שתף קטע נבחר

מצרים: שר ההשקיה יהיה ראש הממשלה הבא

הנשיא האיסלאמיסטי מורסי הבטיח בעבר כי ראש הממשלה החדש לא ישתייך לאחים המוסלמים כדי שיוכל להנהיג ממשלת אחדות. הוא קיים הבטחתו והטיל על ד"ר הישאם קנדיל, מומחה למים, להרכיב את הקבינט שיחליף את זה שמונה על ידי הצבא

טכנוקרט בראשות הממשלה בקהיר: נשיא מצרים מוחמד מורסי הטיל על שר ההשקיה בממשלה הנוכחית, ד"ר הישאם קנדיל, להרכיב את הממשלה החדשה. כך דיווחה היום (יום ג') סוכנות הידיעות הרשמית במצרים.

 

עוד חדשות בעולם :

 

סוכנות MENA ורשת "אל-ערבייה" דיווחו כי מורסי בחר בקנדיל לעמוד בראש הממשלה שתחליף בשלטון את הממשלה שמונתה על ידי המועצה הצבאית העליונה.

 

לא ברור עדיין מה יהיו סמכויותיו של ראש הממשלה הבא. מורסי וקנדיל (צילום: EPA) (צילום: EPA)
לא ברור עדיין מה יהיו סמכויותיו של ראש הממשלה הבא. מורסי וקנדיל(צילום: EPA)

 

מורסי הבטיח בעבר למנות לתפקיד ראש הממשלה אדם שאינו משתייך לתנועת האחים המוסלמים כדי שזה ינהיג ממשלת אחדות. עכשיו נראה שהוא קיים את הבטחתו עם הבחירה בקנדיל. לא ברור עדיין מה יהיו סמכויותיו של קנדיל ואם הצבא המצרי ימשיך לפקח על מינוי המשרות הביטחוניות הבכירות.

 

בימים האחרונים נמתחה נגד מורסי ביקורת פנימית על כך שהוא מתעכב בהקמת הממשלה. אפילו בנו של הנשיא, ד"ר אחמד מורסי שעובד כרופא בבית חולים בסעודיה, מתח בשבוע שעבר בחשבון הפייסבוק שלו ביקורת פומבית נגד אביו ותהה "היכן הממשלה החדשה?".

 

ראש הממשלה המיועד ד"ר קנדיל סיים בשנת 1984 את לימודיו בהנדסה ומחזיק בתואר דוקטורט מטעם אוניברסיטה בארצות הברית. בין השנים 1999 ל-2005 הוא עבד במרכז הלאומי לחקר מים. והכי חשוב: הוא לא משתייך לשום מפלגה.

 

קנדיל כיהן כשר ההשקיה ומשאבי המים מאז מינויה של ממשלתו של עיסאם שרף ב-21 ביולי 2011 והמשיך בתפקידו בממשלתו של כמאל אל-גנזורי בשנת 2012. כמו כן, הוא חבר במועצת השרים לענייני מים של מדינות אגן הנילוס.

 

קנדיל הוא גם חבר משקיף בגוף המשותף של מצרים וסודן שעוסק באגן הנילוס והוא אמר לאחרונה על רקע ביקורו של מורסי באתיופיה כי הנשיא הצליח בביקורו להעביר מסר לפיו מצרים בעידן שאחרי מהפכת 25 בינואר, מציבה בראש סדר העדיפויות שלה מבחינת מדיניות החוץ שלה את העניינים הקשורים ליבשת אפריקה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בחר בראש ממשלה שלא משתייך למפלגה פוליטית. מורסי
צילום: AP
מומלצים