שתף קטע נבחר

"יוליסס על בקבוקים" נרכש ויוצג בגרמניה

מחזהו של גלעד עברון "יוליסס על בקבוקים", שזכה בפרס האקדמיה הישראלית לתיאטרון, יוצג בבוואריה לצד עיבוד לגרמנית של המחזה "בטווח יריקה", שעלה בבכורה בתיאטרונטו

המחזה "יוליסס על בקבוקים", מאת המחזאי הישראלי גלעד עברון, נרכש להפקה בגרמניה. המחזה, זוכה פרס האקדמיה הישראלית לתיאטרון ב-2011, הציג בבכורה בתיאטרון חיפה בבימויה של אופירה הניג. ההצגה, שהשתתפה באירוע החשיפה למחזאות ישראלית, "ישרא-דרמה", עוררה עניין בקרב מנהלי התיאטרון העירוני של אוגסבורג בבוואריה ואת הגרסה הגרמנית להצגה יביים מרקוס טראבוש, מנהלו האמנותי של התיאטרון.

 

מחודש ספטמבר גם בגרמניה (צילום: ז'ראר אלון) (צילום: ז'ראר אלון)
מחודש ספטמבר גם בגרמניה(צילום: ז'ראר אלון)
 

טראבוש יביים במקביל גם את "מרחק יריקה", מחזה מאת המחזאי הפלסטיני טאהר נג'יב, שהוצג בבכורה בבימויה של הניג במסגרת פסטיבל המונודרמות "תיאטרונטו", לפני שש שנים. המונודרמה תוצג בגרמניה החל בחודש ספטמבר לצד "יוליסס על בקבוקים", כערב משולב.

 

פרויקט "ישרא-דרמה", שמתקיים ברציפות משנת 2005, חשף לאורך השנים עשרות מחזות ומחזאים ישראליים בפני מנהלים אמנותיים של תיאטראות ופסטיבלים, במאים, מו"לים ומתרגמים מרחבי העולם.

עד כה זכה הפרויקט, בניהולו של הדרמטורג אבישי מילשטיין, לתוצאות משמעותיות בעיקר באירופה.

 

בין המחזאים שמחזותיהם הופקו להצגות ברחבי אירופה ומחוצה לה בעקבות הפרויקט גם סביון ליברכט, הלל מיטלפונקט, יעלי רונן, עדנה מזי"א, אהרון עזרא, הדר גלרון ומוטי לרנר.

 

להצלחה יוצאת דופן, בעיקר בצרפת, זוכים מחזותיו של חנוך לוין שהוצגו על במות משמעותיות בהן הקומדי פרנסז, האודיאון ותיאטרון Rond-Point בפריז. בין המחזות של לוין שהופקו: "שיץ", "מלאכת החיים", "הילד חולם", "פופר", "קרום", "מלכת אמבטיה", "יעקובי ולידנטל", "הלוויה חורפית", "סוחרי גומי", "יאקיש ופופצ'ה", "אשכבה", "יסורי איוב". מחזות נוספים של לוין נרכשו להפקה בספרד ובהונגריה.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בטווח יריקה. ערב משולב בתיאטרון
לאתר ההטבות
מומלצים