שתף קטע נבחר

הילד שטס לרומא בלי כרטיס: "רציתי לשירותים"

ליאם קורקורן בן ה-11 ממנצ'סטר עלה לכותרות אחרי שברח מאמו ועלה על טיסה בלי מסמכים. בראיון ל"סאן" הוא סיפר על חוויותיו: "אני אוהב מטוסים בגלל הכנפיים הגדולות שלהם, אבל לא רציתי לעלות על אחד מהם. פשוט רציתי ללכת לשירותים"

הוא בילה עם אמו במרכז קניות במנצ'סטר ואז צעד ברגל לשדה התעופה, נטמע בין אלפי בני אדם בטרמינל ואז עלה על טיסה לרומא - בלי כרטיס טיסה, כרטיס עלייה למטוס או דרכון: ליאם קורקורן בן ה-11 עלה אתמול (יום ד') לכותרות ברחבי העולם אחרי שברח מאמו ועלה לבד על טיסה. היום פרסם העיתון "סאן" את החוויות שעבר הילד הבריטי.

 

עוד חדשות בעולם :

 

לדבריו של קורקורן, שתואר כילד שסובל מלקויות למידה, הוא לא תכנן לטוס לרומא אלא בסך הכול להיכנס למטוס ולהשתמש בשירותים שלו. הילד הצליח לחמוק מבדיקה בשער שממנו יצאה לרומא טיסה LS791 של חברת הטיסות הזולות Jet2.com, עלה למטוס והתיישב מבלי שנדרש להראות כרטיס. רק בזמן הטיסה עצמה עורר הילד את חשדם של כמה נוסעים והם דיווחו לדיילים.

  

לבד ברומא. ליאם (צילום: סאן) (צילום: סאן)
לבד ברומא. ליאם(צילום: סאן)

 

"מצאתי כרטיס על הרצפה שבו הופיע התאריך של אותו יום אז פשוט התיישבתי באוטובוס", סיפר ליאם ל"סאן". "ידעתי שהוא מגיע לשדה התעופה. אני אוהב מטוסים בגלל הכנפיים הגדולות שלהם. אבל לא רציתי לעלות על אחד המטוסים. פשוט רציתי ללכת לשירותים".

 

"יותר קל מהכנת שיעורים"

ליאם עבר את אנשי הביטחון שבדקו אותו, אך איש מהם לא שם לב כי הוא לבדו, ללא מסמכים או כסף. "הייתי צריך לעבור דרך משהו והם ביקשו ממני להושיט את כפות ידיי", סיפר הילד. "עשיתי מה שהם אמרו לי והמשכתי ללכת".

 

הילד אמר שהוא לא הסתנן למטוס והוסיף: "לא ניסיתי לעשות שום דבר אסור. זה היה יותר קל מהכנת שיעורים - אפילו יותר קל ממשחק מחשב".

 

איך הוא הצליח לעלות למטוס? צפו בסיקור פרשת "הילד המעופף"

 

גם אמו של ליאם, מארי, התראיינה לצהובון הבריטי והתקשתה להסתיר את זעמה על אוזלת ידן של רשויות שדה התעופה במנצ'סטר.

"אני מזועזעת. איך לעזאזל יכול מישהו להניח לילד בן 11 לעלות על מטוס בלי שעבר חיפוש, בלי שביקשו ממנו דרכון, תעודת זהות או כרטיס עלייה למטוס", אמרה האם והוסיפה: "זה מעבר לבדיחה. הוא מעולם לא עשה דבר כזה".

 

עם הגיעו של המטוס לרומא, מנעו הדיילים מהילד לרדת מהמטוס, והוא חזר איתם לבריטניה, ושם פגש את אמו וענה לשאלות השוטרים. חמישה אנשי צוות של חברת הטיסות הזולות Jet2.com הושעו מתפקידם בשל התקרית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חמישה מעובדי חברת התעופה הושעו מתפקידם (אילוסטרציה)
מומלצים