שתף קטע נבחר

פינוי-בינוי באור עקיבא: תוספת של 1,350 יח"ד

התחדשות עירונית אצל השכנה של קיסריה: ועדות התכנון החליטו לקדם תוכנית ענק לפינוי-בינוי בשכונת שז"ר במערב אור עקיבא, שיחד עם הדירות הקיימות תכלול כ-1,700 יחידות דיור

תוכניות הפינוי-בינוי מגיעות גם לאור עקיבא: הוועדה המחוזית במחוז חיפה החליטה לקדם תוכנית לפינו-בינוי בשכונת שז"ר אצל "השכנה הקטנה" של קיסריה, שתוסיף עוד כ-1,350 יחידות דיור לשכונה, בנוסף ל-350 יחידות הדיור הקיימות במקום.

 

כתבות נוספות על פינוי-בינוי בערוץ הנדל"ן :

התוכנית חלה על שטח של כ-102 דונם בשכונת שז"ר ונמצאת במערב העיר, בסמוך לשכונות הצפוניות ולכביש החוף (דרך מספר 2). במסגרתה כ-20% מיחידות הדיור שייבנו יהיו יחידות דיור קטנות בהיקף של 75 מ"ר.

 

שכונת שז"ר מונה כיום כ-352 יחידות דיור ומאופיינת בבנייה ישנה של מבנים טוריים בני 3-4 קומות. התוכנית החדשה מציעה באמצעות פינוי-בינוי להקים מתחם מגורים בן כ-1,700 יחידות דיור בצפיפות ממוצעת של כ-44 יחידות דיור לדונם, בבנייה רוויה של מבנים בני תשע קומות וכן מבנים בני 18-25 קומות.

 

"התוכנית נועדה ליצור פתרונות אורבניים"

השכונה תוכננה כך שנוצר רצף של שטחים ציבוריים פתוחים, המחבר בין מבני הציבור שנמצאים במזרח השכונה לבין השטח הציבורי הפתוח במערבה. הפתרונות למבני הציבור הנדרשים יינתנו ברובם מחוץ למתחם, במסגרת שטחים עירוניים מאושרים ושטחים שאותרו במסגרת תוכנית המתאר החדשה לעיר הנמצאת בשלבי גיבוש.

 

במשרד הפנים סיפרו כי "הוועדה המחוזית החליטה לתמוך בקידום התוכנית, לאור חשיבותם של פרויקטים של פינוי-בינוי להתחדשות העירונית ולשיפור איכות ורווחת החיים של תושבי שכונות ותיקות".

 

עוד נמסר כי "לפיכך, חזרה ודנה בתוכנית לאחר תיקונים והשלמות שונות שיבהירו את התמונה התכנונית, ואשר נועדו ליצור פתרונות אורבניים, תחבורתיים וסביבתיים לצורך השתלבות מיטבית של המתחם בסביבתו העירונית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אור עקיבא. מתרחבת
צילום: נמרוד גליקמן
מומלצים