שתף קטע נבחר

חרדים על פרישת קדימה: לרגע לא חשבנו שנגויס

התפרקות הקואליציה על רקע גיוס תלמידי הישיבות נתנה רוח גבית לחרדים: "אחרי כל התפילות בשבועות האחרונים, היה לכולנו ברור שהמהלך הזה ייכשל". אבל אחרים לא ממהרים לצהול: "גיוס החרדים יהיה בראש סדר היום בבחירות הקרובות"

פרישתה של קדימה מהממשלה על רקע סירובו של ראש הממשלה בנימין נתניהו להגיע להסכמות בנוגע לגיוס חרדים לא התקבלה בהפתעה בבני ברק ובירושלים. מבחינת חלק מהציבור החרדי, הכתובת הייתה על הקיר מהרגע הראשון - ולא, לא בגלל שנתניהו ומופז לא יסתדרו - אלא מאחר שהאמינו שדרכם היא שתנצח. גם אם 1 באוגוסט מתקרב ו"חוק טל" מתבטל.

 

  

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

"אחרי כל התפילות בשבועות האחרונים, היה לכולנו ברור שהמהלך הזה ייכשל ולא תהיה פגיעה בעולם התורה ובמעמדם של בני הישיבות", אמר בנימין, תלמיד ישיבת פוניבז'. "מבחינתנו הכל נמשך כרגיל. לרגע לא חששנו שבאמת יהיה גיוס".

 

לדברי בנימין, גיוס חרדים - ובעיקר תלמידי ישיבות - נראה רחוק מתמיד: "רק בשבועות האחרונים התחילו בבניית שתי קומות נוספות בפנימייה של הישיבה. החדרים אמורים לאכלס עוד תשעים תלמידים".

 

הרב אברהם אייזנשטיין, מיוזמי עצרת הילדים האזוקים של העדה החרדית, אמר ל-ynet: "אנחנו שמחים על כל דיחוי של הגזירה, ומקווים ומייחלים שהדבר יביא לביטולה של גזירה זו לצמיתות. נמשיך ונעקוב בדאגה - ובמקרה הצורך, חס וחלילה, ננקוט צעדים".

 

דווקא יו"ר "משמרת החינוך והקודש", הרב מרדכי בלוי, אינו שואב אופטימיות מהתפטרות מופז: "אנחנו מעריכים שגיוס החרדים יהיה

בראש סדר היום בבחירות הקרובות. יקחו יהודים תמימים וינסו להסית אותם נגד בני הישיבות ועולם התורה כולו. צריך להתפלל שעם ישראל לא יתפתה לזה".

 

על מופז ציטט בלוי מהמקורות, ואמר: "לא אחד בלבד עמד עלינו לכלותינו, והקב"ה מצילנו מידם. צר לנו עליו, שהוא בסך הכל אדם מסורתי שמבין את ערך לימוד התורה, ורמטכ"ל לשעבר שיודע כמה הצבא לא זקוק ליותר מדי חיילים. אבל הוא נגרר לאג'נדה הזו כי רצה שיהיה לו מזה אלקטורט, הקב"ה גלגל את זה כך שתוך כמה חודשים אף אחד לא יזכור מי זה מופז".

 

על ראש הממשלה אמר היו"ר: "לקח לו קצת זמן להבין מיהם השותפים הנאמנים שלו ומה תפקידו כראש תנועת הליכוד, שמורכבת ברובה מאנשים מסורתיים". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חרדים. לא מתגייסים בקרוב
צילום: צביקה טישלר
מומלצים