שתף קטע נבחר

משרד החינוך: פותחים שנה כמעט בלי תקלות

בחדר המצב של משרד החינוך מדברים על "היקף תקלות מצומצם ביותר" לקראת תחילת שנת הלימודים מחר. למעט מספר איומי השבתה, השנה תיפתח כסדרה. רשימת התקלות - מהצפון עד הדרום

חרף דיווחים על ליקויים ועיכובים, במשרד החינוך משוכנעים ששנת הלימודים תיפתח מחר (שני) כמעט ללא תקלות. שר החינוך, גדעון סער, הגיע לחדר המצב של המשרד ואמר: "קיבלתי אחר הצהריים עדכונים מכל המחוזות ועולה מהם שהיקף התקלות הוא מצומצם ביותר, אפילו פחות מבשנה שעברה". זוהי רשימת התקלות שאיתה מתמודד הערב משרד החינוך:

 

חוזרים ללימודים - כתבות נוספות ב-ynet:

 

  • על פי משרד החינוך, במחוז צפון ישנם ארבעה בתי ספר שבהם טרם תוקנו על התקלות. הראשון בהם הוא בשפרעם, שם מאיים ועד ההורים להשבית את הלימודים במחאה על עבודות השיפוץ שטרם הסתיימו. משרד החינוך מצא מבנה חלופי וכעת מתנהל משא ומתן עם ההורים בנושא.

 

  • בית הספר השני נמצא בגו'ליס, שם מאיימים ההורים להשבית את הלימודים בשל מחסור בציוד כגון שולחנות וכסאות. בית הספר השלישי נמצא ביישוב מרר, שם דורשים ההורים את פיטוריו של המנהל. השר סער הודיע כי הוא מתנגד לתנאי שהציבו ההורים ולא יקבל תכתיבים.

 

  • האחרון הוא בית הספר שדה יעקב שבמועצה האזורית עמק יזרעאל, שם מתנגדים ההורים למעבר מהאחריות היישובית לאחריות המועצה.

  

  • במחוז ירושלים מטופלת תקלה בבית הספר היסודי גבעת זאב, שם מבקש משרד החינוך להחליף את המנהלת. לפי שעה המשא ומתן עם הסתדרות המורים טרם הסתיים ומקווים לסיימו בהקדם.

 

  • בבית הספר הניסויי בירושלים מאיימים ההורים להשבית את הלימודים בשל דרישה לשיפוץ מאסיבי של המבנה. תיכון עמל במזרח ירושלים היה בסכנת סגירה, אך כפי הנראה הבעיה ככל הנראה תיפתר והתיכון ימשיך לפעול כסדרו.

 

  • במחוז מרכז, בבית הספר רעות בהוד השרון מאיימים ההורים של תלמידי שכבה ד' להשבית את הלימודים בשל הגדלת מספר התלמידים בכיתה (110 ילדים בשלוש כיתות). משרד החינוך וראש העיר מנסים לפתור את הנושא ולהקצות להם כיתה נוספת.

 

  • על פי הודעת משרד החינוך, במחוז חיפה לא התגלו לפי שעה תקלות ושנת הלימודים תיפתח כסדרה. גם הלימודים במחוז דרום ומינהל החינוך ההתיישבותי ייפתחו ללא תקלות, וכך גם מחוז תל אביב. מנהלת המחוז חיה שיטאי הסבירה כי היו מספר בעיות עם גני ילדים שטרם הושלמה בנייתם, אך נמצאו מבנים חלופיים ושנת הלימודים תיפתח כסדרה.

 

נתניהו: "אין תקלות ושביתות"

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע הערב לחדר המצב של משרד החינוך ואמר כי "לשמחתי אנחנו פותחים שנת לימודים ללא תקלות ושביתות, אנחנו נמצאים בתנופה גדולה של חינוך חינם מגיל 3 מהשורשים ועד הצמרת. אנחנו משקיעים בזה הרבה כסף ומשאבים אנושיים וההורים מבינים שיש שינוי בחינוך ואנחנו מצפים לתוצאות. אנחנו רוצים שהילדים יידעו חשבון, עברית ומחשבים ואני משוכנע שאנו סובבנו את העקומה של החינוך לטובת ילדי ישראל".

 

נתניהו אף סיפר כי שוחח הערב עם הילד מוישי הולצברג שהוריו נרצחו לפני ארבע שנים במתקפת הטרור על בית חב"ד בהודו. "דיברתי איתו ועם סבו וסבתו ובירכתי אותו על עלייתו לכיתה א'", אמר נתניהו. "מוישי מאוד התרגש מהשיחה ואמר 'אמן' ובעצם במילה אחת סימל את תפילותיו של כל עם ישראל. מכאן אני שולח למוישי ולכל הילדים ברכה גדולה".

 

שר החינוך סער הוסיף כי "זו השנה הרביעית שמערכת החינוך נפתחת ללא תקלות. הולכת ומשתרשת במערכת החינוך תרבות ארגונית שונה של שיתופי פעולה בין כלל הגורמים במערכת כשהמטרה היא לקדם את מערכת החינוך ולהביא את התלמידים להישגים".

 

ארגון ההורים: ציונים זה לא הכל

מנכ"לית משרד החינוך, דלית שטאובר, ציינה היום כי השנה משרד החינוך יפעיל לראשונה שלוש רפורמות בעת ובעונה אחת - מגני הילדים ועד התיכונים.

בגנים יזכו כ-260 אלף ילדים לחינוך חינם ואיכותי, ואילו בבתי הספר היסודיים ובתיכונים יימשך היישום של הרפורמות "אופק חדש" ו"עוז לתמורה", אשר הביאו לשיפור משמעותי בשכר המורים והישגי התלמידים.

  

יו"ר ארגון ההורים עורך הדין גדעון פישר אמר: "אנחנו מצפים שהתלמידים יגיעו להישגים לימודיים, אבל הם חייבים לזכור שציונים זה לא הכל. לצד זה חשוב מאוד גם הדגש על ערכים ומניעת אלימות. המסר שלנו להורים הוא שחינוך מתחיל מהבית. צריך להחזיר עטרה ליושנה לאימרה 'כבד את אביך ואת אמך', כי ברגע שהילדים יכבדו אותנו ההורים - למחרת הם יכבדו גם את המורים בבית הספר".

  

יו"ר מועצת התלמידים הארצית, יובל כחלון: "אנחנו מאחלים לשנה שבה התלמידים יוכלו להשפיע על הנעשה בחברה, האלימות תפחת וההישגים הלימודיים של בני הנוער יעלו".

 

בהכנת הידיעה השתתף רענן בן-צור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גדעון סער. המצב "יותר טוב מבשנה שעברה"
צילום: מוטי קמחי
מומלצים