שתף קטע נבחר

פינוי-בינוי בבת ים: 14 מגדלים, 2,200 דירות

עיריית בת ים וחברת אפולו מובילות תוכנית לפרויקט פינוי-בינוי הגדול בארץ עד כה. 14 מגדלים יחליפו 27 בנייני רכבת ישנים. שווי הדירות החדשות שיקבלו הדיירים: 1.8 מיליון שקל בממוצע

בת ים ממשיכה לקדם במרץ תוכניות פינוי-בינוי . באחרונה החלו יזמים פרטיים, הפועלים בגיבוי עיריית בת ים, לקדם את פרויקט הפינו-בינוי הגדול ביותר בישראל עד כה. במסגרת הפרויקט, שאושר על ידי העירייה, יוקמו 14 מגדלים שיכללו לא פחות מ-2,200 דירות.

 

כתבות נוספות על בת ים בערוץ הנדל"ן :

 

מדובר בפרויקט שמקדמת חברת אפולו, שבבעלות היזמית גלית חטב, הנמצא בשלב מתקדם של החתמת הדיירים. המתחם ממוקם באזור קניון בת ים, בין הרחובות יוספטל, ניסנבאום, הרב לוי, הרב לוזון וכ"ט בנובמבר.

 

במסגרת הפרויקט יפונו 27 בניינים שנבנו בשנות ה-60 של המאה הקודמת, ובהם 420 דירות שיכון. במקומם ייבנו מגדלים בגובה 40 קומות בממוצע. אם אכן יושלם הפרויקט, הוא יהפוך את בת ים לעיר עם ההתחדשות העירונית בהיקף הגדול ביותר בישראל.

 

מנכ"ל עיריית בת ים, עו"ד ארז פודמסקי-שקד, אישר את פרטי התוכנית. "אנו צופים כי בשנים הבאות, עם סיום התהליכים בוועדות התכנון השונות, יתווספו לעיר עוד כ-7,500 יחידות דיור חדשות, במסגרת פרויקטי התחדשות עירונית שונים שייתנו מענה בטיחותי לתושבי העיר, לצד ההיבט החזותי", אמר.

 

"הדיירים צריכים לדעת על מה הם חותמים"

אפולו פועלת בשוק הפינוי-בינוי משנת 2008. לדברי חטב, שווי הדירות שיקבלו המשפחות שיפונו מהמתחם יעמוד על כ-1.8 מיליון שקל, לעומת השווי המוערך של הדירות שלהם כיום - כ-750 אלף שקל.

 

לדבריה, "תהליך החתימה על הסכם לפינוי-בינוי אינו פשוט. כל תהליך ההחתמה לווה על ידי עורך דין, שבמהלך תקופה ארוכה מאוד פתר 'סיבוכים משפחתיים' מורכבים של התנהלות נכונה עם כסף עתידי גדול. תפקידנו העיקרי הוא לוודא שהדיירים מבינים על מה הם חותמים".

 

יצוין כי ברחוב יוספטל שבו יוקם הפרויקט, מתוכננים עוד שלושה פרויקטים גדולים של פינוי-בינוי בהיקף כולל של כ-2,000 יחידות דיור ואלפי מ"ר של משרדים ומסחר. אחד הפרויקטים מחולק לשני מתחמים - האחד קרוב לרחוב מבצע סיני ובו בעיקר משרדים, והשני בין רחוב כצנלסון לרחוב דניאל, שמקדמת חברת מצלאווי שבבעלות סמי מצלאווי, רובו למגורים ויכלול כ-700 דירות.

 

במקביל לפרויקט של אפולו, צפויים לקום שני מגדלים על גג הקניון העירוני. האחד של ליברטי פרופרטיס שבשליטת בצלאל איגר, והשני של חברת אשדר בשליטת קבוצת אשטרום.

 

בת ים סובלת ממעט עתודות קרקע פנויות למגורים, יחסית לשאר ערי המרכז. לדברי פודמסקי-שקד, לעיר יש כ-1,000 דונם לבנייה. חלק גדול מהם באזורים שאינם מיועדים למגורים, אך בחלקם האחר מתוכנן שינוי יעוד להגדלת עתודות הבנייה למגורים. זו הייתה הסיבה המרכזית בהחלטת העירייה לקדם תוכניות של התחדשות עירונית בהיקף גדול: "התוכניות הללו אמורות לייצר עוד 25 אלף דירות ב-20 השנה הבאות בעיר", סיכם מנכ"ל העירייה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בת ים. הפרויקט הכי גדול בארץ עד כה
צילום: ירון ברנר
מומלצים