שתף קטע נבחר

העדה החרדית: חרם על מחנה יהודה בגלל פסטיבל

פסטיבל "באלבסטה" בשוק מחנה יהודה מכעיס את החרדים, שטוענים כי מדובר ב"פריצוּת". רבני הפלג החרדי הקיצוני ממאה שערים אף קראו בעקבותיו להחרים את השוק במשך חודש. המפיק: "אם העדה בוחרת בחרם, אני אחרים את מוצריה"

האם בעלי הדוכנים בשוק "מחנה יהודה" צריכים לחשוש לפרנסתם בחודש הקרוב? רבני "העדה החרדית", ובראשם הגאב"ד הרב יצחק טוביה וייס, קראו להחרים את שוק "מחנה יהודה" בירושלים בחודש אוגוסט בעקבות אירועי "באלבסטה" שיתקיימו בשוק בימי ראשון, ושאותם כינו הרבנים "אירועי פריצות מן הגרועים ביותר".

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

בפשקווילים שהופצו בירושלים מטעם הפלג החרדי-קיצוני נכתב כי הרבנים מוחים "בכל תוקף ועוז" נגד האירועים שבארגונם מעורבת העירייה ומבהירים כי "אסור להתקרב בעת האירועים הללו אל השוק - כי ברע הוא".  

 

שוק מחנה יהודה. חרם - רק היום?  (צילום: רוית נאור) (צילום: רוית נאור)
שוק מחנה יהודה. חרם - רק היום? (צילום: רוית נאור)

 

רבני העדה החרדית פונים בבקשה ממי שעורך את קניותיו בשוק, שלא לקנות שם מי"ג אב (יום רביעי הקרוב) בשעה 17:00 ועד י"ג אלול (יום שישי האחרון בחודש אוגוסט) - ומוסיפים כי "תבוא עליו הברכה".

 

שנה שלישית לפסטיבל

פסטיבל "באלבסטה" נערך השנה זו הפעם השלישית: מאות אמנים ימלאו את השוק במוזיקה ובמופעים - בהם להקות רגאיי של מתנחלים חוזרים בתשובה, ראפ ערבי-עברי-ג'יבריש, אמהרית, בלוז אנגלוסקסי, כלייזמרים, תוקעי שופרות ורבים אחרים. כמו כן יוקרן תיעוד מיוחד של השוק ואנשיו, פרי יצירתו

של הבמאי ביזי גולדברג ("שלטון החוק", זוכה סנדאנס).

 

קובי פריג', המפיק והמנהל האמנותי של פסטיבל באלבסטה אמר: "מדובר באירוע תרבותי שכולל מוזיקה ואמנות, בהשתתפות אמנים ירושלמים ואחרים. זה פסטיבל שפתוח לכולם. אני לא מבין על איזה פריצות או תועבה מדברים בעדה החרדית. אם הם בוחרים בקיצוניות שכזו, אני אבחר לא לקנות מוצרים בהכשר העדה.

 

"מצער שהעדה החרדית קבעה כאן שפל חדש. תמיד היינו בשיח עם גורמים חרדים - עצוב שהם בוחרים להחרים את שוק מחנה יהודה שמסמל יותר מכל את הרב תרבותיות של ירושלים. ליהודים, ערבים, חרדים, חילונים. אם העדה החרדית לא מוצאת את עצמה בתוך הרב תרבותיות, הזו היא צריכה לבדוק את עצמה".

  

בעיריית ירושלים סירבו להגיב לדברים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות אתר shturem.net
הרב יצחק טוביה וייס
באדיבות אתר shturem.net
הפשקוויל שהופץ בירושלים
מומלצים