שתף קטע נבחר

מפרסם שמות ה"טייסים" מודה: לא אימתנו המידע

אחד מראשי התנועה שפירסמה ברשת תמונות של 100 טייסים ישראלים כביכול, ובהם אל"מ בת 24, מודה כי לא טרח לאמת את המידע: "זו הייתה המטרה. הם פושעי מלחמה בפוטנציה"

"אנחנו לא אלו שכתבו את רשימת הטייסים, היא נכתבה על ידי המקור. אנחנו רק פרסמנו אותה". כך סיפר ל-ynet פול לארודי, אחד מראשי התנועה שפרסמה אתמול (יום ה') באינטרנט את תמונותיהם של מי שהם טוענים כי הם טייסים בשירות פעיל בחיל האוויר. לארודי הודה כי לא הצליחו לאמת חלק מהשמות שהופיעו ברשימה, אך הסביר: "אם יוכח שחלק מהמידע ברשימה אינו נכון, זה גם יהיה חשוב".

 

דיווחי חדשות נוספים ב-yne:

תייר שיכור נרדם על המסוע - ונסע עם המזוודות

חברות הצנחנים: "הצבא פוגע בנשים, לא הפצ'ולי"

 

מדוע פרסם את השמות תחת הכותרת "רשימה של 100 טייסי חיל האוויר הישראלי בשירות פעיל"? לארודי הסביר: "אנחנו לא אלו שכתבו את ההצהרה הזאת, אלא המקור". הוא טען כי אנשיו הצליחו לאמת בחלק מהמקרים את המידע שלפיו מדובר בטייסים ישראלים, אולם הודה שלא כך הדבר לגבי כל השמות.

 

לדבריו, העובדה שהפרטים הופצו בפומבי יכולה לסייע לאנשים אחרים למצוא מידע נוסף על אודותיהם, "כדי להאשימם בפשעים. יש צורך לאמת את כל המידע שפורסם. זו בדיוק הייתה המטרה שבגינה פרסמנו אותו - כדי לאמת אותו או לשלול אותו. ייתכן שאנשים ימצאו בבדיקות שהם יעשו שהמידע הזה אינו נכון".

 

לארודי ציין כי אינו סבור שהפרטים והשמות שמופיעים באתר יוכלו לסייע לגורמים עוינים כמו איראן או חיזבאללה לפגוע בהם כשייצאו מחוץ לגבולות ישראל. הוא סיפר כי ההחלטה לפרסם את הרשימה התקבלה אחרי שהמקור שהשיג את המידע ביקש מהארגון לעשות כן, ונוכח העובדה שמדובר לדבריו בפושעי מלחמה בפוטנציה. "אנחנו סבורים שהאנשים הללו קשורים לפשעים שנעשו וגונו על ידי הקהילה הבינלאומית, בית המשפט הבינלאומי וכן על ידי האו"ם. אם הם אכן קשורים למעשי הפשע הללו, הפרסום הזה משמעותי והם יואשמו".

 

באתר הפרו-פלסטיני, שמקום מושבו הוא ככל הנראה בקליפורניה שבארצות הברית, פורסמו אתמול 100 תמונות ושמות של אנשים שלטענתם הם טייסים פעילים בחיל האוויר. לצד כל תמונה באתר כתובה דרגתו של הטייס, תאריך הלידה שלו וכן מספר תעודת הזהות. בין היתר הובאה תמונה של צעירה, שבה נטען כי היא טייסת בדרגת אלוף-משנה בת 24.

 

Read this article in English 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"רשימת הטייסים". לא מאומתת
מומלצים