שתף קטע נבחר

הידרדרות משמעותית במצבו של הרב אלישיב

בני משפחתו של מנהיג הציבור החרדי-ליטאי, שמאושפז מזה כמה חודשים, נקראו להגיע לבית החולים שערי צדק. עדי ראייה מסרו כי הנהלת בית החולים העמידה מחסומים מחוץ למחלקה

הידרדרות משמעותית נרשמה בצהריים (יום ד') במצבו הרפואי של מנהיג הציבור החרדי-ליטאי, הרב יוסף שלום אלישיב, שסובל מצניחה בלחץ הדם. בני משפחתו הוזעקו לבית החולים שערי צדק - שם הוא מאושפז מזה כמה חודשים.

 

  

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

הרב אלישיב, בן 102, הוא מבכירי הרבנים בציבור החרדי - ונחשב בזרם הליטאי ל"פוסק הדור". עדי ראייה מסרו כי הנהלת בית החולים העמידה מחסומים מחוץ למחלקה, ומרחיקה סקרנים. תחנות הרדיו החרדיות החלו בשידורי גל פתוח.

 

רבנים ואנשי ציבור - בהם הרב שמואל אויערבך, שרבים רואים בו את ממשיך דרכו של הרב אלישיב, הגיעו למוסד הרפואי. מחוץ למחלקה מתפללים בני משפחה ותלמידים, וקוראים בבכי פרקי תהלים וסליחות. בני משפחתו פנו אל הציבור הרחב בבקשה שלא להגיע לבית החולים, ובמקום זאת להתפלל - שכן "הוכח שזה מה שעוזר".  

 

לפני כמה חודשים אושפז הרב אלישיב בבית החולים לאחר שחש ברע ופונה מביתו בניידת טיפול נמרץ. בתום סדרת בדיקות מצאו הרופאים כי יש לאשפזו בשל הימצאות מים בריאותיו – תוצאה של בעיה בספיקת הלב.

 

בתחילת תקופת האשפוז מצבו הרפואי לא היה יציב, והידרדר לעתים קרובות. הרופאים נאלצו להרדימו ולהנשימו והניתוק מהמכשירים

צלח רק לאחר תקופה ממושכת וכמה ניסיונות שכשלו.

 

לפני קצת יותר מחודש התגלה זיהום אלים בדמו של הרב אלישיב - ומצבו הוגדר הוגדר "קריטי". לאחר טיפול הצליחו הרופאים לייצבו. קודם לזיהום נרשמו כמה מקרים של שיפור זמני במצבו, ואף התקבלו דיווחים על כך שהוא הוצא מחדרו כדי להתפלל בבית הכנסת של "שערי צדק".

 

ככל הנוגע להנהגת הציבור החרדי, בחודשים האחרונים - ועוד לפני שאושפז הרב אלישיב - ממלא את מקומו הרב אהרון יהודה לייב שטיינמן, הנחשב בציבור הליטאי למנהיג השני בחשיבותו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יוסף אבי יאיר אנגל
הרב אלישיב. הידרדרות
צילום: יוסף אבי יאיר אנגל
מומלצים