שתף קטע נבחר

חקירה: "דויטשה בנק העביר מיליארדים לאיראן"

הבנק הגרמני ומוסדות בינלאומיים אחרים חשודים בעקיפת הסנקציות ובהזרמת כספים גם לסודאן, סוריה וצפון קוריאה

בנקים בינלאומיים גדולים המשיכו להזרים מיליארדי דולרים לאיראן, סודאן ומדינות נוספות, למרות שאלו היו נתונות תחת סנקציות כלכליות כבדות, כך חושדות הרשויות בארצות הברית, שפתחו בחקירה בנושא.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

 

על פי דיווח ב"ניו יורק טיימס", החקירה נמצאת בשלבים מוקדמים ועוסקת בכל מקרה בפעולות בנקאיות שהתרחשו לפני 2008. על פי הבנק הגרמני הענקי, שנה קודם לכן כבר "הפסיק לנהל עסקים חדשים עם גורמים שקשורים במדינות כמו איראן, סוריה, צפון קוריאה", והודיע כי יפסיק בהדרגה, בכפוף לחוקים ולנהלים, קשרים עסקיים קודמים עם גופים מעין אלה.

 

החקירה מהווה שלב נוסף במאבק הכלכלי האמריקני נגד מוסדות פיננסיים וגופים רשמיים שמנסים לעקוף את הסנקציות במטרה להגדיל את רווחיהם. 

 

לפני כחודש, הוצבה במוקד העניינים קבוצת הפיננסים הענקית HSBC, שנחשדה ברשלנות מכוונת והעלמת עין

מהעברת כספי סמים וטרור ברשת הבנקאית הגדולה בעולם שבבעלותה. בסיסה של הקבוצה הפיננסית הוא בלונדון, אבל 80% מפעילותה היא בדולרים, מחוץ לבריטניה. בין החשדות שנחקרו על ידי הסנאט היו העברות כספים לאיראן, לחיזבאללה ולחמאס, הנכללים ברשימת הטרור והחרם הכלכלי של ארצות הברית.

 

בשנים האחרונות, נערכו מספר חקירות סביב המדיניות הפנימית של התאגיד הבריטי. בשנת 2003 הורה הבנק המרכזי של ארצות הברית לקבוצת HSBC לפקח בצורה טובה יותר על העברות כספים חשודות. הבנק נמצא מאז במעקב של גורמי האכיפה בארה"ב, לרבות משרד המשפטים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים