שתף קטע נבחר

שדרן כינה את הציונות-הדתית "סרטן" - ופוטר

הרב אברהם תמיר, שהיה אמור להגיש סדרת תכניות על "הקרע בעם", פוטר לאחר שאמר כי הציונות הדתית היא "סרטן בגוף היהדות המאמינה". הוא אף תקף אישית את הרבנים אליעזר מלמד ודוד סתיו - להם העניק כינויים כ"טיפש" ו"שוטה"

תחנת הרדיו החרדית "קול ברמה" החליטה לפטר מגיש תכנית שיח, לאחר שהתבטא בבוטות נגד הציונות-הדתית ורבניה. בתכניתו "בין חרדי - ללאומי" אמר המגיש הרב אברהם תמיר כי הציונות הדתית היא "סרטן בגוף היהדות המאמינה" ואת הרבנים הסרוגים כינה "פושעים, פרחחים רבניים שמחפשים לקעקע את עולם התורה היהודי".

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

בתכנית, שהייתה חלק מסדרה העוסקת ב"קרע בעם" ובסוגיית גיוס תלמידי ישיבות, תקף הרב תמיר רבנים בכירים בציונות הדתית. על יו"ר ארגון רבני "צהר", הרב דוד סתיו, שקרא לציבור החרדי להתגייס לצבא, אמר המגיש כי הוא "ספק אפיקורס ספק שוטה, מה שיותר מסתבר שניהם יחד". את הרב אליעזר מלמד, ראש הישיבה בהר ברכה, שגם כן עודד גיוס, כינה המגיש "פרחח" ו"טיפש". 

 

בימים שלאחר התכנית סערה התקשורת הדתית סביב העניין, והמתמודד בפריימריז של הבית היהודי, עמיעד טאוב, שיגר מכתב חריף בעניין למנהל התחנה ירון קנר. "אמירותיו המשתלחות והחמורות של תמיר כלפי המגזר הציוני-הדתי מנוגדות לכללי האתיקה העיתונאית, ובאופן אבסורדי שודרו בתשעת הימים שקדמו לצום ט' באב - יום שבו עם ישראל אבֶל על בית המקדש שחרב בגלל שנאת חינם", כתב טאוב, "אני וחבריי לא ניתן יד לפעולתה של תחנה המשתלחת בראשינו ורבנינו''.

 

הכותב אף הוסיף איום לא-מרומז כלפי קול ברמה: "אם אותו מסית ימשיך לשדר בתחנתכם, אנו צעירי הציונות הדתית, נדאג להפיץ לחברינו את תמיכתכם בנעשה ונקרא להחרים את התחנה כל עוד מר תמיר משדר שם".

 

"התבטאות מצערת"

מכתבו של טאוב לא שב ריקם. בשיחה עם ynet הוא מספר: "כשעה לאחר ששלחתי את המכתב, חזר אליי מנהל התחנה, שהודיע לי כי

השדרן פוטר, וכי הוא אישית התקשר לרב סתיו להתנצל על הדברים. זוהי בהחלט התנהלות ראויה"

 

מנהל התחנה ירון קנר אמר ל-ynet: "יש לנו קוד אתי, אבל אנחנו צריכים לוודא שגם שדרנים זמניים יעמדו בנהלים. בכוונתנו לחדד את הנהלים ולדאוג שכל השדרנים יהיו מחויבים אליו".

 

בתגובה רשמית מרדיו קול ברמה נמסר כי "מדובר בהתבטאות מצערת, ומיותר לציין שאין התחנה מזדהה עימה כלל. אנו מצרים ומתנצלים בפני הרב סתיו, כמו גם בפני כל מי שנפגע מאותה אמירה. על-פי החלטת הנהלת התחנה, הרב תמיר לא ייקח חלק בשידוריה בעתיד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההתבטאות החריפה עלתה ביוקר
צילום: shutterstock
עמיעד טאוב
מומלצים