שתף קטע נבחר

הערת עסק חי בדו"חות אי.די.בי אחזקות

דירקטוריון החברה: "על אף ולאחר הכללת הערת העסק חי, החברה הינה בעלת יכולת להמשיך ולפעול במהלך עסקיה ולפרוע את התחייבויותיה". חברת האחזקות דיווחה על הפסד של 1.3 מיליארד שקל ברבעון השני של 2012

דו"חות אי.די.בי אחזקות כללו אזהרת עסק חי. עם זאת, בדו"ח הדירקטוריון הוסבר כי "בשים לב למכלול הנסיבות, לעמדת החברה על אף ולאחר הכללת הערת העסק חי, החברה הינה בעלת יכולת להמשיך ולפעול במהלך עסקיה ובמסגרת זאת לפרוע את התחייבויותיה כסדרן".

 

 

חברת האחזקות דיווחה על הפסד של 1.3 מיליארד שקל ברבעון השני של 2012 לעומת הפסד של 883 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

  

היום נחשף ב"כלכליסט" כי מחזיקי אגרות החוב של אי.די.בי החלו למעשה מהלך להובלת הסדר חוב באי.די.בי אחזקות, שבשליטת נוחי דנקנר. ל"כלכליסט" נודע כי אמש שלחו הנאמנים של סדרות האג"ח מכתב לאי.די.בי, ובו מתבקשת אי.די.בי שלא לבצע שום מהלך כספי בנכסיה, לא לשלם חובות לשום גורם ולפעול מיד להסדר חוב.

 

ההפתעה הגדולה היא שהמכתב נשלח עוד לפני שהדו"חות פורסמו. דו"חות אי.די.בי כללו כאמור, הערת "עסק ח"י באי.די.בי אחזקות. מחזיקי אגרות החוב רואים בכך חשש של רואי החשבון מיכולת החברה לפרוע את חובותיה ודורשים מהחברה שלא לתעדף נושים, אלא לפעול למהלך מסודר של דחיית תשלומים. "כל מהלך של תשלום לנושה זה או אחר ייחשב להעדפת נושים", הוזהרה אי.די.בי. החברה צפויה להילחם במהלך ולטעון כי בקופתה סכום לתשלום חובות של קרוב לשנה.

  

מה שהביא למשלוח המכתב היו שני טריגרים: ראשית, החברה לא הצליחה להכניס משקיע עד אתמול בלילה שיזרים הון מהותי. שנית, בעלי השליטה בראשות דנקנר, משפחות לבנת ומנור, לא הזרימו תרומת בעלים 35 מיליון שקל לחברה, עפ"י דרישת המחזיקים, כדי לפרוע ממקור חיצוני את התשלום למחזיקה סידרה ב', מה שהיה מאפשר לאי.די.בי לקבל ארכה של שלושה חודשים בנסיון לפתור את בעית הנזילות החריפה שלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נוחי דנקנר. הפסד של 1.3 מיליארד שקל ברבעון השני
צילום: חגי אהרון
מומלצים