שתף קטע נבחר

צילום: AFP, AP

צפו: החשפניות בפלורידה מחכות לרפובליקנים

מועדוני החשפנות בטמפה, שבה תיערך הוועידה הרפובליקנית, רואים דולרים בעיניים ומזמינים את הגברים השמרנים "לחגוג כמו ליברלים" עם כוכבת פורנו שדומה לפיילין. העבר מוכיח שהרפובליקנים מוציאים יותר מהדמוקרטים על הנשים. רשת CNN ו-ynet ילוו יחדיו את מסע הבחירות. כתבה ראשונה

גו-גו ואזילי רוקדות זו לצד זו. כלומר, מסתחררות, ישבן לישבן, על מוט כרום מלוטש במועדון חשפנות בטמפה, פלורידה. סופה משאירה שלוליות בחניון שמעליו מתנוסס שלט "OMG! הבחורות האלה לוהטות!". החשפניות מנסות "להוריד גשם" גם בפנים: כשלקוחות מרוצים משלשלים את כרטיס האשראי שלהם לתוך מכונות דמויות כספומטים, נשמע על הבמה קול של רעם מתגלגל. שטרות של דולר יורדים מהתקרה על הצמד שעל העמוד.

 

  • הכתבה המלאה באתר CNN

 

הבחירות לבית הלבן - כתבות נוספות ב-ynet:

 

גו-גו ואזילי מופיעות. בלי אלכוהול (צילום: JOHN NOWAK / CNN) (צילום: JOHN NOWAK / CNN)
גו-גו ואזילי מופיעות. בלי אלכוהול(צילום: JOHN NOWAK / CNN)

 

הקירות מחופים במראות, המוזיקה רועשת, אורות נאון מהבהבים. צעירות שופעות בחוטיני וסטילטו, ולא הרבה יותר מכך, צועדות על השטיח הזרחני החדש. אבל אין כאן אלכוהול. כי בטמפה אסור "להציע" אלכוהול ונשים עירומות תחת אותו גג. על הגג אגב, יש "חללית" שבה ניתן לקבל ריקוד פרטי למחצה שמבטיח "שיגור מהיר", עבור 80 דולרים.

 

 

אחרי המופע שלהן, שנמשך עשר דקות וכולל תרגילים מרהיבים שנראים מנוגדים לחוק הכבידה, גו-גו פורשת לחדר אחר מחופה מראות, שם היא מתיישבת מול המחשב הנייד לצ'אט עם מעריצים.

 

מצפות לשבוע "גשום במיוחד"

אזילי, שלומדת להיות שיננית, צועדת פנימה כשבידיה שני צרורות של שטרות דולר - 85 דולרים לה ו-85 דולרים לגו-גו, אחרי שהמועדון לוקח את חלקו. לא רע, אבל הן מקוות לעשות הרבה יותר כשהרפובליקנים יגיעו לעיר ביום שלישי. הן סומכות על כך שוועידת המפלגה הרפובליקנית תביא לשבוע "גשום" במיוחד.

 

הבוס של גו-גו טוען שהיא "רקדנית העמוד הטובה בטמפה". היא אומרת שזו עבודה קשה שצריכה להיות מוכרת כענף ספורט אולימפי. היא עושה את זה בשביל הכסף, והיא מבטיחה שזה רק זמני. לדבריה, ריקוד אירוטי על עמוד אינו "מסלול הקריירה שלי".

 

גו-גו על הבמה. לומדת להיות שיננית (צילום: JOHN NOWAK / CNN) (צילום: JOHN NOWAK / CNN)
גו-גו על הבמה. לומדת להיות שיננית(צילום: JOHN NOWAK / CNN)

 

יתרון חשוב בעבודה הוא לדבריה החברות שנרקמת בין הרקדניות. "אנחנו רואות זו את זו עירומות כל יום, אז אנחנו די נפתחות זו לזו". החיסרון: הריקוד גובה מחיר גופני, וגם נפשי. "יש לי ברכיים דפוקות והירכיים שלי יוצאים מהמקום", מספרת גו-גו, רק בת 23. "רוב הבחורים נחמדים אבל חלק מהם לא מכבדים. יש כאלה שחושבים שמפני שאנחנו עוסקות בכך הם יכולים לדבר איתנו בצורה מסוימת".

 

מרוויחות הרבה, בעיקר כשיש סופרבול בעיר

ומה בנוגע למערכת יחסים רצינית? "ניסיתי פעמיים, אבל חוסר הביטחון שלהם משתלט. קשה לצאת עם רקדנית".

 

ועדיין, זו פרנסה. רקדניות כאן יכולות להרוויח 65 אלף דולר בשנה בממוצע, לפי מספרים שפרסם "טמפה ביי טיימס". רקדנית ברמה גבוהה כמו גו-גו, שעבדה בעבר כמוכרת ג'ינס בקניון, יכולה להרוויח 3,000 דולרים בערב כשהסופרבול, גמר ליגת הפוטבול, נערך בעיר.

 

גו-גו בצ'אט עם מעריצים, אחרי ההופעה (צילום: JOHN NOWAK / CNN) (צילום: JOHN NOWAK / CNN)
גו-גו בצ'אט עם מעריצים, אחרי ההופעה(צילום: JOHN NOWAK / CNN)
 

מועדונים רבים פרסמו מודעות שפונות במיוחד לקהל הרפובליקני ומזמינות אותו למשל "לחגוג כמו ליברל". עם יותר מ-50 אלף מבקרים, הוועידה עשויה להיות המסיבה הגדולה ביותר בטמפה אי פעם.

  

מועדון חשפנות שעל גגו חללית נראה כמקום לא צפוי לרפובליקנים. במבט ראשון, לא נראה שריקודים אירוטיים פרטיים עולים בקנה אחד עם המפלגה המעונבת שדוגלת בערכי משפחה. אבל בזמן הוועידה נראה שהגברים החנוטים בחליפות מחפשים נשים שמסירות את בגדיהן.

 

כשהארגון הנוצרי "Promise Keepers" ערך בעיר ועידה לפני כשנתיים, הציפו המשתתפים את המועדון "אודיסיאה 2001", נזכר ג'ים קליינהנס, אחד מבעלי המקום.

 

בירת הריקודים העולמית?

ללא קשר להשתייכות פוליטית, רבים מהגברים המשתתפים בוועידות נמשכים לסצנת הסקס המחתרתית. כך טוען סקוט קאנינגהם, פרופסור לעסקים מאוניברסיטת ביילור. במחקר שערך הוא בדק מודעות מקוונות לשירותי זנות וליווי שפורסמו בוועידות ב-2008 במינסוטה ובדנבר. פרסומן זינק ב-25 עד 40 אחוזים. הוא מספק מספר הסברים לכך, ובראשם האנונימיות, או כלשונו – "האפשרות הפחותה שיבוישו בשל כך בעתיד".

 

המחקר לא בדק את מידת ההיענות למודעות, אך קאנינגהם מאמין שאין עשן בלי אש. הוא לא בדק את מועדוני החשפנות. אך אם לשפוט על פי ועידות בעבר, הרפובליקנים צפויים להוציא הרבה יותר מהדמוקרטים על בילוי בהם. כך טוענת אנג'לינה ספנסר, שעומדת בראש "איגוד מנהלי המועדונים", ארגון של 4,000 בעלים של מועדוני חשפנות.

 

הארגון שוחח עם בעלי מועדונים בערים שבהן נערכו ועידות בעבר. "כשהשווינו את ההוצאות, הממוצע הראה שרפובליקנים מוציאים 150 דולרים לאדם במועדון למבוגרים, בעוד דמוקרטים מוציאים 50 דולרים לאדם", אמרה ספנסר.

 

דובר הוועידה הרפובליקנית, ג'יימס דייויס, אמר בתגובה לפניית CNN: "אנחנו מתמקדים בקיום ועידה נהדרת ובמינוי מיט רומני".  

 

רדנר צופה ברקדנית. "אילולא נאבק, לא הייתי יכולה לעבוד כאן" (צילום: JOHN NOWAK / CNN) (צילום: JOHN NOWAK / CNN)
רדנר צופה ברקדנית. "אילולא נאבק, לא הייתי יכולה לעבוד כאן"(צילום: JOHN NOWAK / CNN)

 

אבל בטמפה רואים דולרים בעיניים. העיר, שאירחה בעבר ארבעה משחקי סופרבול, ידועה כ"בירת הריקודים האירוטיים העולמית". למעשה, היא איננה כזו. בלאס וגאס, בניו אורלינס, באטלנטה ואפילו בסינסינטי יש מועדוני חשפנות רבים יותר. אבל לטמפה יש מוניטין.  

 

שומרים נגיעה

ג'ו רדנר, הבעלים הצבעוניים של מועדון "מונס ונוס", נושא באשמה חלקית לכך. הוא ידוע כ"אבא של הריקודים האירוטיים" וכ"מלך מועדוני החשפנות". הוא נאבק בעירייה במשך עשרות שנים על כמה רשאיות הרקדניות שלו לחשוף ועד כמה הן יכולות להתקרב ללקוחות. הוראה שלפיה לרקדניות עירומות אסור להתקרב לרדיוס של 1.8 מטרים עוררה מחאה רבה לפני 12 שנה וזכתה לכותרות ברחבי העולם.

 

איש לא יודע לבטח כמה מועדוני חשפנות פועלים בתחומי טמפה. "נייט מובס", מגזין מקצועי של התעשייה, מנה תשעה מועדוני חשפנות ו-17 "מועדוני ריקודים". על שער המגזין החודש נראה פיל זוכה לריקוד אירוטי. הפיל הוא סמלה של המפלגה הרפובליקנית. רוב "מועדוני הגברים" מצטיידים בהתלהבות לקראת הרפובליקנים. ב"אודיסיאה 2001" שוכרים רקדניות, מחדשים את הבמה ואת חדרי האח"מים ופורסים כניסה אחורית מחופה כדי להגן על הלקוחות מצלמי הפפרצי.

 

המגזין "נייט מובס" עושה כבוד לפיל הרפובליקני ()
המגזין "נייט מובס" עושה כבוד לפיל הרפובליקני

בצד השני של העיר, במועדון "בית הבובות", מסיימים שיפוץ בעלות של 1.5 מיליון דולרים. המלצריות לבושות במחוכים בצבעי הדגל - אדום, לבן וכחול. כוכבת הפורנו ליסה אן, הידועה בדמיונה למועמדת עבר מסוימת לסגנית הנשיא, תככב ב"keynote undress" - משחק מילים על הנאום המרכזי של הוועידה, ה"keynote address".

 

במועדון נערכים לשעות נוספות

"אני אהיה טופלס", אמרה אן בשיחת טלפון מלוס אנג'לס. "בטח שאני מתרגשת, זה הולך להיות כיף". אן סיפרה שהיא תומכת דווקא בברק אובמה ושרוב דעותיה הפוליטיות ליברליות - למעט בכל הנוגע לכלי נשק.

 

במועדון החשפנות המפורסם ביותר בטמפה, העניינים רגועים יותר. רדנר אמר שה"מונס ונוס" לא זקוק לגימיקים. ייתכן שישכור רקדניות נוספות, אבל המוניטין של המקום יעשה את העבודה. אם הלקוחות יגדשו את התור, ייתכן שיעלה את דמי הכניסה, שעומדים כעת על 20 דולרים, או יחליט להשאיר את המקום פתוח 24 שעות ביממה, במקום לסגור אותו בחמש לפנות בוקר.

 

"בית הבובות" הוציא חולצה מיוחדת לקראת הוועידה (צילום: JOHN NOWAK / CNN) (צילום: JOHN NOWAK / CNN)
"בית הבובות" הוציא חולצה מיוחדת לקראת הוועידה(צילום: JOHN NOWAK / CNN)
 

 

אין ספק שעירום מוכר. ברחבי ארה"ב כ-4,000 מועדוני חשפנות לדברי יו"ר המנהלים ספנסר. הכנסותיהם נעות מ-200 אלף דולרים בשנה בסנדוסקי, אוהיו, לחצי מיליון דולרים בשבוע במיאמי. לדבריה, מועדונים בערים שמארחות את הוועידות יכולים לצפות להגדלת ההכנסות פי ארבעה.

 

ואין סיבה לחשוש מאכיפת המרחק המותר בין הלקוחות לחשפניות. ראש העיר טמפה, בוב באקהורן, אמר שהמשטרה תהיה עסוקה מכדי לפשוט על מקומות הבילוי. "האם אנחנו נרוץ למועדונים ונבדוק תעודות זהות? סביר להניח שלא. זה אפילו לא על המכ"ם שלנו".

 

נלחם בממסד, ניצח את הסרטן

המתפרנסים במועדוני החשפנות אומרים שהם חבים הכול לרדנר. רק אזכור שמו מעורר יראה. קשה למצוא במועדונים מישהו שיאמר משהו רע על רדנר. שנים של מאבקים משפטיים עיצבו את דמותו כגיבור פולקלור מקומי המגן על התיקון הראשון לחוקה (המגן על חופש הביטוי, הדת, העיתונות והכינוס).

 

רדנר עומד בצומת של העיסוק בסקס, חופש ביטוי ופוליטיקה בטמפה. הוא אמר כי נעצר 150 פעמים במהלך פשיטות על בית העסק שלו. הוא התמודד על תפקידים בממשל המקומי "שמונה או תשע פעמים" אך הפסיד כל פעם. בכסף שנפסק לטובתו באחד מהמשפטים הוא רכש מגרש והפך אותו לפארק. ואז הוא התיר לתנועת המחאה החברתית "לכבוש את טמפה" להקים שם מאהל מחאה.

 

"ג'ו הוא בחור נהדר", אומר וורן קולוזו, מאמן כושר לשעבר וכיום אחד הבעלים של מועדון "בית הבובות" היריב, שגם מגיש אלכוהול. "המאבק שהוא ניהל היה למען כולנו", מסכים קליינהנס בזמן שהוא מציג לראווה את המועדון שלו, "אודיסיאה 2001", שניצב מול ה"מונס ונוס" של רדנר. "הוא עשה דבר נפלא עבור כולנו".

 

דיווחים על מאבקו של רדנר בממסד תלויים במשרדו (צילום: JOHN NOWAK / CNN) (צילום: JOHN NOWAK / CNN)
דיווחים על מאבקו של רדנר בממסד תלויים במשרדו(צילום: JOHN NOWAK / CNN)

 

אפילו יריבו הפוליטי המר בעבר של דרנר, ראש העיר באקהורן, האחראי להגבלת ה-1.80 מ', משבח אותו. "אני מכבד את האופן שבו הוא מתייחס אליי", אומר באקהורן שטוען שרדנר אפילו הצביע עבורו. "האם ג'ו ואני אי פעם נסעד יחדיו? כנראה לא. הוא חלק מרקמת החיים של טמפה, וחלק צבעוני ממנה. הוא נאבק למען מה שהוא מאמין בו, והוא ראוי לכבוד על כך".

 

ייתכן שגם מאבקו לאחרונה בסרטן הריאות הוא סיבה לכך שאיש לא מוכן להגיד דברים רעים בפומבי על רדנר. הוא נראה רזה ושרירי כשהוא מתיישב לארוחת הצהריים - ערימה תלולה של עלים ירוקים ועדשים. רדנר, שנהג לשתות, לעשן ולהשתמש במריחואנה ובקוקאין, הפך לטבעוני שאוכל רק אוכל נא.

 

במשרד שלו הוא מראה את צילומי הרנטגן של ריאותיו. בראשון נראה גידול שחולש על רבע מריאתו השמאלית. בשני הוא נראה מצומק. רדנר מספר שתוך שנה הצליח לעבור מסרטן בשלב ארבע להחלמה. במכנסי החאקי הקצרים, כובע הבייסבול וחולצת הטריקו, הוא נראה כמו סבא חביב. ואז הוא הולך לעבוד.

 

"איזה גבר בן 72 לא רוצה להיות ליד גברות יפות ועירומות?", הוא תוהה. "זה לא עניין מיני בשבילי, זה כמו להתבונן ביצירת מופת". יש לי מוניטין של יחס מכובד לעובדים ולרקדניות.

 

"אני ניגשת לג'ו ואומרת לו תודה", מודה מוניקה פוקס, רקדנית בת 40 שנראית צעירה בהרבה מכפי גילה. "אני לא הייתי מסוגלת לעבוד בעבודה הזו אלמלא הוא. הוא נאבק למען זה. אילולא היה נאבק, כל זה לא היה כאן עבורנו".

 

היא אומרת שאין עניינים מלוכלכים עם רדנר, שלא כמו עם בעלי מועדונים אחרים שלא נקבה בשמם אך כינתה אותם "סרסורים שזכו לתהילה".

 

"צורת ביטוי עתיקה"

דבר בביוגרפיה המוקדמת של רדנר לא מרמז על הכיוון העתידי של המולטי מיליונר. הוא נולד בניו ג'רזי ועבר עם אמו לפלורידה בגיל שמונה. אביו היה מחוץ לתמונה. הוא לא היה תלמיד מרשים במיוחד. לדבריו, המוח שלו עובד בצורה אחרת, לפי היגיון משלו. הילדים לעגו לו על האיטיות והוא אומר שההצקות השאירו אותו עם הערכה עצמית נמוכה.

 

הוא עזב את התיכון ועבד במחסן וכנגר. הוא אהב לעצור ולשתות כמה דרינקים אחרי העבודה, וכך מצא עצמו מנהל בר עבור פט מטסיני, שפתח את "אודיסיאה 2001" ב-1969 ושם את החללית על גג המועדון. אז כל הרקדניות לבשו חוטיני ומדבקות שכיסו את פטמותיהן.

 

ב-1975, בעודו נוסע במכוניתו, שמע ברדיו על החלטת בית המשפט העליון שלפיה עירום בסרטי קולנוע שמוצגים בדרייב-אין מוגן על ידי חופש הביטוי. הוא החל לחשוב שאולי גם הרקדניות זכאיות לאותה הגנה ושהגיע הזמן להיפטר מהחוטיני ומכיסויי הפטמות.

 

"ריקוד הוא אחת הצורות העתיקות של ביטוי", אומר רדנר. "למה זה עניינו של מישהו מה שעושים מבוגרים מבחינה מינית, בהסכמה ובפרטיות? כשאני אומר פרטיות אני מתכוון שאין שם מישהו שלא מעוניין לראות את זה". כך התחיל קרב של 25 שנים בעיריית טמפה, שאסרה על ריקוד בעירום.

 

ב-1995 פסק בית המשפט העליון שההוראה שבגינה נשלח רדנר למעצר נוגדת את החוקה. ב-2002 הוא נעצר במהלך הפגנה בעצרת שבה השתתף הנשיא ג'ורג' בוש הבן. השלט שנשא עדיין תלוי במשרדו ולשונו: "אל תיתנו לרמאים האלה לעבוד עליכם".

 

ב-2005 "יצא מהארון" במהלך תביעה נגד מחוז שלא התיר אירועי גאווה - הוא אמר שמעולם לא היה במערכת יחסים הומוסקסואלית, אך הוא "הומו בראשו". יש לו חמישה ילדים מארבע נשים שונות. הוא לא שש לדבר על כסף, אך לפני חמש שנים העריך את הונו בכ-18 מיליון דולרים.

 

רדנר היה שמח להפגין - ואפילו להיעצר - במהלך הוועידה הרפובליקנית, אך הוא יהיה מחוץ לעיר. איגוד בעלי המועדונים עורך ועידה משלו, ובמהלכה הוא מתכוון לכבד את רדנר, שיישא את הנאום המרכזי.

 

הכתבה תורגמה על-ידי ynet ובאחריותו

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גו-גו בפעולה. "רקדנית העמוד הטובה בטמפה"
צילום: JOHN NOWAK / CNN
"חשפניות? מתמקדים בקיום ועידה נהדרת". רומני
צילום: gettyimages
מומלצים