שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לפני איראן? עשרות מיליונים למיגון מתקני תשתיות
  מיגונם של עשרה מתקני תשתית אסטרטגיים יחל בשבועות הקרובים על חשבון גופי התשתיות עצמם. ענף חדש שהוקם בפיקוד העורף ינהל את הפרויקט. מדובר במתקנים אזרחיים לייצור חשמל, מים תקשורת ודלק

  עד כמה חוששת ישראל ממלחמה אזורית כוללת? בעלות של עשרות מיליוני שקלים יחלו בשבועות הקרובים עבודות שדרוג מאסיבי של מיגון עשרה מתקנים אסטרטגיים ברחבי ישראל, שהוגדרו כבעלי עדיפות ראשונה מחשש שיותקפו בטילים בעת מלחמה.

   

  דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

  האיראנים לא סופרים את האיום הישראלי / פרשנות

  פאנטה עונה לנתניהו: הסנקציות באיראן משפיעות

  נתניהו ואיראן: רומני שמע מפרס דברים אחרים

   

  המטרה המרכזית של הפרויקט, שיתוקצב על ידי גופי התשתיות עצמם, משמע: רשות המים או חברת החשמל, שאת המתקנים שלהם ימגנו, הוא לאפשר חזרה מהירה לפעילות לאחר שחלילה ייפגעו בתקיפה, ויחדלו לספק חשמל, מים, דלק או תקשורת. התוכנית תכלול בניית מערך עיבוי מבטון למתקנים, בעובי של מספר מטרים, לצד אלמנטים נוספים של הגנה פיזית. 

   

  תחנת כוח של חברת החשמל. המיגון יתבצע על חשבון החברות (צילום: ג'ורג' גינסברג) (צילום: ג'ורג' גינסברג)
  תחנת כוח של חברת החשמל. המיגון יתבצע על חשבון החברות(צילום: ג'ורג' גינסברג)
   

  הפרויקט יחל בניהול "ענף התשתיות הלאומיות" שהוקם בחודשים האחרונים בפיקוד העורף, על רקע תקיפה אפשרית באיראן שעלולה להוביל למתקפת טילים על ישראל. קצין בדרגת סגן אלוף ישמש כמפקד הענף, שיהיה אחראי למפות את מתקני התשתיות הלאומיות, כדוגמת המתקנים לייצור חשמל, וכן להגדיר איזה מיגון נדרש למתקנים חדשים שייבנו ואיזה מיגון נדרש למתקנים קיימים.

   

  בסיומה של עבודת מטה שהתקיימה בענף בחודשים האחרונים, נבחרו עשרת האתרים שזקוקים למיגון מפני טילים בצורה הדחופה ביותר. בפיקוד העורף מתכננים להחיל את הפרויקט על מתקנים נוספים ממשק המים, הדלק, זיקוק הנפט והתקשורת. הענף צפוי לפקח על מיגון אותם מתקנים גם מאיום הסייבר.

   

  הפעימה הראשונה בפרויקט צפויה להתבצע עד סוף דצמבר. בעוד כשבועיים צפוי לעלות לדיון ואישור ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהתניע את המהלך לפני כשנתיים, אישור ביצוע הפעימה השנייה בתוכנית. זו תכלול 15 מתקנים לאומיים נוספים.

   

  Read this article in English

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  תחנת כוח באשדוד. תמוגן?
  צילום: באדיבות נמל אשדוד
  מומלצים