שתף קטע נבחר

תעריפי המים עלו ב-1.7% עקב התייקרות החשמל

סמנכ"ל ברשות המים: מדובר בעדכון מחירים מינימלי בלבד, ספגנו את מרבית העלייה במחירי האנרגיה. עוד טוענים ברשות: מדובר על עדכון קבוע הנערך אחת לשנה לפחות, בהתאם לשינוי במדד המחירים לצרכן ומחירי החשמל

תעריפי המים עלו ב־1.7% בתחילת חודש יולי ומחיר מ"ק עומד כעת על בין 8.77 ל־14.12 שקל. גלעד פרננדס, סמנכ"ל לכלכלה ברשות המים, טוען מדובר על עדכון קבוע הנערך אחת לשנה לפחות, בהתאם לשינוי במדד המחירים לצרכן ומחירי החשמל והאנרגיה.

 

 

לדבריו פרננדס, מדובר בעליית מחירים קטנה ביחס להתייקרות החשמל, כיוון שרשות המים ספגה את מרבית ההתייקרות. בנוסף, מדי חודש ינואר מתעדכנים התעריפים בהתאם לשינויים בעלויות ייצור המים. בחודש ינואר האחרון לא השתנו התעריפים, אולם אין הרשות מתחייבת כי לא תהיה עלייה בתעריף גם בשנה הבאה. 

 

ב־2010 הנהיגה הממשלה רפורמה במשק המים, שבמסגרתה הונהג תעריף לצריכה בסיסית של עד 2.5 מ"ק לחודש ותעריף לצריכה נוספת של מעל 2.5 מ"ק. זאת במקום שלושה סוגי תעריפים שהיו עד אז.

 

במקביל, החליטה הממשלה להעלות את מחירי המים והביוב ב־25% בממוצע, כדי שישקפו את מלוא עלות ייצורם. ביולי 2011 עודכנה הקצבה המותרת לתעריף הצריכה הבסיסית מ־2.5 מ"ק לחודש ל־3.5 מ"ק, מה שהוזיל את המחירים שמשלמים צרכנים קטנים אך העלה את המחירים שמשלמים צרכני מים כבדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: גבי מנשה
בינואר לא עלו התעריפים, כבדרך כלל
צילום: גבי מנשה
מומלצים