שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

חזרה לגן - ולמחלות: 5 עצות לחיזוק מערכת החיסון

אחרי שהילדים משחקים ולומדים כל היום בצפיפות עם ילדים אחרים, אין פלא שהם חוזרים הביתה עם וירוסים ושאר מחלות. אילו מאכלים ותוספי תזונה יחזקו את גופם כך שלא יידבקו?

ילדים בגילאי הגן ובית הספר היסודי מבלים חלק ניכר משעות היום בקרבה רבה לילדים אחרים. המשחקים בחצר, בחול ובמקרה הגרוע יותר - בתוך מבנה סגור – מהווים בסיס בטוח להידבקות במחלות שונות.

 

הילד חולה - מה עושים?

 

ברגע שאחד הילדים חולה במחלה מדבקת כלשהי, כדוגמת שפעת, שאר ילדי הגן או בית הספר עלולים להידבק ממנו באופן מיידי. תחלואת הילדים מהווה כמובן בעיה רפואית וגם נטל על ההורים, הנאלצים למצוא סידור לילדים החולים כדי לא להפסיד ימי עבודה. נוסף על כך, אם יש לילד אחים, הדבקה של אדם נוסף במשפחה משמעה בעיה גדולה שבעתיים.

 

כדי לנסות למנוע הידבקות, או לפחות להקל את תסמיני המחלה אם כבר קיימת, יש לחזק את המערכת החיסונית של הילדים בכל דרך אפשרית. הנה חמש דרכים לעשות זאת, כדי שתעבור עליכם ועל ילדיכם שנה בריאה ובטוחה: 

 

1. הקפידו על תזונה נכונה

תזונה ללא ויטמינים וחומרים מזינים אחרים מחלישה את המערכת החיסונית. למזונות המכילים פחמימות ריקות, סוכרים, קמח לבן, מזון מטוגן ומזון מעובד אין כל תועלת תזונתית, והם המחלישים באופן ברור את המערכת החיסונית.

 

יש להקפיד לאכול עלים ירוקים, ירקות למיניהם וירקות שורש כתומים המכילים ויטמין A, הידוע כמחזק את מערכת החיסון. כמו כן, שום ידוע כמחזק חיסוני ובעל תכונות חיטוי, וכן בצל שתועלתו העיקרית הנה חיזוק עמידות הגוף בפני וירוסים ומזהמים.

 

בנוסף, יש להקפיד על שתייה מרובה של מים לניקוי הרעלים.

 

2. תנו ויטמין C לילדים

במהלך תקופת החיים המוקדמת, ויטמין C הוא אחד הוויטמינים החשובים ביותר לבריאות ילדינו, בשל תמיכתו בתהליכי גדילה והתפתחות שונים. כמו כן, ויטמין C מעניק סיוע אפשרי לחיזוק מערכת החיסון, העדינה עד מאוד בשנות חייו הראשונות של האדם.

 

לרוב, תוסף זה מותאם לילדים בטעמו ובצורתו כדי לעודד שימוש יומיומי ואפקטיבי.

 

תזונה גרועה מחלישה את מערכת החיסון (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
תזונה גרועה מחלישה את מערכת החיסון(צילום: shutterstock)

 

3. מצאו מולטי ויטמין לילדים

דווקא בשנים שבהן תזונת ילדינו מהווה גורם קריטי בהבטחת התפתחותם התקינה, מאופיינים רבים מהם בהרגלי תזונה שאינם בריאים ובבחירות מזון נוקשות, המגבילות את יכולתנו לספק להם כמויות נאותות ויטמינים ומינרלים. חוסרים באבות המזון משפיעים לשלילה על מצבם הבריאותי.

 

תוסף תזונה המתאים לילדים נועד להוות גשר אפשרי בין צורך מודגש בוויטמינים ובמינרלים בתקופת החיים המוקדמת, ובין המציאות היומיומית המקשה עלינו בהבאת צורך חיוני זה לכדי מימוש.

 

תוסף זה מותאם לילדים בטעמו ובצורתו כדי לעודד את הילדים לשימוש יומיומי.

 

4. שלבו פרוביוטיקה לילדים

רבים מהילדים נזקקים באופן תדיר לטיפול אנטיביוטי. מחקרים מראים כי מתן תוספי פרוביוטיקה לילדים עשוי לצמצם את מידת ההידבקות בשפעת ובהצטננויות בקרב ילדים.

 

לכן, מובן הצורך בתוסף פרוביוטי שייענה על צרכיה של אוכלוסייה רגישה זו, בעת טיפול אנטיביוטי ואף לאחריו.

 

5. צאו לבלות באוויר הפתוח

בכל עת שבה הדבר אפשרי, הקפידו לבלות עם הילדים מחוץ לבית, בדגש על מקומות פתוחים שבהם הסיכויים להידבק במחלות שונות מאחרים נמוך יותר מאשר מבילוי במקום סגור ושאינו מאוורר.

 

כמו כן, חשיפה מתונה לשמש בשעות הבטוחות עשויה דווקא לסייע לחיזוק מערכת החיסון ולקידום בריאותו של הילד.

 

הכותבת היא נטורופתית במכבי care
 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לחזק את המערכת החיסונית בכל דרך אפשרית
צילום: shutterstock
מומלצים