שתף קטע נבחר

סטודנטים נגד שמולי: "די לפוליטיקה הזולה"

בעקבות מאמר דעה שפרסם ב-ynet, בו תקף את נתניהו וכינה אותו "מלך עירום", טוענים סטודנטים כי שמולי עשה שימוש ציני בתפקידו לקדם אינטרסים אישיים. "אני מתבייש", אמר סטודנט מהטכניון, "זו חוצפה", הוסיף סטודנט מבר אילן

מאמר הדעה החריף שפרסם אתמול יו"ר התאחדות הסטודנטים איציק שמולי בערוץ הדעות של ynet עורר גל תגובות נזעם בקרב סטודנטים רבים שטוענים כי הוא עושה שימוש ציני ומנצל את תפקידו לקידום אינטרסים אישיים. שמולי תקף במאמר את ראש הממשלה בנימין נתניהו בחריפות וכינה אותו "מלך עירום" על רקע חבילת הגזירות והקיצוצים בתקציב.

 

עוד בחדשות ynet:

 

בנוסף, טען שמולי כי בהנהגתו של נתניהו "אבדה העצמאות המדינית והלאומית של העם היהודי ובעטיה של מנהיגות צינית ורקובה התפוררה הממלכה". שמולי הוסיף כי "הממשלה מבולבלת ומזגזגת, והולכת ומתנתקת מהעמדות הבסיסיות של בוחריה, ושהגזירות החדשות הן תולדה של מדיניות כלכלית שגויה ופחדנית שנמנעה מקביעת סדרי עדיפויות מתוקנים".

 

הציטוטים הללו הצליחו להרגיז סטודנטים רבים שחלקם אף הגיבו בפורום של התאחדות הסטודנטים וטענו כי צריך להתבייש בשמולי שלטענתם דעותיו מייצגות רק את דעתו האישית ולא את כלל הסטודנטים. "התאחדות הסטודנטים הפכה מסואבת ותפקידה היחיד כיום הוא קידום מטרותיך האישיות", נכתב באחד השרשורים בנושא. בנוסף, לאחרונה נפתחה עצומה ועליה חתמו יותא ממאה סטודנטים, ובה נאמר כי להתאחדות "אין שום מנדט לקחת את הכסף של הסטודנטים ולעשות בו שימוש למטרות פוליטיות כלשהן".

 

יש לציין כי במרכזו של הוויכוח ניצבת השאלה השנויה במחלוקת אם תפקידן של אגודות הסטודנטים הוא לדאוג לרווחת הסטודנט ולשיפור הישגיו הלימודיים, או הגישה האחרת הרואה בנציגות הסטודנטיאלית גוף פוליטי הניצב מול הממשלה ומטרתו קידום עניינים כלל חברתיים במדינה.

 

"לדאוג לסטודנטים, לא להפיל ראש ממשלה" 

רן, סטודנט מהאוניברסיטה העברית, אמר: "די לפוליטיקה הזולה, הנהגת הסטודנטים מקבלת תקציבים לדאוג לסטודנטים ולא להפיל ראש ממשלה בישראל". דני מגנר, סטודנט מהטכניון, סבור שמן הראוי ששמולי יחזיר לסטודנטים את המנדט שנתנו לו "וייכנס לפוליטיקה במסלול כשר. אני מתבייש בשמולי שפרסם פעם נוספת מאמר פוליטי מובהק".

 

גם משה מאוניברסיטת בר אילן סבור ששמולי פועל לא כשורה. "אני לא מבין מאיפה הגיעה החוצפה לכנות את ראש הממשלה מלך עירום, אני רק רוצה להזכיר לשמולי שביבי הוא הפוליטיקאי האהוד במדינה ורבים מבוחריו הם סטודנטים כמוני שחושבים שמדובר בראש ממשלה מצוין שפועל רבות לקידום הביטחון המדיני והכלכלי של ישראל".

 

לעומתם, שירה מאוניברסיטת בן גוריון דווקא חושבת שטוב שהנהגת הסטודנטים פועלת לשינוי סדר היום החברתי בישראל. "אני גאה בהנהגה, ואם יש סטודנטים שחושבים שצריך להתנתק מהזירה הציבורית, אז כנראה שהיו להם מרצים לא טובים בלימודים".

 

בתגובה לטענות מסר שמולי: "תפקיד הסטודנטים בחברה לא יכול להסתכם בדאגה לעצמם ולרווחתם אלא לחתור באופן מתמיד לשיפור פני החברה והשפעה על עיצוב המציאות ועל סדר היום. בפועל, כל ההטבות שהשגנו רק בשנה החולפת, ובהן הנחות בתחבורה הציבורית, בניית המעונות והרחבת הזכויות האקדמיות של הסטודנטים נובעות בעיקר מתוקף הפיכתה של ההתאחדות לגוף חברתי לוחם בעל לגיטימציה ציבורית גבוהה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עורר סערה. איציק שמולי
צילום: ירון ברנר
מומלצים