שתף קטע נבחר

צילום: מוטי קמחי

במח"ש מצפים לעוד מתלוננות נגד ניצב ניסו שחם

לפחות שתי שוטרות העידו בפרשה שבעטיה יצא מפקד מחוז ירושלים לחופשה כפויה - אבל לא פנו בעצמן למח"ש. אחת מהן סיפרה ש"הוא נוגע בי". תת-ניצב נסים אדרי שמע על אחד המקרים ואמר "לא עוסק ברכילות". פרקליטו: מתלוננת ביקשה לא לספר

יותר משנה וחצי אחרי פרשת ניצב אורי בר-לב, צמרת המשטרה שוב מטולטלת עקב פרשת הטרדה מינית. מפקד מחוז ירושלים, ניצב ניסו שחם, נפגש אחר הצהריים (יום ה') בביתו עם ראש אגף משאבי אנוש במשטרה וסירב להתייחס לחשדות נגדו - מעשים מגונים, בעילה אסורה בהסכמה והטרדה מינית. בינתיים מתגלים פרטים נוספים על המתלוננות, בעוד במחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) במשרד המשפטים, מצפים למתלוננות נוספות.

 

 

על פי הפרטים שידועים עד כה, מתוך שלוש מתלוננות, שתיים לפחות היו תחת פיקודו של שחם במחוז - וייתכן שאחת מהן הייתה כפופה לו ישירות כקצינה. כפי הנראה, הן לא הגישו את התלונה בעצמן למח"ש, אלא החוקרים הם שהגיעו אליהן.

 

לפי אחת הגרסאות שנחקרות, אחת השוטרות פנתה למפקד מרחב ציון, תת-ניצב נסים אדרי, ששחם הוא מפקדו, וסיפרה לו כי שחם נוגע בה ומטריד אותה מינית באופן מילולי.

 

אשתו של הניצב, תת ניצב ורדה שחם, היום ליד ביתם (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
אשתו של הניצב, תת ניצב ורדה שחם, היום ליד ביתם(צילום: אוהד צויגנברג)

 

לגבי המקרה של השוטרת השנייה, נבדק אם מפקד תחנת שלם, סגן-ניצב דודי חיון, שחשד בהתנהגות לא נאותה של שחם, הגיע למפקד המרחב אדרי וסיפר לו על הידוע לו. אדרי, כך על פי החשד, אמר "אני לא מתעסק ברכילות". בסופו של דבר סנ"צ חיון הוא זה שדיווח למח"ש, וכך נפתחה החקירה.

 

כמו שחם, אדרי הוצא אף הוא לחופש כפויה. עורך הדין ציון אמיר שמייצג אותו אמר ל-ynet: "תנ"צ אדרי לא טייח. אחת המתלוננות סיפרה לו וביקשה ממנו לא לספר. הוא התנהל ללא פגם. יותר מזה הוא לא יכול לומר כי העניין נתון בחקירה והוא אינו רוצה לפגוע בה. הוא משתף פעולה עם חוקריו וביקש לצאת לחופשה של שבוע ימים כדי לאפשר את התנהלות החקירה".

 

בית המשפט הסיר הבוקר את צו איסור הפרסום אשר היה על הפרשה.

 בעקבות כך יצא ניצב שחם לחופשה מתפקידו. פרקליטו של שחם, עו"ד בועז בן צור, סירב בינתיים להתייחס לדברים, אך מקורב לשחם טוען שמדובר יותר במאבק בין קצינים ופחות בפרשיית מין חמורה. "ברקע הדברים יש גם עניין של מניעים ברורים, של קצינים מסוימים ממחוז ירושלים ששירתו לצידו ולא אהבו את אופן התנהלותו", אמר המקורב.

 

ממלא מקומו של שחם כמפקד המחוז יהיה ניצב מני יצחקי. הבוקר הגיע מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו למטה מחוז ירושלים, שם כינס את הקצינים הבכירים. ביציאה אמר: "אני מביע אמון מלא בשוטרי וקציני המחוז המבצעים את עבודתם נאמנה". נראה שהמבוכה במשטרה גדולה הרבה יותר בשל העובדה שאשתו של הניצב החשוד היא תת-ניצב ורדה שחם, עד לפני כמה שבועות בכירה באגף החקירות והמודיעין.


פורסם לראשונה 26/07/2012 18:08

 

בהכנת הידיעה השתתפו איתמר פליישמן ונועם (דבול) דביר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שחם, היום ביציאה מביתו
צילום: אוהד צויגנברג
תנ"צ נסים אדרי. הסבר לשתיקה
צילום: שלומי כהן
מומלצים