתי.

 

6. בעיה הלכתית היא לא סיבה לשבירת כלים

בעיה הלכתית היא אתגר. בעזרת יעוץ הלכתי רציני, ניתן להתמודד עמו ולמצוא פתרונות מספקים.

 

7. נשארת שבת

יש לך משמרת בשבת, ואת נאלצת ללבוש מדי ב' במקום את שמלת השבת היפה שלך. לא נורא. השבת בצבא יכולה להיות מרוממת ונפלאה. זכרי ששבת היא משהו פנימי. מצאי לך את ה"משהו" השבתי המיוחד שלך שמבטא את החוויה השבתית שלך, והתחברי אליו (תפילה שבתית, עוגה של אמא). פעמים רבות קורה שדווקא במסגרת הצבאית המאוד לא שבתית מבחינה חיצונית, ניתן להגיע לחוויה שבתית ייחודית ומרוממת.

 

8. החיים בצבא הם לא החיים באזרחות

ובמיוחד בדברים שבינו לבינה. הציבי את הקווים האדומים שלך טיפ-טיפה יותר ממה שהתחנכת בבית.

הם ישמרו עלייך.

 

9. השתדלי תמיד לראות את השני והאחר לפני ה"אני" שלך

בקונפליקט בין חובות הכלל ל"אני" הפרטי שלך, הניחי תמיד את ה"אני" בצד.

 

10. נאמנות, רעות ואחריות יעצימו את עבודת ה' שלך

עבודה מקצועית, יסודית ומסורה בכל תפקיד, תעמיק את עבודת ה' שלך, וכמובן תגביר את מידת קידוש ה' סביבך. רבות בנות עשו חיל, ואת עלית על כולנה!

 

  • הרב אהד טהרלב הוא ראש התוכנית הישראלית במדרשת לינדנבאום ותוכנית הדס, המשלבת לימוד תורה עם שירות צבאי לבנות דתיות, וחבר הנהלת ארגון "בית הלל", שתקיים היום (א') תוכנית עיון למתגייסים ומתגייסות מן המגזר הדתי, בגבעת שמואל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הניחי את ה"אני" בצד
צילום: דורון גולן
צילום: אפי שריר
הקפידי על תפילה. אפשר גם ללמוד משנה יומית
צילום: אפי שריר
מומלצים