שתף קטע נבחר

רבנים: להסיר אפליקציית הפרוטוקלים של זקני ציון

ועידת רבני אירופה פנתה לאפל בדרישה שתסיר את האפליקציה שמאפשרת את הורדת המסמך האנטישמי מ-iTunes. האפליקציה עם המסמך המזויף, לפיו ישנה מזימה יהודית להשתלט על העולם, זמינה בשפה הערבית

ועידת רבני אירופה דרשו הערב (יום ג') מחברת אפל להסיר משירות iTunes את האפליקציה "הפרוטוקולים של זקני ציון", שמאפשרת לבעלי אייפונים להוריד אל המכשיר שלהם את הטקסט האנטישמי.

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

מוועידת הרבנים, שמייצגת קהילות יהודיות אורתודוכסיות ברחבי אירופה, נמסר כי הם אינם מתנגדים להצגת הפרוטוקולים ב"הקשר הראוי" שלהם, כגון בלימודים אקדמיים, ואולם מכירתם כאפליקציה היא "מסוכנת ובלתי ניתנת להסבר". בסוכנות הידיעות AP ציינו כי למרות פניות חוזרות ונשנות, מאפל לא התקבלה תגובה.

 

"הפרוטוקולים של זקני ציון" הוא מסמך מזויף ורב השפעה, שמתיימר לחשוף סדרה של דיונים חשאיים שנערכו בבאזל שבשוויץ בשנת 1897 (במקביל לקונגרס הציוני הראשון) ולפיהם קיימת התארגנות יהודית בינלאומית הזוממת להשתלט על העולם בשיתוף פעולה עם ארגון "הבונים החופשיים".

 

הפרוטוקולים נכתבו ככל הנראה בפריס, בשנות ה-90 של המאה ה-19, על ידי מחבר אלמוני בשירות המשטרה החשאית של רוסיה הצארית. מאוחר יותר הראה עיתונאי בריטי כי הטקסט הועתק ברובו מפרסום סאטירי של הצרפתי מוריס ז'ולי, העוסק בנפוליאון ה-3 ולא ביהודים. ככל הידוע, בשנת 1905 הופיעה לראשונה גירסה מודפסת של הפרוטוקולים. 

 

לאחר מלחמת העולם הראשונה ומהפכת אוקטובר זכתה החוברת לתפוצה רבה ולפופולריות בברית המועצות. גולים רוסים תרגמו והפיצו

את תרגום הפרוטוקולים במערב אירופה. בארצות הברית תמך הנרי פורד בהפצתה עד 1927. פורד מתואר כמי שאמר: "ההצהרה היחידה אותה אני מוכן לומר בקשר לפרוטוקולים היא כי הם מתאימים למציאות העולמית".

 

השלטון הנאצי בגרמניה הציג את הפרוטוקולים של זקני ציון כהוכחה לצדקת יחסם אל היהודים. ב-1934 תבעה הקהילה היהודית בשווייץ את מפיצי הספר למשפט והוכיחה את שקריותו. למרות זאת נמשכה הפצתו בכל העולם. הוא זכה לתפוצה רבה בתרגומו הערבי ונעשה בו שימוש תעמולתי על ידי מנהיגים ערבים, בהם נאצר.

 

בשנת 1983 קבע בית משפט רוסי כי הפרוטוקולים הינם זיוף אנטישמי ואסר את הפצתם ברוסיה, המדינה בה הופצו לראשונה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המזימה היהודית
הפרוטוקולים של זקני ציון
מומלצים