שתף קטע נבחר

אלעד: האב מתנגד לתקנון - הבן נשלח הביתה

ההורה הסתכסך עם המוסד החרדי, והילד לא החל היום את שנת הלימודים, ונאלץ לשוב לביתו עד שאביו יסכים לחתום על תקנון המוסד. לטענת האב, התקנון נכתב במיוחד עבורו, ואוסר להתלונן במשרד החינוך. המוסד: זה התקנון החדש שלנו

ד' חיכה יותר מדי זמן ל-27 באוגוסט, אבל כשזה הגיע הוא גילה שהחופש הגדול שלו עדיין לא נגמר. בית הספר "תורת חסד" באלעד החליט הבוקר (ב') שלא לקלוט את הילד בן ה-4 בכיתת הגן, זאת בשל סירובו העקרוני של אביו לחתום על תקנון חדש במוסד.

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

הסכסוך בין ההורה להנהלת תלמוד התורה החרדי אינו חדש, ופורסם ב-ynet כבר בחודש שעבר. בשנת הלימודים תשע"ב הוביל האב י' מאבק למען שקיפות כלכלית במוסד, וסירב להשתתף בתשלומי ההורים, כמקובל במוסדות ה"מוכר שאינו רשמי". כבר אז הייתה ההתקוטטות בין הצדדים על גבו של הילד, ובגן סירבו לקלוט אותו לקייטנת הקיץ.

 

ב"תורת חסד", כמו בבתי ספר חרדיים רבים אחרים, נפתחה שנת הלימודים החדשה על פי הלוח העברי כבר בתחילת השבוע שעבר, א' באלול, אך ד' עדיין לא נכנס אז לגן. הסיבה: הימים הנוספים ממומנים מתשלומי ההורים שמשפחתו לא השתתפה בהם. הבוקר, עם פתיחת שנת הלימודים הרשמית המתוקצבת על ידי משרד החינוך, הוא ביקש להצטרף לחבריו, אך כאמור נדחה שוב – עד שאביו יחתום על התקנון.

 

התקנון שוּנה במפתיע

בשל הסכסוך בין הצדדים, התקיימה אתמול פגישה במשרד החינוך בין האב, נציג הנהלת המוסד וראש אגף חינוך המוכר

שאינו רשמי במשרד, יהודה פינסקי, שמטרתה להבטיח את קליטת הילד בגן. השלושה סיכמו כי י' יחתום על התקנון ובנו ייקלט. אלא שהאב טען כי הוגש לו מסמך אחר מזה שהורים אחרים חתמו עליו, ונראה כי זה נוּסח במיוחד עבורו.

 

לדברי מקורבים, התקנון הרגיל והמוכר של בית הספר עוסק בנושאים חינוכיים בלבד, ואילו בזה שעליו התבקש האב לחתום יש התחייבות שונות שאינן ממין העניין - לעמוד בתשלומי הורים, לנסות לפתור חיכוכים עם המוסד בהידברות ולא למהר לפנות למשרד החינוך, להצהיר על אמון בהנהלה ועוד. הוא חש מרומה, סירב לחתום – ובנו, כאמור, נשלח הביתה ולא החל את שנת הלימודים כשאר ילדי ישראל.

 

עו"ד אורי קידר, המייצג את בית הספר "תורת חסד", אמר ל-ynet בתגובה כי הנהלת המוסד ניסחה תקנון חדש, המתייחס לנושאים שהתעוררו – בין היתר – בעקבות מאבקיו של י', ועליו התבקש האב לחתום. לדברי קידר, סירובו של האב לכך, כמו גם התעקשותו שלא להשתתף בתשלומים שהעמותה גובה על פי חוק, איננה מאפשרת את קליטת בנו לגן.

 

עו"ד קידר הדגיש כי לתקנון נוסח אחיד, וכל ההורים התבקשו לחתום עליו עם פתיחת שנת הלימודים. לדבריו, יש

שטרם עשו זאת - אך מסיבות טכניות בלבד, ולכן ילדיהם כבר נקלטו במוסד, אך י' מסרב עקרונית לחתום, ולכן בנו נדחה.

 

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "מנהל האגף לחינוך מוכר שאינו רשמי שיגר לפני כשבוע מכתב למנכ"ל מרכז מוסדות חינוך באלעד, ובו הודעה חד-משמעית כי חל איסור למנוע מהילד את המשך לימודיו בשנת הלימודים הבאה (כאשר כל התלמידים הלומדים במוסד החינוכי מחויבים לתקנון בית הספר).

 

"בפגישה שהתקיימה אתמול אצל מנהל האגף לחינוך מוכר שאינו רשמי במשרד, עם האבא ועם הבעלות על המוסד - סוכם כי ההורים יחתמו על תקנון בית הספר לשנת הלימודים הנוכחית, הזהה לכלל התלמידים. נכון להיום ההורים מסרבים לעמוד בסיכום. הילד ישולב בבית הספר כאשר ההורים יחתמו על התקנון, כפי שהסכימו לעשות כל הלומדים במוסד החינוכי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב פרידמן
במאבק בין האב למערכת, יש ילד שיושב בבית
צילום: יואב פרידמן
מומלצים