שתף קטע נבחר

הרב ליאור: לא לברוח לחו"ל מפני הגרעין האיראני

"אין דבר כזה לברוח מארץ ישראל בגלל דברים כאלה", השיב הרב דב ליאור במדור שאלות ותשובות, "יש לנו הבטחה אלוקית על קיומה של האומה. לא צריך לחשוש"

בשעה שאזרחים רבים בודקים אם הדרכונים שלהם בתוקף, או מחפשים דרכים להשיג אזרחות שנייה - לכל מקרה שלא יקרה - לרב דב ליאור מקריית ארבע ברור מאוד כיצד צריך לנהוג תושב ישראלי נוכח איום הגרעין האיראני - לא לפחד כלל.

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

במדור השאלות והתשובות של העיתון הדתי-ימני "בשבע" הופנתה לרב השאלה הבאה: "כשאיראן תנסה את פצצת האטום, אני מתכוון

בכאב גדול לעזוב את הארץ. לפי ההלכה, מה הסיכון שמותר לקחת על יישוב ארץ ישראל?"

 

התשובה של הרב הייתה נחרצת, ולפיה אין לעזוב את הארץ. "אין דבר כזה לברוח מארץ ישראל בגלל דברים כאלה", פסק הרב, "אנחנו מאמינים 'כי לא ייטוש ה' עמו ונחלתו לא יעזוב', וכלל ישראל - שעיקרו בארץ - יינצל. יש לנו הבטחה אלוקית על קיומה של האומה. לא צריך לחשוש לדברים כאלה".

 

כדי להדגיש את חוסר הטעם שבבריחה, ואת העובדה שלכל אחראי האל, הוסיף הרב סיפור אגדה אורבנית ידועה לפיה בזמן המלחמה הקרה בין אמריקה ורוסיה, גוי אנגלי חשש מהפצצה אטומית וברח לאי באוקיינוס. אלא שבדיוק שם ערכו האמריקנים את הניסויים...

 

פרט לאמונה גרידא, הרב ליאור מבקש להתייחס לאיום מתוך מבט היסטורי: "זה ברור שכל הזמן גויים מתכננים, וכל הדורות זה

היה כך, כמו שכתוב בתהילים 'לכו ונכחידם מגוי, ולא ייזכר שם ישראל עוד'", כתב הרב. "אפשר לעבור ליד אושוויץ ולראות שבחו"ל לא יותר בטוח".

 

מנהיג הציבור החרדי-ספרדי, הרב עובדיה יוסף, התייחס גם הוא השבוע לאיום האיראני, ואמר בשיעורו הקבוע במוצאי שבת כי בטהרן ישנם "רשעים" שבכוונתם להשמיד את עם ישראל.

 

"צריכים לעמוד בתפילה לפני הקדוש ברוך הוא בכל לבנו", אמר הרב עובדיה יוסף, "אנחנו בסכנה, כולנו בסכנה... אין לנו על מי להישען אלא על אבינו שבשמיים, ויש להתפלל בכוונת לב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב דב ליאור. לא מפחד
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים