שתף קטע נבחר

צילום: AFP

דיווח: סוריה עצרה את המחבל שחיסל 3 בכירים

סוכנות הידיעות האיראנית "פארס" דיווחה כי המשטר בדמשק עצר את המחבל שהטמין מטען נפץ במטה המועצה לביטחון לאומי. "בעתיד הקרוב נשדר את הודאתו של האיש הזה"

שמו את היד על מחסל הבכירים בדמשק? הרשויות הסוריות עצרו את האיש שביצע את פיגוע הטרור בדמשק בשבוע שעבר, שבו נהרגו שלושה בכירים במשטרו של בשאר אסד, בהם שר ההגנה וגיסו של הנשיא הסורי. כך דיווחה היום (יום ג') סוכנות הידיעות האיראנית "פארס".

 

 

עוד חדשות בעולם :

 

על פי הדיווח בסוכנות הידיעות האיראנית, שמיוחס לחבר הפרלמנט הסורי מוחמד זאהיר ראנום, המחבל עבד במטה שירותי המועצה העליונה לביטחון לאומי בדמשק, שם הוא הניח מטען נפץ שהרעיד את המקום.

 

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 

"הסוכן שביצע את הפיצוץ נגד המועצה העליונה לביטחון לאומי נעצר", אמר ראנום. "העצור עובד בבניין שבו אירע הפיצוץ, אך אינני יכול למסור פרטים נוספים. ככל הנראה, בעתיד הקרוב נשדר את הודאתו של האיש".

 

"לא נאפשר לישראל להחליט את ביטחון סוריה"

מקור ביטחוני אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי המחבל היה מאבטח שהיה אמון על הגנת חברי המעגל הקרוב ביותר לנשיא הסורי.

 

ראנום אמר שהאיש שביצע את הפיגוע בדמשק נשכר על ידי אויביה של סוריה, אולם משטר אסד לא יאפשר לארצות הברית, ישראל, טורקיה או קטאר להחליש את הביטחון הסורי.

 

טבח בסוריה? הם מתרכזים בחיי המשפחה. האסדים ()
טבח בסוריה? הם מתרכזים בחיי המשפחה. האסדים

 

בפיגוע בדמשק נהרגו שר ההגנה הסורי דאוד עבדאללה ראג'יחה, גיסו של אסד, אסף שווקאת, שהיה סגן שר ההגנה ונחשב ליד ימינו של הנשיא, ועוזרו של סגן נשיא סוריה לענייני ביטחון, הגנרל חסן טורקמני, שהיה בעבר שר ההגנה.

 

מפקד "צבא סוריה החופשי", הארגון החמוש המרכזי של המורדים, נטל אחריות לפיגוע, ולדבריו אנשיו הם שעקבו אחרי תנועותיהם של הבכירים שנפגעו בפיצוץ.

 

כשעתיים אחרי הפיגוע פרסם המשטר הסורי הודעה, שבה האשים "שכירי חרב" בביצוע "מתקפת הטרור". הוא הבטיח לרדוף את מבצעי המתקפה, ואמר: "היא רק מגבירה את הנחישות של כוחות הביטחון לטהר את המולדת משרידי הכנופיות החמושות". בהצהרה של צבא סוריה נמסר כי מי שחושב שהֶרֶג מפקדים בכירים יכול "לסובב את ידה של סוריה" משלה את עצמו.

 

הדיכוי האכזרי נמשך. ילדה פצועה בחומס (צילום: AFP PHOTO / HO / SHAAM NEWS NETWORK) (צילום: AFP PHOTO / HO / SHAAM NEWS NETWORK)
הדיכוי האכזרי נמשך. ילדה פצועה בחומס(צילום: AFP PHOTO / HO / SHAAM NEWS NETWORK)

 

בתוך כך, המורדים בסוריה טענו מוקדם יותר היום כי משטרו של אסד מעביר חלק מהנשק הכימי שברשותו לשדות התעופה שבגבולות המדינה.

 

"צבא סוריה החופשי" מסר כי "אנחנו, במטה הפיקוד של 'צבא סוריה החופשי' יודעים היטב היכן נמצא כל הנשק הכימי של משטר אסד, ויודעים כי אנשיו מעבירים חלק מהציוד המשמש לנשק זה לשדות התעופה בגבולות המדינה". המורדים לא ציינו בהודעתם לאן בדיוק מועבר הנשק הכימי.

 

"לפי המידע שנמצא ברשותנו, המשטר התחיל לפני כמה חודשים להעביר את מאגרי הנשק להשמדה המונית במטרה להפעיל לחץ על האזור ועל הקהילה הבינלאומית", שקוראים לעתים קרובות לדמשק להפסיק את הדיכוי שנמשך זה 16 חודשים". כך על פי המורדים הסורים.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הלוויות הבכירים שחוסלו בדמשק
צילום: AFP, HO, SANA
לקחו אחריות לפיגוע. מורד סורי
צילום: MCT
שר ההגנה חוסל בפיגוע. ראג'יחה
צילום: EPA
מומלצים