שתף קטע נבחר

הרב עובדיה יוסף: להתפלל שאיראן תושמד

פוסק הדור הספרדי, הרב עובדיה יוסף, אמר כי כשאוכלים את "סימני החג" בראש השנה יש לכוון נגד איראן וחיזבאללה: "יכרית אותם הקדוש-ברוך-הוא, ישמיד אותם מעל פני האדמה"

פוסק הדור החרדי-ספרדי, הרב עובדיה יוסף, אמר בשיעורו אמש (מוצאי-שבת) כי יש להתפלל ולבקש בראש השנה מהאלוהים שישמיד את אויבי ישראל - ובעיקר את איראן ואת חיזבאללה.

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

לקראת א' תשרי הקרב ובא, אמר הרב עובדיה יוסף כי כאשר אוכלים את "סימני החג" - אותם מאכלים ששמם או צורתם מסמלת את הבקשות המתלוות אליהם - יש לכוון במיוחד: "כשמברך על תמרים 'שייתמו אויבינו ושונאינו' - יכוון על איראן, הרשעים שמאיימים על ישראל. ייטב השם - יכרית אותם, ימית אותם..."

 

גם כאשר אוכלים כרישה (הנקראת גם "כרתי") ואומרים "שיכרתו אויבינו ושונאינו וכל מבקשי רעתנו", מבהיר הרב כי יש לכוון על חיזבאללה ועל איראן. "יכרית אותם הקדוש-ברוך-הוא, ישמיד אותם מעל פני האדמה", אמר הרב וציטט מספר תהילים על תשועת אלוהים אל מול צבאות האויב: "אלה ברכב ואלה בסוסים, ואנחנו בשם ה' אלוהינו נזכיר. המה כרעו ונפלו, ואנחנו קמנו ונתעודד".

 

אף בשיחתו בשבוע התייחס הרב עובדיה יוסף לאיום האיראני, ואמר: "יש רשעים, איראן, עומדים להשמידנו... צריכים לעמוד בתפילה לפני הקדוש ברוך הוא בכל לבנו... אנחנו בסכנה, כולנו בסכנה... אין לנו על מי להישען אלא על אבינו שבשמיים. להתפלל בכוונת לב".

 

הרב קיבל עידכונים על איראן

בשבוע שבעבר הגיע ראש המועצה לביטחון לאומי, האלוף במילואים יעקב עמידרור, אל בית הרב עובדיה יוסף, ועדכן אותו במידע על תוכנית הגרעין האיראנית - כך פורסם באתר החרדי "כיכר השבת".

 

במערכת המדינית העריכו כי הפגישה התקיימה במסגרת המאמצים של ראש הממשלה בנימין נתניהו לשכנע את שרי ש"ס לתמוך בעת הצורך בתקיפת מתקני הגרעין של הרפובליקה האיסלאמית.  

 

גורמים המעורים בפרטי הפגישה סיפרו: "בחודשים האחרונים מגיעים לרב גורמים שונים שמציגים מידע ופרטים שונים. בפגישות האלה נשאלות שאלות, ניתנות תשובות, וקשה לומר שבפגישה עם עמידרור נמסר מידע שחידש משהו בהשוואה למה שהיה ידוע". 

 

גם הפלסטינים היו על הכוונת

לפני כשנתיים עורר הרב עובדיה יוסף סערה, כשאמר דברים דומים לפני ראש השנה - אך אז כיוון אותם כלפי הפלסטינים. בשיעור שעסק בהלכות ראש השנה, בזמן שנערכו שיחות שלום ישירות בין ישראל לפלסטינים בפתח, הרב איחל מוות ליו"ר הרשות אבו-מאזן ולעמו, תוך שהוא מכנה אותם "רשעים צוררי ישראל".

  

גם אז, כשהזכיר את האמירה "שייתמו אויבינו ומשנאינו" הנאמרת בסעודת החג על התמר, העניק לה פרשנות אקטואלית: "אבו-מאזן וכל

הרשעים האלה – שיאבדו מהעולם. יכה בהם הקדוש ברוך הוא מכת דבר, בהם ובפלסטינים האלה".

 

בתגובה אמר אז ראש צוות המשא המתן הפלסטיני סאיב עריקאת כי דברי הרב יוסף שווי ערך ל"קריאה לרצח העם הפלסטיני", ומהווים "עלבון למאמצים הפלסטינים לקידום המשא ומתן המדיני".  

 

עריקאת ציין כי "למעשה, זו קריאה לרצח עם נגד הפלסטינים, ונראה שאין כל תגובה מהממשלה הישראלית... עובדיה קורא במיוחד להתנקשות בנשיא עבאס, שבעוד כמה ימים יישב פנים אל פנים עם ראש הממשלה נתניהו. זו הדרך שבה הממשלה הישראלית מכינה את הציבור שלה להסכם שלום?". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב עובדיה יוסף. לכוון ולהתפלל
צילום: גיל יוחנן
מומלצים