שתף קטע נבחר

פיתוח: גלולה נגד הריון לגבר שלא פוגעת בפוריות

מדענים בארצות הברית הצליחו לפתח בהצלחה גלולה גברית נגד הריון וגילו שהיא לא פוגעת בפוריות, כך על פי "ידיעות אחרונות". מומחה ישראל אומר בתגובה: "אני אופטימי לגבי הצלחת הגלולה בקרב בני אדם, אבל הדרך לשיווק הגלולה עוד ארוכה"

גלולת ההריון לגברים שלא פוגעת בגבריות. מדענים בארה"ב הצליחו לייצר לראשונה גלולה שפעלה היטב על עכברים. החידוש: בניגוד לגלולות קודמות – אלה לא פוגעות באון המיני – לפחות לא של העכברים.

 

עוד כתבות על גלולות והריון ב-ynet:

 

המדענים נתנו לעכברים את הגלולות מדי יום, וגילו שכעבור כמה ימים בלבד התחילו העכברים לייצר הרבה פחות זרע, ובאיכות ירודה. במילים אחרות: כשהזדווגו לא הצליחו להביא צאצאים.

 

הגלולה פוגעת באיכות הזרע באופן זמני

פריצת הדרך בניסוי הנוכחי היא שהפעם לא פגעו הגלולות בהורמון הזכרי. השפעתן נמשכה אמנם כשלושה חודשים, אבל לאחר מכן חזרו העכברים לייצר זרע באיכות גבוהה ושבו להיות פוריים.

 

שמה של הגלולה, אשר יום אחד ייתכן שגם בני אדם ישתמשו בה, הוא ‭– JQ1‬ וסודה בכך שהיא פוגעת בחלבון שנמצא באשכים וגורם לזרע להבשיל. החוקרים האמריקאים טרם ניסו את הגלולה על בני אדם, אבל הם אופטימיים, משום שלדבריהם בני אדם דומים לעכברים ואין סיבה שהגלולה לא תשפיע עליהם.

 

מזכיר החברה הישראלית לאמצעי מניעה ובריאות מינית ד"ר אריה ישעיה, המשמש רופא נשים בבית-החולים בילינסון, אופיטמי גם הוא, אך מסייג: "הגלולה נשמעת מבטיחה, אבל הדרך עוד ארוכה. אם אכן תצא לשוק, זה ייקח עוד שנים".

 

הוא מוסיף:"הגלולה חדשנית כי בניגוד לניסיונות קודמים היא לא פוגעת בדחף המיני, אבל צריך לראות אם היא תעבוד על בני אדם כי האיברים של בני אדם שונים מאשר של עכברים. כמו כן צריך יהיה לוודא שהיא לא גורמת תופעות לוואי‭."‬

 

הרופא הוסיף: "בכל מקרה, הגלולה הזו עשויה להיות כלי טוב בארסנל של הרופאים, במקרה שאישה לא יכולה לקחת גלולות". ‬

  

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
השפעת הגלולה זמנית והפיכה
צילום: ויז'ואל/פוטוס
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים