שתף קטע נבחר

דף עמדה בארה"ב: ברית מגינה מאיידס וסרטן

בעוד שבגרמניה יוצאים נגד ביצוע הטקס היהודי, קובע נייר עמדה חדש של האיגוד לרפואת ילדים בארצות הברית כי ברית המילה מקטינה את הסיכון להדבקה ב-HIV, הרפס, פפילומה, עגבת, סרטן הפין ואף סרטן צוואר הרחם אצל בת הזוג

בשבוע שעבר עוררה גרמניה זעם רב בקרב הקהילות היהודיות בעולם, בעקבות הליך משפטי פלילי שנפתח נגד הרב דוד גולדברג , מוהל יהודי שביצע ברית מילה. נשיא המדינה פרס כבר ביקש מעמיתו הגרמני יואכים גאוק לאפשר חופש דת ופולחן לקהילה היהודית בגרמניה, ובארצות הברית מצדדים המומחים דווקא בטקס היהודי.

 

מסמך חדש של האיגוד האמריקני לרפואת ילדים שהתפרסם לפני ימים אחדים קובע כי לברית מילה יתרונות בריאותיים רבים. בין היתר מונים המומחים הפחתה משמעותית של סיכון ההדבקה במחלות מין, כולל הגנה בפני הדבקה ב-HIV, בנגיפי הרפס ועגבת ובנגיף הפפילומה הגורם לסרטן צוואר הרחם ולסרטן הפין.

 

קראו עוד על ברית מילה:

 

ברית המילה מגינה לא רק על הגבר, אלא גם על בת הזוג שלו: מחקרים הראו שכיחות נמוכה יותר של דלקות בדרכי השתן ובסרטן צוואר הרחם אצל בנות זוג של גברים נימולים, בהשוואה לנשותיהן של גברים שאינם נימולים.

 

"האיגוד לרפואת ילדים מאמין כי היתרונות הבריאותיים שבברית המילה משמעותיים דיים כדי שהמימון לברית יכוסה על ידי הביטוח הרפואי, עבור משפחות הבוחרות לעשות כן", קובע מסמך העמדות, "אולם בסופו של דבר מדובר בהחלטה של ההורים בלבד, בהתאם לאמונתם, למוסריותם ולתרבותם".

 

האיגוד האמריקני למיילדות וגינקולוגיה הודיע כי הוא תומך במסמך העמדה, וקבע כי המסמך החדש יסייע לגינקולוגים לייעץ להורים רבים התוהים אם כדאי לבצע את הברית או לא.

 

בישראל מצדדים בעמדה האמריקנית: פרופ' יונה אמיתי, יו"ר החברה הישראלית לרפואת ילדים בקהילה חיפ"א, ופרופ' מתי ברקוביץ, יו"ר האיגוד הישראלי לרפואת ילדים, מסרו ל-ynet כי "ביצוע ברית מילה תורם רבות לבריאות הנימול ולבריאות הציבור בישראל.

 

"היתרונות הבריאותיים של ברית המילה הוכחו במחקרים רבים הן במניעת מחלות זיהומיות מסוכנות, בטווח הקצר והארוך, והן בהקטנת סיכון לסרטן איבר המין בגברים ולסרטן צוואר הרחם בבנות הזוג של הנימולים.

 

"האיגוד מקדם בברכה את ההמלצה של האקדמיה האמריקאית לרפואת ילדים, הנחשבת לגוף המקצועי הסמכותי ביותר ברפואת הילדים". 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בסופו של דבר מדובר בהחלטה של ההורים בלבד
צילום: ישראל ברדוגו
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים